Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Katowice

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Katowice

Zapisz się na wizytę online lub zadzwoń tel. 799-399-399

Powodów, dla których dziecko może potrzebować pomocy, jest wiele. Niektórzy młodzi ludzie uzewnętrzniają swoje problemy poprzez lęk i smutek, inni zaczynają sprawiać problemy wychowawcze. Niezależnie od objawów, niemal zawsze stoi za nimi cierpienie i nierozwiązane trudności. W klinice PsychoMedic w Katowicach obejmujemy psychoterapią dzieci i młodzież w każdym wieku. Oferujemy pomoc najlepszych Specjalistów oraz szybkie i dogodne terminy spotkań.

W klinikach ogólnopolskiej sieci poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic pomagamy dzieciom i młodzieży już od kilkunastu lat. Nasz Zespół skupia ekspertów specjalizujących się w różnych obszarach –  przyjmują u nas m.in. psychiatra, psycholog-diagnosta, psychoterapeuta dla młodzieży oraz psychoterapeuta dziecięcy. Katowice to miasto, w którym oferujemy Pacjentom wizyty stacjonarne w poradni zlokalizowanej w centrum (ul. 1 maja 46) oraz w formie online: pracujemy bez bezpieczny skype, telefon oraz autorski system online. Dzięki temu gwarantujemy naszym Pacjentom poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim ciągłość leczenia bez względu na okoliczności.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Katowice

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Katowice

Prowadzimy psychoterapię dzieci w każdym wieku – nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży pomaga najmłodszym już od pierwszych dni życia, przedszkolakom, uczniom i starszym nastolatkom (psychoterapeuta dla młodzieży może także kontynuować spotkania z Pacjentem po osiągnięciu przez niego pełnoletności). Rodzaj terapii dobieramy następnie do zdiagnozowanych problemów dziecka oraz założonego celu spotkań. Sesje z psychoterapeutą odbywają się z reguły raz w tygodniu, w dogodnym i niekolidującym z planem zajęć dziecka terminie.

Pierwsze 2 spotkania mają charakter diagnostyczno-konsultacyjny. Pierwsze, wyłącznie z rodzicami, służy zebraniu wywiadu rozwojowego od opiekunów i poznania problemu z Państwa perspektywy. Po drugim spotkaniu, na którym dziecko zapoznaje się już z terapeutą, wspólnie ustalamy dalsze kroki: podjęcie stałej psychoterapii, dalszy proces diagnostyczny lub skierowanie do innej formy pomocy.


W jaki sposób pomagamy?

Niezależnie od specyfiki trudności i wieku dziecka, zawsze:


Podążamy za potrzebami dziecka i tym, co pozwala mu poczuć się komfortowo.

Każdy nasz psychoterapeuta dziecięcy posiada wieloletnie doświadczenie i wie, jak pracować z Pacjentami w danym wieku i z danymi trudnościami. Kilkuletniemu dziecku może być trudno „wysiedzieć” godzinę podczas typowej rozmowy, dlatego podczas sesji wykorzystujemy także techniki aktywne: np. wspólne gry planszowe, zabawy ruchowe, rysowanie. Nasze gabinety są dostosowane do pracy z dziećmi i młodzieżą, a cały Zespół – począwszy już od recepcji – na każdym kroku dba o to, aby najmłodsi Pacjenci zawsze czuli się u nas komfortowo.


Współpracujemy z rodzicami i służymy Państwu wsparciem w trudnych chwilach.

Jesteśmy zdania, że psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży powinien pozostawać w regularnym kontakcie z rodzicami Pacjenta. W PsychoMedic na każdym etapie pracy z dzieckiem dbamy o systematyczną i harmonijną współpracę z rodzicami (m.in. poprzez cykliczne spotkania wyłącznie dla opiekunów). To, co dziecko mówi na terapii, objęte jest tajemnicą, ale zawsze mogą uzyskać Państwo od prowadzącego terapeuty informację i opinię odnośnie jego postępów. Nasz psychoterapeuta dziecięcy służy również pomocą i radą, ilekroć macie Państwo wątpliwości, jak wspierać pociechę czy jak z nią postępować.

Dobieramy terapeutę „na miarę”.

Dzieci – tak samo, jak dorośli – mają swoje preferencje. Nie każde dziecko będzie się dobrze czuło w kontakcie z każdym terapeutą, co jest całkowicie zrozumiałe. Dlatego w naszym Zespole przyjmują osoby różniące się pomiędzy sobą płcią, wiekiem czy wykorzystywanymi metodami pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować małemu Pacjentowi oraz jego rodzinie specjalistę, przy którym będziecie się czuli bezpiecznie. Psychoterapeuta dzieci i młodzieży najpierw musi zdobyć zaufanie dziecka i pozyskać je do współpracy, a dopiero później – w atmosferze pełnej wzajemnego szacunku – pracować z nim nad rozwiązaniem jego trudności.

Pomagamy zgodnie z wymogami etyki i najwyższymi standardami.

Każdy psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży w zespole PsychoMedic jest absolwentem całościowego, 4-letniego szkolenia dającego pełne uprawnienia do prowadzenia terapii, ma co najmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy, przeszedł terapię własną i stale podnosi swoje kompetencje. Psychoterapia prowadzona w klinikach PsychoMedic w Katowicach jest zgodna ze standardami etycznymi i najaktualniejszymi rekomendacjami towarzystw psychologiczno-psychiatrycznych. Nasi specjaliści pracują z dziećmi wyłącznie metodami o naukowo udowodnionej skuteczności.

Psychoterapeuta dla dzieci Katowice – łatwo dostępna pomoc dla każdego

Mamy doświadczenie w pracy z dziećmi ze wszelkiego rodzaju zaburzeniami i trudnościami psychicznymi. Pomagamy m.in. dzieciom:

  • Z depresją;
  • Z  zaburzeniami lękowymi;
  • Ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu – oferujemy kompleksową pomoc i terapię;
  • Nadmiernie nieśmiałym, wycofującym się;
  • Doświadczającym trudności w nauce, szkole i/lub grupie rówieśniczej;
  • Będącymi ofiarami lub sprawcami przemocy;
  • Ze wszelkiego rodzaju zaburzeniami zachowania;
  • Nawracającymi dolegliwościami somatycznymi, które nie mają medycznej przyczyny.

Co ważne, nasze poradnie mają profil wielospecjalistyczny – dzięki temu oferujemy także szybkie terminy na konsultacje z innymi specjalistami, do których w razie potrzeby kieruje psychoterapeuta dziecięcy / psychoterapeuta dla młodzieży. Katowice są także miejscem przyjęć naszych psychiatrów dziecięcych, którzy są doświadczeni w prowadzeniu bezpiecznego leczenia farmakologicznego najmłodszych i pozostają w regularnym kontakcie z naszymi terapeutami, aby jak najefektywniej pomagać Pacjentom.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepszą formę pomocy.

Zapisz się na wizytę online lub zadzwoń tel. 799-399-399mgr Agnieszka Lewandowska
Zadzwoń

mgr Agnieszka Lewandowska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 7 r.ż., młodzieży, osób dorosłych oraz par i rodzin. Pracuje w nurtach psychodynamicznym, integracyjnym oraz systemowym. Konsultuje pacjentów od 2008 roku. Pracuję z dziećmi, dorosłymi i seniorami doświadczającymi zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, będących w kryzysowych sytuacjach, jak również wspieram rodziców w zakresie trudności wychowawczych. Bliskie jest mi rozumienie systemowe przyczyn zaburzeń i trudności z którymi zmagają się moi pacjenci. W swojej pracy łączę techniki psychoterapii systemowej z innymi podejściami terapeutycznymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Mierzwa
Zadzwoń

mgr Anna Mierzwa
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci i młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci od 6 r.ż. oraz młodzieży. Pracuje w nurcie integracyjnym. Konsultuje pacjentów od 2003 roku. W swojej pracy kieruję się uważnością na potrzeby dzieci oraz szacunkiem dla ich indywidualnej ścieżki rozwoju. Pomagam rodzicom zrozumieć sposób funkcjonowania ich dzieci oraz wypracować podejście niezbędne do budowania dobrej relacji z nimi. Skupiam się na rozpoznaniu mocnych stron i w oparciu o nie buduję wspólnie z pacjentem potrzebne mu umiejętności.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Warot-Szandar
Zadzwoń

mgr Anna Warot-Szandar
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, terapeuta bilateralnej integracji. W terapii z dziećmi dąży do rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz wzmacniania poczucia własnej wartości dziecka. Pomaga radzić sobie z lękiem, nieśmiałością, agresją. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zaburzeniami zachowania.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

mgr Bożena Waluś
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog/psychoterapeuta poznawczo - behawioralny młodzieży od 14 r.ż. oraz osób dorosłych, wykładowca akademicki w WSB w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mają problemy w relacjach interpersonalnych, żyją pod wpływem silnego stresu lub cierpią z powodu zaburzeń lękowych, nastroju (depresja) oraz zaburzeń osobowości. Wspiera osoby, które poszukują nowych dróg rozwoju i pragną lepiej poznać siebie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTTPB.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Partyka
Zadzwoń

mgr Anna Partyka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży, diagnoza psychologiczna

Psycholog, diagnosta dzieci i młodzieży Pracuje z pacjentami od 2001 roku. W pracy zawodowej na pierwszym miejscu stawiam potrzeby młodych pacjentów oraz ich rodzin. Specjalizuję się w diagnozie funkcjonalnej, a więc określającej nie tylko deficyty czy zaburzenia, ale także i mocne strony oraz potencjał rozwojowy pacjenta. W praktyce łączę zastosowanie najnowszych metod i narzędzi psychometrycznych z pogłębionym kontaktem, budowaniem relacji z dzieckiem oraz jego rodziną, a także szerokim rozpoznaniem środowiska wychowawczego dziecka. Dzięki wieloletniej pracy w systemie oświaty potrafię zaproponować rozwiązania pozwalające na połączenie rzeczywistych potrzeb dzieci i młodzieży z realnymi sposobami i możliwościami realizacji tych potrzeb w praktyce szkolnej lub przedszkolnej. Posiadam doświadczenie psychologa szkolnego, przedszkolnego, psychologa diagnosty w tym członka zespołów orzekających w Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, psychoedukatora, a w ostatnim czasie rozwijam także kompetencje terapeutyczne.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Alicja Widuch
Zadzwoń

mgr Alicja Widuch
Zadzwoń

Konsultacje psychologiczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 9 r.ż., młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurtach poznawczo – behawioralnym, dialektyczno – behawioralnym. Prowadzi również terapię schematów i stosuje dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2015 roku. W pracy z klientem, za Carlem Rogersem, ważne jest dla mnie empatyczne rozumienie pacjenta, jego pełna akceptacja i własna autentyczność. Istotną rolę odgrywa również indywidualne podejście oraz kreatywne sortowanie szerokiego wachlarza technik terapeutycznych.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Joanna Kajko - Rykalska
Zadzwoń

mgr Joanna Kajko - Rykalska
Zadzwoń

Konsultacje psychologiczne dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Psycholog w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, neuropsycholog, diagnosta dzieci od 3 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Pracuje z pacjentami od 2013 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

mgr Aleksandra Kupczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia, diagnoza dzieci, młodzież i dorośl

Psycholog, psycholog diagnosta, psychoterapeuta dzieci od 10 r.ż., młodzieży oraz dorosłych. Konsultuje pacjentów od 2012 roku. W pracy najważniejsze jest dla niej bycie otwartym na drugiego człowieka i jego problemy.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

mgr Lidia Karasiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży od 14 r.ż., a także par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, nerwicę, chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, reakcji na ciężki stres, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń pod postacią somatyczną.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Robert  Chmielewski

Agnieszka 2022-05-06

Rozmowa bardzo mi pomogła


lek. Maciej Śliwiński

Michał 2022-02-02

Oceniam na 5


mgr Kaja Diks
mgr Kaja Diks

Psychoterapeuta

Umów wizytę

MONIKA 2021-10-06

Oceniam na 5