Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSeksuolog Warszawa

Seksuolog Warszawa

Poradnia seksuologiczna Warszawa – od lat skutecznie leczymy wszelkie zaburzenia na tle seksualnym,
oferując dopasowane do potrzeb Pacjenta wsparcie medyczne i/lub terapeutyczne. Możesz nam zaufać!

Nie mieszkasz w Warszawie? Sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499

Przeczytaj cały artykuł lub wybierz interesujący Cię fragment

Seksualność jest jedną z najważniejszych sfer w życiu człowieka. Kiedy w tym obszarze pojawiają się jakieś trudności, bardzo często doświadczamy trudnych uczuć: frustracji, smutku, wstydu. Jednocześnie w wielu środowiskach temat samego życia intymnego, a już zwłaszcza problemów z czerpania z niego satysfakcji, nadal pozostaje niestety tabu. Przez to wiele osób, które zmagają się z zaburzeniami na tle seksualnym, obawia się sięgnąć po pomoc.

Warto wiedzieć jednak, że niezależnie od tego, na czym polega Twój problem i od jak dawna Ci on towarzyszy, zawsze warto sięgnąć po pomoc seksuologa i nigdy nie jest na to za późno. W naszych poradniach zdrowia psychicznego oferujemy wsparcie doświadczonych i empatycznych Specjalistów, którzy zajmują się kompleksową diagnozą, leczeniem i terapią wszelkich trudności w życiu seksualnym Pacjenta – dostosowując metody swojej pracy do potrzeb i możliwości osoby, która zgłasza się do nas po pomoc.

Czym zajmuje się seksuolog?

W naszych klinikach w Warszawie swoją pomoc oferuje lekarz seksuolog oraz psycholog seksuolog (psychoterapeuta seksuolog). Poradnia seksuologiczna jest otwarta dla osób w każdym wieku, niezależnie od ich orientacji seksualnej czy charakteru doświadczanych trudności. Oferujemy również konsultacje dla młodzieży oraz rodziców dzieci, których w jakikolwiek sposób niepokoją zachowania pociechy związane z seksualnością.

Kiedy może pomóc lekarz seksuolog?

Po pomoc lekarską warto zwrócić się, gdy obserwują Państwo u siebie m.in. następujące objawy:

 • Zaburzenia erekcji, zaburzenia wytrysku;
 • Trudność z wprowadzeniem członka do pochwy, której towarzyszy ból u kobiety (pochwica);
 • Ból przy stosunku;
 • Zaburzenia popędu seksualnego, spadek libido, trudność w osiągnięciu satysfakcjonującego poziomu podniecenia – także w okresie ciąży i połogu;
 • Trudność lub całkowita niezdolność do osiągnięcia orgazmu;
 • Objawy parafilii, o której mówimy w sytuacji, gdy pełna satysfakcja seksualna jest osiągana tylko w przypadku wystąpienia określonych bodźców lub okoliczności (np. odbywania stosunku w miejscu publicznym).

Konsultacja z lekarzem opiera się przede wszystkim na wywiadzie na temat stanu zdrowia Pacjenta, historii ewentualnych urazów i chorób przewlekłych, przyjmowanych na stałe leków, samopoczucia psychicznego oraz historii obecnego i wcześniejszego pożycia seksualnego. W trakcie wizyty możesz otrzymać odpowiedzi na wszystkie gnębiące Cię pytania i wątpliwości, zaś seksuolog ustali wstępnie przyczyny Twoich dolegliwości, a w razie potrzeby skieruje także na dodatkowe badania diagnostyczne. Jeśli okaże się, że doświadczane trudności mają charakter czysto medyczny, to lekarz zaleci odpowiednią farmakoterapię. Jeśli zaś specjalista stwierdzi, że przyczyny leżą najprawdopodobniej po stronie psychiki (co może wiązać się z różnymi traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości lub wykształconymi w czasie całego życia postawami i przekonaniami na temat seksu), skieruje Cię do doświadczonego psychologa-seksuologa z naszego Zespołu.

Porady seksuologa – psychologa

Seksuolog psycholog może pomóc (i to do niego warto zwrócić się w pierwszej kolejności), gdy:

 • Podejrzewasz u siebie uzależnienie od seksu i/lub masturbacji;
 • Masturbacja staje się główną metodą rozładowania napięcia, ucieczki od stresu i doświadczanych problemów;
 • Doświadczasz bólu lub innego rodzaju dyskomfortu przy stosunku i podejrzewasz, że ma to podłoże psychiczne;
 • Podejrzewasz u siebie pochwicę na tle psychicznym;
 • Odczuwasz silną niechęć lub blokadę przed rozpoczęciem/wznowieniem życia seksualnego;
 • Doświadczyłeś/aś w przeszłości jakiegokolwiek wydarzenia, które negatywnie rzutuje na Twoje aktualne życie intymne.

W wyżej wymienionych sytuacjach rozwiązanie problemu opiera się na regularnych spotkaniach ze Specjalistą, który pracuje z Pacjentem – wykorzystując przy tym metody psychoterapeutyczne –  nad trudnościami i barierami psychicznymi w sferze seksualnej osoby zgłaszającej się po pomoc.

Zarówno seksuolog z wykształceniem medycznym, jak i seksuolog – psychoterapeuta oferują pomoc nie tylko dla Pacjentów indywidualnych, ale także wspólne konsultacje dla par, które doświadczają wszelkiego rodzaju trudności w osiąganiu satysfakcji z uprawiania seksu lub „zgrania się” w życiu intymnym. Nasz lekarz to seksuolog – psychiatra, zatem obok ogromnej wiedzy i wieloletniego doświadczenia cechuje go także empatia i zrozumienie.

Porady seksuologa z wykształceniem medycznym, jak również seksuologa – psychoterapeuty  mogą też obejmować stworzenie dla Pacjenta planu ćwiczeń fizycznych (np. mięśni Kegla, rozluźniających, polepszających ukrwienie) czy zmiany techniki współżycia.

Korekta płci – kompleksowe wsparcie lekarza seksuologa i psychologa klinicznego

Od strony prawnej, zmiana płci w Polsce zachodzi w Sądzie. Aby uzyskać zgodę na zmianę dokumentów (korekta płci w akcie urodzenia, dowodzie, zmiana imienia), należy złożyć stosowny wniosek do Sądu. Ten wydaje wyrok na podstawie diagnozy postawionej przez seksuologa (tzw. zaświadczenie do zmiany płci), zeznań osoby zainteresowanej oraz pozostałej dokumentacji medycznej. Wygląda tak zarówno zmiana płci z mężczyzny na kobietę, jak i zmiana płci z żeńskiej na męską.

To, na czym polega zmiana płci od strony medycznej, to przede wszystkim farmakologiczna terapia hormonalna oraz operacje (między innymi usunięcia piersi w przypadku osób będących biologicznie płci żeńskiej, oraz usunięcia prącia i moszny u osób, które urodziły się mężczyznami). Niektóre osoby nie decydują się na zabieg chirurgiczny, bo są wystarczające usatysfakcjonowane efektami terapii hormonalnej: w jej trakcie zmienia się między innymi tembr głosu, poziom owłosienia i tkanki tłuszczowej klatki piersiowej.

Nasza poradnia seksuologiczna jest miejscem, gdzie otrzymasz profesjonalną diagnozę niezgodności płciowej i rozpoczniesz pierwszy etap terapii hormonalnej. Otrzymasz również zaświadczenie do zmiany płci od psychologa klinicznego i lekarza seksuologa: dokumenty niezbędne do dalszych etapów korekty płci oraz uzyskania pozwolenia na zmianę dokumentów w Sądzie.

Przygotowanie się do zmiany płci obejmuje w naszej poradni pięc wizyt:

Korekta płci: psychiatra – seksuolog


Pierwsza, druga i trzecia konsultacja to wizyta u seksuologa – psychiatry, znanego w całej Polsce Specjalisty z ogromnym doświadczeniem klinicznym: dr. n. med. Stanisława Dulko. Nasz Specjalista najpierw zbierze od Ciebie wywiad, na podstawie którego wykluczy lub potwierdzi u Ciebie rozpoznanie niezgodności płciowej. Na kolejnych konsultacjach krok po kroku wyjaśni Ci, na czym polega zmiana płci i odpowie na wszystkie wątpliwości. Będziesz m_gł/a również zasięgnąć fachowej porady seksuologa odnośnie dalszego procesu korekty płci (m.in. czy i na jakie zabiegi chirurgiczne się decydować, jakie są alternatywy dla chirurgicznej korekty płci). Jeżeli wspólnie podejmiecie taką decyzję, nasz lekarz zaordynuje Ci już również terapię hormonalną, od której rozpoczyna się „biologiczna” zmiana płci. Zaświadczenie, które otrzymasz na koniec od naszego Specjalisty, to ważny element Twojej dokumentacji medycznej, którą będziesz m_gł/a okazać w trakcie kolejnych konsultacji i w trakcie ewentualnej rozprawy w Sądzie.

Korekta płci: psycholog kliniczny


Kolejne dwie konsultacje prowadzi doświadczony psychoseksuolog i psychoterapeuta-seksuolog. W trakcie tych spotkań wykonywane są przede wszystkim badania psychologiczne, na podstawie których psycholog może ocenić, jaki jest Twój stan psychiczny i jakie są konsekwencje doświadczanej przez Ciebie niezgodności płciowej. Dla Sądu może być ważna m.in. informacja, że skutkuje ona u Ciebie obniżonym nastrojem, a do poprawy Twojego funkcjonowania niezbędna jest zmiana płci. Zaświadczenie od psychologa jest oparte na rzetelnej analizie standaryzowanych testów psychologicznych. Wraz z opinią od naszego seksuologa, stanowi pełnowartościową dokumentację honorowaną na kolejnych etapach korekty płci.

Poradnia seksuologiczna PsychoMedic.pl to miejsce, gdzie spotkasz się ze zrozumieniem, empatią i delikatnością na każdym etapie kontaktu. Możesz liczyć u nas na pełną akceptację i szacunek, wyrażający się także w zwracaniu się do Ciebie zgodnie z płcią, z którą się identyfikujesz.

Dobry seksuolog Warszawa: pomagamy szybko, skutecznie i holistycznie

Wiemy, że w przypadku doświadczania trudności psychicznych, w tym trudności związanych z pożyciem seksualnym, bardzo ważny jest czas, w jakim otrzymają Państwo niezbędną pomoc. Przykładamy szczególną wagę do tego, aby konsultacje w naszej poradni były dostępne w szybkich terminach – u nas czas oczekiwania na wizytę nigdy nie wynosi dłużej, niż kilka dni. W trosce o ciągłość terapii i leczenia oferujemy także pomoc nie tylko stacjonarnie, ale i w bezpiecznej i dogodnej formie zdalnejprzez Internet, Skype oraz telefon. Dzięki temu możecie być Państwo pewni, że przyjmie Was dobry seksuolog niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie czy jak w danej chwili wygląda sytuacja epidemiczna w kraju.

Nasze kliniki mają profil wielospecjalistyczny, dzięki czemu skutecznie pomagamy także osobom, których problemy w życiu seksualnym wynikają z innych trudności lub z nimi współwystępują. W razie potrzeby od ręki umówimy Cię do innego fachowca z naszego Zespołu, jeśli zasugeruje to prowadzący seksuolog. Warszawa to lokalizacja, w której 7 dni w tygodniu przyjmują m.in. nasi lekarze neurolodzy i endokrynolodzy, psychoterapeuci par czy dietetycy. Jeśli zaś diagnoza Twoich trudności będzie wymagała dodatkowej diagnostyki (np. w postaci badań krwi), skierujemy Cię do placówki współpracującej, gdzie będziesz mógł/a wykonać badania po preferencyjnych stawkach.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z udziałem naszego Lekarza Seksuologa:

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5