Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsycholog dzieci i młodzieży Toruń

Psycholog dzieci i młodzieży Toruń

Centrum terapii dzieci i młodzieży Toruń – zapraszamy po profesjonalne porady

Sprawdź termin wizyty:

Coraz więcej rodziców decyduje się na to, by poszukać dla swojego dziecka profesjonalnej pomocy psychologicznej. Dzieje się tak w wielu różnych sytuacjach – gdy pojawiają się problemy wychowawcze, kłopoty w relacjach z rówieśnikami czy wyraźne i niepokojące zmiany zachowania pociechy. W takich sytuacjach najlepszym adresem jest zdecydowanie psycholog dziecięcy. Toruń jest jednym z miast na mapie Polski, gdzie znajdziesz stacjonarną klinikę PsychoMedic. Znajdujemy się w świetnie skomunikowanym punkcie miasta, przy ul. Mickiewicza 104/28. Dojedziesz do nas tramwajem i autobusem.

Centrum terapii dzieci i młodzieży to miejsce, w którym zarówno pociecha, jak i jej rodzice otrzymają pomoc wysoko wykwalifikowanego i empatycznego psychologa. Jesteśmy tu po to, by wspierać w powrocie do dobrostanu.

Jak może pomóc psycholog dziecięcy?

Psycholog dzieci i młodzieży to Specjalista, który ukończył 5-letnie studia z zakresu psychologii i zrealizował w ramach studiów ścieżkę edukacyjną nastawioną na diagnozę oraz leczenie dzieci i młodzieży. Psycholog dokonuje oceny i diagnozy funkcjonowania psychicznego i emocjonalnego dziecka, zwłaszcza w przypadku pociech, które mają trudności rozwojowe lub problemy w szkole.

Warto wiedzieć, że psycholog dzieci to często pierwszy fachowiec, do którego zgłaszają się rodzice wraz z dziećmi. Jest Specjalistą, który może wesprzeć pociechę w rozwijaniu umiejętności społecznych czy rozwiązywaniu problemów. Psycholog dzieci w Toruniu pomoże dziecku także wtedy, gdy Twój syn lub Twoja córka przechodzą przez trudny czas w swoim życiu, np. rozwód rodziców albo przeprowadzkę do innego miasta.

Psycholog dzieci i młodzieży Toruń – kiedy się do niego zgłosić?

Psycholog dzieci i młodzieży w Toruniu to dobry wybór zawsze wtedy, gdy masz poczucie, że Twoje dziecko doświadcza trudności, z którymi sobie nie radzi. Warto rozważyć tę formę wsparcia szczególnie wtedy, gdy syn lub córka:

  • w ostatnim czasie dziwnie się zachowuje i trudno zrozumieć jego lub jej postępowanie (np. dotychczas aktywne i rozmowne dziecko staje się wycofane),
  • przejawia agresję, nie kontroluje wybuchów złości,
  • ma niskie poczucie własnej wartości i nie akceptuje siebie, np. wyglądu swojego ciała,
  • ma problemy ze snem,
  • doświadcza bólu głowy lub brzucha, którego nie można wytłumaczyć medycznie,
  • ma problemy w nawiązywaniu kontaktu z rówieśnikami, a funkcjonowanie w grupie jest dla niego wyzwaniem.

Pamiętaj, że to tylko przykłady trudności, w których może pomóc psycholog dziecięcy w Toruniu. Bez względu na to, z czym mierzy się pociecha, możesz zgłosić się do nas na wizytę.

Centrum terapii dzieci i młodzieży w Toruniu – jak przebiega pierwsza wizyta?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pierwsza wizyta u Specjalisty może wiązać się ze stresem zarówno u rodziców, jak i u dziecka. Zapewniamy, że dobry psycholog dzieci i młodzieży w Toruniu zadba o dobrą atmosferę, aby wizyta przebiegła bezproblemowo i spokojnie. Empatyczny i zaangażowany – taki jest każdy współpracujący z nami psycholog dziecięcy. Toruń to miasto, w którym Twoje dziecko może skorzystać z profesjonalnej, holistycznej i jednocześnie empatycznej pomocy.

Pierwsza wizyta opiera się przede wszystkim na zebraniu przez Specjalistę wywiadu dotyczącego dziecka. Psycholog, jeśli wiek dziecka na to pozwala, rozmawia z Pacjentem i zawsze z jego rodzicami. Czasami psycholog dzieci i młodzieży stosuje techniki inne niż rozmowa. Stara się poznać dziecko np. poprzez odpowiednio ukierunkowaną zabawę albo zachęcanie do rysowania na określony temat.

Podczas spotkania fachowiec pyta o powód zgłoszenia, intensywność i czas trwania objawów czy też historię medyczną dziecka. Na tej podstawie ustala dalszy plan wsparcia. Najczęściej proponuje doraźne konsultacje psychologiczne lub – gdy problem jest nieco bardziej złożony – psychoterapię. Może również skierować dziecko na całościową diagnostykę psychologiczną lub do innego Specjalisty, np. psychiatry dziecięcego, który również pozostaje do Państwa dyspozycji w naszej klinice w Toruniu.

Dobry psycholog dziecięcy w Toruniu – zapraszamy do kliniki przy ul. Mickiewicza

Jeśli szukasz dobrego fachowca, dobre trafiłeś(aś)! Zapraszamy do kliniki PsychoMedic, gdzie przyjmuje psycholog dziecięcy w Toruniu. Oferujemy diagnozę i ocenę stanu psychicznego dziecka, trening umiejętności społecznych czy treningi wychowawcze dla rodziców. Jesteśmy w stanie zaproponować szybki termin wizyty, często nawet w dniu rejestracji. To odróżnia nas od innych placówek, które oferują terminy dopiero za kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Tak długi czas oczekiwania może narazić zdrowie psychiczne dziecka na poważny szwank.

Pomagamy kompleksowo nie tylko najmłodszym Pacjentom, ale także ich rodzinom – wiemy, że często problem dziecka wynika z wielu przyczyn i chcemy pomóc całej rodzinie powrócić do równowagi.

Jesteśmy tu po to, by pomóc odzyskać dziecku zdrowie psychiczne i przywrócić spokój całej rodzinie. Zapraszamy!