Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Kraków

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Kraków

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Kraków – w naszym Zespole zrzeszamy najlepszych Specjalistów,
których pasją jest wspieranie młodych ludzi. Pracujemy 7 dni w tygodniu, mamy szybkie terminy niekolidujące z godzinami zajęć szkolnych i pozalekcyjnych.

ZAPISZ DZIECKO NA WIZYTĘ POPRZEZ NASZĄ STRONĘ LUB ZADZWOŃ: TEL. 799-399-399.

Ostatnie lata niewątpliwe stanowią duże wyzwanie dla zdrowia psychicznego: nie tylko dorosłych, ale i młodych ludzi, o czym często zapominamy. Dzieci i młodzież także mierzą się z trudnościami psychicznymi i licznymi wyzwaniami, jakie nakłada na nie szkoła, środowisko rówieśnicze czy sytuacja rodzinna. W ich organizmie nieustannie zachodzą duże zmiany, a układ nerwowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony, przez co codzienne trudności mogą oddziaływać na nie ze zdwojoną siłą. Na szczęście kryzys psychiczny zawsze można przezwyciężyć, a człowiek na każdym etapie rozwoju może nauczyć się nowych metod radzenia sobie z problemami i wykształcić w sobie większą odporność psychiczną. Aby było to możliwe, niezbędne często okazuje się jednak wsparcie specjalisty, jakim jest dobry psychoterapeuta dziecięcy. Kraków to czwarte już miasto, w którym otworzyliśmy poradnię należącą do PsychoMedic: wielospecjalistycznej sieci klinik świadczącej pomoc psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Jeśli Państwa pociecha mierzy się z trudnościami natury psychicznej lub przeżywa trudne chwile i chcielibyście, aby wsparł ją dobry psychoterapeuta dzieci i młodzieży – dobrze trafiliście.

Psychoterapeuta dla dzieci Kraków: profesjonalna pomoc dopasowana do potrzeb dziecka

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Kraków

Pracując z młodym Pacjentem, dobry psychoterapeuta dziecięcy za cel zawsze stawia sobie pomoc w złagodzeniu lub usunięciu doświadczanych przez dziecko trudności: tak, aby mogło funkcjonować i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami w najlepszy możliwy sposób. Psychoterapia pozwala w pierwszej kolejności na lepsze zrozumienie siebie i swojego postępowania oraz zbudowanie własnego poczucia własnej wartości. W przypadku dzieci jest również ukierunkowana na podniesienie kompetencji społecznych: m.in. naukę asertywności, szacunku do siebie i innych, czerpania i dawania w zdrowej relacji z drugim człowiekiem. Psychoterapeuta dzieci i młodzieży może pomóc młodemu człowiekowi m.in. w radzeniu sobie z wymaganiami, jakie stawia przed nim szkoła, lepszemu radzeniu sobie ze stresem czy bezpiecznemu przejściu przez proces dojrzewania i sytuacje trudne, np. rozwód rodziców.

Terapia jest także główną metodą leczenia zaburzeń psychicznych u dzieci: m.in. depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń zachowania, odżywiania czy całościowych zaburzeń rozwojowych (ADHD czy zaburzeń ze spektrum autyzmu). Nasz psychoterapeuta dziecięcy pracuje z Pacjentami w każdym wieku (0-18 rż).

Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, każdy nasz psychoterapeuta dla dzieci i psychoterapeuta dla młodzieży dostosowuje metody pracy do wieku dziecka, jego potrzeb i trudności. Z kilkulatkami proces psychoterapeutyczny nie opiera się na samej rozmowie, ale i na wykonywanych wspólnie z terapeutą czynnościach, które sprawiają dziecku radość i które odpowiednio prowadzone również mogą być okazją do odreagowania trudności i nabycia nowych umiejętności – np. grach planszowych albo rysowaniu. Z kolei w przypadku starszych dzieci i nastolatków psychoterapeuta dla młodzieży skupia się na tym, aby poprzez rozmowę umożliwić dziecku odreagowanie trudnych przeżyć i uciążliwości okresu dojrzewania. Doskonale znany jest nam także temat depresji, myśli samobójczych i samookaleczeń, niestety szczególnie częstych wieku młodzieńczym.

Stawiamy na współpracę, aby pomagać efektywnie

Każdy nasz psychoterapeuta dziecięcy aktywnie współpracuje z rodzicami prowadzonego Pacjenta. To, o czym dziecko mówi w trakcie terapii (poza sytuacjami, gdy zagrożone jest jego zdrowie lub bezpieczeństwo), jest objęte tajemnicą. Specjalista będzie jednak regularnie przekazywał Państwu informacje na temat kondycji psychicznej oraz postępów pociechy.

Mamy doświadczenie w pomocy dzieciom ze wszelkiego rodzaju trudnościami i zaburzeniami psychicznymi, co sprawia, że każdemu młodemu człowiekowi jesteśmy w stanie zapewnić dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje. Wszyscy nasi psychoterapeuci są absolwentami całościowych, 4-letnich szkoleń podyplomowych dających uprawnienia do samodzielnego prowadzenia terapii dzieci i młodzieży. Mają wieloletnie doświadczenie i stale poszerzają swoją wiedzę na dodatkowych szkoleniach i konferencjach.

Ważnym atutem naszej kliniki w Krakowie jest to, że ma ona profil wielospecjalistyczny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić dziecku także innego specjalisty, jeżeli skieruje je na dodatkową konsultację prowadzący psychoterapeuta dla dzieci / psychoterapeuta dla młodzieży. Kraków jest lokalizacją przyjęć także naszych doświadczonych psychiatrów dziecięcych, którzy w razie konieczności poprowadzą leczenie farmakologiczne dziecka, pozostając w stałym kontakcie z prowadzącym terapeutą.

Mamy terminy nawet na ten sam dzień. Umów wizytę przez Internet lub zadzwoń do nas: podpowiemy, który nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży najlepiej pomoże małemu Pacjentowi, biorąc pod uwagę doświadczane przez niego trudności.

UMÓW WIZYTĘ POPRZEZ NASZĄ STRONĘ LUB ZADZWOŃ: TEL. 799-399-399.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5