Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Toruń

Psychoterapeuta Toruń

Psychoterapeuta Toruń: sięgnij po wsparcie profesjonalisty i odzyskaj radość życia 

Mamy wolne i szybkie terminy: tel. 799 399 499 

Badania wskazują jasno, że psychoterapia jest bardzo skuteczną metodą pomocy osobom, które zmagają się z traumatycznymi wspomnieniami z przeszłości, zaburzeniami psychicznymi lub doświadczają cierpienia czy dyskomfortu psychicznego z jakiegokolwiek innego powodu. Skuteczność terapii determinują jednak dwa czynniki: motywacja Pacjenta(-ki) i kompetencje terapeuty. Ważne jest nie tylko to, aby psychoterapeuta był odpowiednio wykształcony, zaangażowany w swoją pracę i postępował zgodnie z zasadami etyki zawodu. Równie istotne jest, by “pasował” do Pacjenta(-ki) – czyli aby jego styl pracy i bycia odpowiadał potrzebom osoby zgłaszającej się po pomoc. W PsychoMedic zrzeszamy terapeutów, których łączy profesjonalizm i liczne sukcesy na zawodowym koncie. Jednocześnie nasi specjaliści różnią się pod kątem stosowanych metod, płci, wieku. Dzięki temu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na różne oczekiwania różnych osób. 

PsychoMedic to ogólnopolska, wielokrotnie nagradzana sieć poradni zdrowia psychicznego. Naszą specjalnością jest pomoc psychiatryczna i psychoterapia. Toruń to kolejne z miast, gdzie udzielamy skutecznego, ale i szybkiego wsparcia. U nas nie trzeba czekać miesiącami na terapię – pierwszą konsultację możesz odbyć w ciągu kilku dni od zapisu. 

Wierzymy, że to u nas przyjmuje taki psychoterapeuta w Toruniu, który będzie pasował do Ciebie 🙂

Jak to działa? 

Psychoterapia jest procesem, którego celem jest zwiększenie samoświadomości, budowanie stabilnego obrazu siebie, zdobycie umiejętności regulacji emocji i zaspokajania potrzeb, złagodzenie objawów zaburzeń psychicznych (jeśli występują), a co za tym idzie – poprawa relacji z innymi ludźmi i z samym sobą. To oczywiście tylko ogólne założenia, a szczegółowe cele psychoterapii zależą od indywidualnej sytuacji i historii życia Pacjenta(-ki). 

Psychoterapeuta spotyka się z Pacjentem(-ką) od 1 do 3 razy w tygodniu (zazwyczaj 1 raz w tygodniu) na 50 minut. To czas poświęcony na omawianie tematów, które Pacjent(ka) postrzega jako ważne (niekoniecznie są one związane z teraźniejszością). W zależności od nurtu, w jakim pracuje dany terapeuta, spotkania mogą mieć różny przebieg. Dobry psychoterapeuta w Toruniu może zarówno proponować Pacjentowi(-ce) konkretne ćwiczenia i pracę własną między spotkaniami, jak i skupiać się w trakcie sesji na docieraniu do tego, z czego Pacjent(ka) jeszcze nie zdaje sobie sprawy, a co podtrzymuje cierpienie. 

Niezależnie od nurtu, bardzo ważna jest:

  • regularność spotkań – dlatego nasz psychoterapeuta w Toruniu zaproponuje Ci stały dzień tygodnia i godzinę spotkań; 
  • relacja terapeutyczna – szacuje się, że wpływa na skuteczność procesu w co najmniej 50%. Chodzi o to, abyś czuł(a), że psychoterapeuta jest Twoim sprzymierzeńcem, rozumie Cię i że wspólnie dążycie do tych samych celów. 

Kim są nasi psychoterapeuci w Toruniu?

Dobry psychoterapeuta (w Toruniu i we wszystkich innych zakątkach Polski) to przede wszystkim taki, który ukończył 4-letnią szkołę terapii w wybranym nurcie – lub jest zaawansowany w szkoleniu. Dodatkowo psychoterapeuci zrzeszeni w PsychoMedic Toruń odbyli terapię własną (własne doświadczenie “bycia Pacjentem” i świadomość swoich zasobów i ograniczeń jest w tym zawodzie niezwykle ważna) i zdobywali doświadczenie nie tylko w prywatnych gabinetach, ale i w szpitalach czy państwowych instytucjach. 

Psychoterapia w Toruniu odbywa się w nurtach o naukowo zweryfikowanej skuteczności:

Poznawczo-behawioralnym CBT 

Terapia w tym nurcie skupia się przede wszystkim na dotarciu do tzw. przekonań kluczowych, czyli nieadaptacyjnych wyobrażeń na temat siebie i innych ludzi, które są przyczyną cierpienia. Pacjent(ka) poznaje mechanizm doświadczanych przez siebie trudności i uczy się modyfikowania swojego sposobu myślenia i zachowania, co na zasadzie sprzężenia zwrotnego wpływa również na sposób przeżywania. 

Psychodynamicznym 

Psychoterapia psychodynamiczna pozwala poznać nieuświadomione dotąd siły i konflikty, które znacząco wpływają na nasze postępowanie. Istotne jest również odkrycie, co te siły i konflikty ukształtowało – uświadomienie sobie i “przeżycie do końca” wszelkich trudnych doświadczeń daje ogromną ulgę. 

Humanistycznym 

W terapii humanistycznej nie mówi się o Pacjencie, lecz o Kliencie/Klientce, który(-a) jest ekspertem od własnego życia. Kluczowym elementem psychoterapii w tym nurcie jest ciepła relacja z terapeutą, który daje Klientowi(-ce) bezwarunkową akceptację. To pozwala osobie zaakceptować samą siebie, uwolnić swój potencjał i postępować zgodnie z “własną prawdą o sobie”. 

Integracyjnym 

To podejście łączące różne techniki terapeutyczne. 

Holistyczne spojrzenie na Pacjenta to kolejna cecha, jaką odznaczają się nasi psychoterapeuci. Toruń jest lokalizacją przyjęć również naszych lekarzy psychiatrów. Jeżeli terapeuta stwierdzi, że przyjmowanie leków podniesie skuteczność psychoterapii, skieruje Cię do zaufanego lekarza. Nasi specjaliści (za zgodą Pacjenta) konsultują się i współpracują ze sobą, aby nieść efektywną i jak najlepiej dobraną pomoc. 

Psychoterapia Toruń: sprawdzeni terapeuci w polecanej poradni zdrowia psychicznego 

Potrzebujesz pomocy w doborze nurtu lub terapeuty? 

Zadzwoń na infolinię PsychoMedic Toruń: tel. 799 399 499 

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Dickert Anna

Marta 2023-06-05

Oceniam na 5