7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychiatra dla dzieci i młodzieży w Gdańsku — skuteczne wsparcie na najwyższym poziomie

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Please specify image url

Patryk Górski

Lekarz specjalista psychiatra osób dorosłych, konsultuje również młodzież od 15 r.ż. Pracuje z pacjentami od 2015 roku. Doświadczenie zdobywał m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku na Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych, Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym, Oddziale Dziennym, Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych.

Czytaj więcej…

Please specify image url

Aleksandra Dąbek

Lekarz specjalista psychiatra osób dorosłych, przyjmuje również młodzież od 16 r.ż. Konsultuje pacjentów również w języku angielskim. Pracuje z pacjentami od 2017 roku.

Ceni holistyczne, indywidualne i partnerskie podejście do Pacjenta z wykorzystaniem najnowszej wiedzy opartej na dowodach. Zwolenniczka priorytetowego traktowania psychoterapii w procesie leczenia.

Doświadczenie zdobywała m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, w Poradni Zdrowia Psychicznego w Gdańsku.

Czytaj więcej…

Please specify image url

Anna Naruniec

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży. Konsultuje dzieci i młodzież do 18 r. ż. Konsultuje pacjentów zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

Doświadczenie zdobywała m.in. w MCN Sp z o.o. w Zagórzu, w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci, SPZOZ Warszawa-Ursynów (NPL), w Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym, w Centrum Medycznym DP Med w Jabłonnie, w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w Józefowie, w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, Rehabilitacyjnym Oddziale Dziennym Wieku Rozwojowego w Józefowie, PZP dla Dzieci i Młodzieży w Józefowie, w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim “Drewnica” w Ząbkach, w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowie “Tworki” w Pruszkowie

Czytaj więcej…

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest tak samo ważne, jak ich zdrowie i bezpieczeństwo fizyczne, dlatego powinno być chronione i wspierane za wszelką cenę. Zdarza się, że dzieci zachowują się w niezrozumiały dla Opiekunów sposób lub przeżywają kryzysy, z którymi nie mogą sobie samodzielnie poradzić: w takich sytuacjach często okazuje się, że skuteczną pomoc jest w stanie nieść jedynie psychiatra dziecięcy. Gdańsk to lokalizacja jednego z oddziałów PsychoMedic – sieci poradni zdrowia psychicznego, w której od lat, 7 dni w tygodniu, obejmujemy dzieci w każdym wieku profesjonalną opieką psychologiczno-psychiatryczną.

Psychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk — konsultacje i leczenie wszystkich zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego

Psychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk

Naszym celem jest, aby każdy Pacjent, niezależnie od wieku i problemu, z którym się zgłasza, otrzymał jak najlepszą i kompleksową opiekę. Dlatego w skład Zespołu PsychoMedic w Gdańsku wchodzą – obok psychologów i psychoterapeutów dziecięcych – psychiatra dla dzieci oraz psychiatra dla młodzieży. Wiemy także, że dobry psychiatra dziecięcy powinien odznaczać się takimi cechami, jak otwartość, empatia, umiejętność stworzenia bezpiecznej atmosfery. Wszyscy lekarze z naszego Zespołu przechodzą wieloetapowy proces rekrutacji, w trakcie którego weryfikujemy, czy mają odpowiednie predyspozycje osobowościowe, a także czy dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i są na bieżąco z najnowszą wiedzą psychiatryczną. 


Skutecznie pomagamy młodym Pacjentom w wieku 0-18 lat, którzy zmagają się z trudnościami takimi jak:

  • zaburzenia ze spektrum autyzmu i inne całościowe zaburzenia rozwojowe,
  • przewlekłe obniżenie nastroju, depresja,
  • zaburzenia lękowe (tzw. nerwica),
  • fobie (np. fobia społeczna, szkolna),
  • zaburzenia zachowania,
  • zaburzenia odżywiania (takie jak bulimia, anoreksja),
  • zaburzenia psychotyczne, schizofrenia,
  • silne reakcje na stres,
  • kryzys życiowy (np. wskutek takich wydarzeń, zmiana miejsca zamieszkania, rozwód rodziców, śmierć kogoś bliskiego).Psychiatra dzieci i młodzieży to wsparcie dla całej rodziny

Rozumiemy, że podjęcie decyzji o wizycie u psychiatry nie zawsze jest proste. Jednocześnie chcemy podkreślić, że spotkanie z lekarzem nie powinno być i nie jest powodem do wstydu — bez względu na to, z jakimi problemami mierzy się dziecko, psychiatra jest od tego, by wykorzystać całą swoją wiedzę i pomóc. Lekarz nie ocenia ani dziecka, ani Rodziny, a wszystkie jego zalecenia mają na celu poprawę funkcjonowania i samopoczucia małego Pacjenta. W naszych klinikach mogą Państwo liczyć na pełną dyskrecję i empatyczną postawę całego personelu.

Możecie być Państwo pewni, że nasz psychiatra dla dzieci i młodzieży trafnie zdiagnozuje małego Pacjenta oraz wprowadzi odpowiednie leczenie. Psychiatra dla dzieci lub psychiatra młodzieżowy przeanalizują doświadczane przez dziecko trudności, a następnie, jeśli będzie to konieczne, zaproponuje farmakoterapię. Jako Rodzice nie musicie się obawiać — dobry psychiatra dziecięcy tak dobierze leki, aby zmniejszały dokuczliwe objawy, ale jednocześnie nie wpływały negatywnie na samopoczucie, stan zdrowia i zachowanie dziecka/nastolatka. Dodatkowo psychiatra dzieci i młodzieży może skierować dziecko na psychoterapię indywidualną do Specjalisty z naszego Zespołu. W jej trakcie pociecha będzie mogła pracować nad poczuciem własnej wartości, komunikacją czy innymi problematycznymi obszarami.

Dlaczego warto nam zaufać?

PsychoMedic to rekomendowana sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu, leczeniu i wspieraniu Pacjentów. Działamy już w kilku miastach w Polsce — Gdańsk to tylko jedna z naszych lokalizacji, w której przyjmują Specjaliści od zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Zapewniamy ciągłość leczenia bez względu na warunki epidemiczne czy sytuacje losowe: umożliwiamy konsultacje nie tylko w formie stacjonarnej, ale i wygodnej formule online, Skype, telefonicznej.

Nasze przychodnie otwarte są 7 dni w tygodniu, a świetnie wykwalifikowani lekarze, psychologowie i psychoterapeuci przyjmują Pacjentów od godzin porannych do późnowieczornych, dzięki czemu zawsze udaje nam się znaleźć dogodny termin wizyty. W pilnych przypadkach dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć termin wizyty jeszcze na ten sam dzień. Szczycimy się tym, że w naszych poradniach czas oczekiwania na konsultację z psychiatrą dziecięcym jest najszybszy w całej Polsce.

Psychiatra dzieci Gdańsk — jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u lekarza psychiatry często wywołuje niepokój, zwłaszcza, jeśli Pacjentem jest dziecko. Rozumiejąc, jak trudną sytuacją może być pierwsza konsultacja, każdy nasz psychiatra dla dzieci oraz Dział Obsługi Pacjenta dokładają wszelkich starań, aby Rodzice oraz mały Pacjent czuli się u nas w pełni komfortowo. Dobry psychiatra dla młodzieży / dla dzieci potrafi prowadzić wizytę w taki sposób, aby dziecko nie odczuwało stresu, a jednocześnie było gotowe opowiedzieć o doświadczanych przez siebie problemach. Nasze poradnie są również dostosowane do potrzeb i możliwości malutkich dzieci: w gabinetach zawsze mamy pod ręką atrakcyjne zabawki. Dzięki temu wizyta będzie dla pociechy przyjemniejszym doświadczeniem, a lekarz będzie miał możliwość przeprowadzenia obserwacji zachowania dziecka w naturalnej sytuacji.

W przypadku młodych ludzi do 16 r.ż., na pierwszą wizytę najczęściej zapraszani są tylko Rodzice — to moment, kiedy psychiatra dziecięcy / psychiatra młodzieżowy zbiera wywiad na temat funkcjonowania dziecka oraz zgłaszanych trudności. Podczas kolejnej wizyty lekarz spotyka się dzieckiem i w zależności od jego wieku bawi się z nim bądź rozmawia, co umożliwia mu postawienie diagnozy oraz daje pełen obraz sytuacji.

Jeśli Państwa dziecko odbywało już wcześniej konsultację psychiatryczną albo psychologiczną, było hospitalizowane lub doświadczyło poważnego urazu, ma zdiagnozowane choroby przewlekłe, otrzymało opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną lub np. wychowawcę klasy — warto zabrać ze sobą całą posiadaną dokumentację.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5