Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk

Psychiatra dla dzieci i młodzieży w Gdańsku — skuteczne wsparcie na najwyższym poziomie

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499 

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest tak samo ważne, jak ich zdrowie i bezpieczeństwo fizyczne, dlatego powinno być chronione i wspierane za wszelką cenę. Zdarza się, że dzieci zachowują się w niezrozumiały dla Opiekunów sposób lub przeżywają kryzysy, z którymi nie mogą sobie samodzielnie poradzić: w takich sytuacjach często okazuje się, że skuteczną pomoc jest w stanie nieść jedynie psychiatra dziecięcy. Gdańsk to lokalizacja jednego z oddziałów PsychoMedic – sieci poradni zdrowia psychicznego, w której od lat, 7 dni w tygodniu, obejmujemy dzieci w każdym wieku profesjonalną opieką psychologiczno-psychiatryczną.

Psychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk — konsultacje i leczenie wszystkich zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego

Psychiatra dzieci i młodzieży Gdańsk

Naszym celem jest, aby każdy Pacjent, niezależnie od wieku i problemu, z którym się zgłasza, otrzymał jak najlepszą i kompleksową opiekę. Dlatego w skład Zespołu PsychoMedic w Gdańsku wchodzą – obok psychologów i psychoterapeutów dziecięcych – psychiatra dla dzieci oraz psychiatra dla młodzieży. Wiemy także, że dobry psychiatra dziecięcy powinien odznaczać się takimi cechami, jak otwartość, empatia, umiejętność stworzenia bezpiecznej atmosfery. Wszyscy lekarze z naszego Zespołu przechodzą wieloetapowy proces rekrutacji, w trakcie którego weryfikujemy, czy mają odpowiednie predyspozycje osobowościowe, a także czy dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i są na bieżąco z najnowszą wiedzą psychiatryczną. 


Skutecznie pomagamy młodym Pacjentom w wieku 0-18 lat, którzy zmagają się z trudnościami takimi jak:

  • zaburzenia ze spektrum autyzmu i inne całościowe zaburzenia rozwojowe,
  • przewlekłe obniżenie nastroju, depresja,
  • zaburzenia lękowe (tzw. nerwica),
  • fobie (np. fobia społeczna, szkolna),
  • zaburzenia zachowania,
  • zaburzenia odżywiania (takie jak bulimia, anoreksja),
  • zaburzenia psychotyczne, schizofrenia,
  • silne reakcje na stres,
  • kryzys życiowy (np. wskutek takich wydarzeń, zmiana miejsca zamieszkania, rozwód rodziców, śmierć kogoś bliskiego).Psychiatra dzieci i młodzieży to wsparcie dla całej rodziny

Rozumiemy, że podjęcie decyzji o wizycie u psychiatry nie zawsze jest proste. Jednocześnie chcemy podkreślić, że spotkanie z lekarzem nie powinno być i nie jest powodem do wstydu — bez względu na to, z jakimi problemami mierzy się dziecko, psychiatra jest od tego, by wykorzystać całą swoją wiedzę i pomóc. Lekarz nie ocenia ani dziecka, ani Rodziny, a wszystkie jego zalecenia mają na celu poprawę funkcjonowania i samopoczucia małego Pacjenta. W naszych klinikach mogą Państwo liczyć na pełną dyskrecję i empatyczną postawę całego personelu.

Możecie być Państwo pewni, że nasz psychiatra dla dzieci i młodzieży trafnie zdiagnozuje małego Pacjenta oraz wprowadzi odpowiednie leczenie. Psychiatra dla dzieci lub psychiatra młodzieżowy przeanalizują doświadczane przez dziecko trudności, a następnie, jeśli będzie to konieczne, zaproponuje farmakoterapię. Jako Rodzice nie musicie się obawiać — dobry psychiatra dziecięcy tak dobierze leki, aby zmniejszały dokuczliwe objawy, ale jednocześnie nie wpływały negatywnie na samopoczucie, stan zdrowia i zachowanie dziecka/nastolatka. Dodatkowo psychiatra dzieci i młodzieży może skierować dziecko na psychoterapię indywidualną do Specjalisty z naszego Zespołu. W jej trakcie pociecha będzie mogła pracować nad poczuciem własnej wartości, komunikacją czy innymi problematycznymi obszarami.

Dlaczego warto nam zaufać?

PsychoMedic to rekomendowana sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu, leczeniu i wspieraniu Pacjentów. Działamy już w kilku miastach w Polsce — Gdańsk to tylko jedna z naszych lokalizacji, w której przyjmują Specjaliści od zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Zapewniamy ciągłość leczenia bez względu na warunki epidemiczne czy sytuacje losowe: umożliwiamy konsultacje nie tylko w formie stacjonarnej, ale i wygodnej formule online, Skype, telefonicznej.

Nasze przychodnie otwarte są 7 dni w tygodniu, a świetnie wykwalifikowani lekarze, psychologowie i psychoterapeuci przyjmują Pacjentów od godzin porannych do późnowieczornych, dzięki czemu zawsze udaje nam się znaleźć dogodny termin wizyty. W pilnych przypadkach dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć termin wizyty jeszcze na ten sam dzień. Szczycimy się tym, że w naszych poradniach czas oczekiwania na konsultację z psychiatrą dziecięcym jest najszybszy w całej Polsce.

Psychiatra dzieci Gdańsk — jak wygląda pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u lekarza psychiatry często wywołuje niepokój, zwłaszcza, jeśli Pacjentem jest dziecko. Rozumiejąc, jak trudną sytuacją może być pierwsza konsultacja, każdy nasz psychiatra dla dzieci oraz Dział Obsługi Pacjenta dokładają wszelkich starań, aby Rodzice oraz mały Pacjent czuli się u nas w pełni komfortowo. Dobry psychiatra dla młodzieży / dla dzieci potrafi prowadzić wizytę w taki sposób, aby dziecko nie odczuwało stresu, a jednocześnie było gotowe opowiedzieć o doświadczanych przez siebie problemach. Nasze poradnie są również dostosowane do potrzeb i możliwości malutkich dzieci: w gabinetach zawsze mamy pod ręką atrakcyjne zabawki. Dzięki temu wizyta będzie dla pociechy przyjemniejszym doświadczeniem, a lekarz będzie miał możliwość przeprowadzenia obserwacji zachowania dziecka w naturalnej sytuacji.

W przypadku młodych ludzi do 16 r.ż., na pierwszą wizytę najczęściej zapraszani są tylko Rodzice — to moment, kiedy psychiatra dziecięcy / psychiatra młodzieżowy zbiera wywiad na temat funkcjonowania dziecka oraz zgłaszanych trudności. Podczas kolejnej wizyty lekarz spotyka się dzieckiem i w zależności od jego wieku bawi się z nim bądź rozmawia, co umożliwia mu postawienie diagnozy oraz daje pełen obraz sytuacji.

Jeśli Państwa dziecko odbywało już wcześniej konsultację psychiatryczną albo psychologiczną, było hospitalizowane lub doświadczyło poważnego urazu, ma zdiagnozowane choroby przewlekłe, otrzymało opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną lub np. wychowawcę klasy — warto zabrać ze sobą całą posiadaną dokumentację.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Przemysław Wielochowski

Remigiusz 2021-06-11

Przeczytalem wczesniej same dobre opinie o p. Doktorze. Moja jest oczywiscie taka sama - lekarz bardzo "pro-pacjencki'. Wszystko w należytym porządku.


lek. Iwona Tkaczuk
lek. Iwona Tkaczuk

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Milo 2021-05-30

Profesjonalna, kompetentna a przy tym bardzo uważna na małego pacjenta oraz przejętych rodziców. Serdecznie polecam.


mgr Małgorzata Matusiak

Adam 2022-05-02

Super 🙂