7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeCoach Warszawa

Coach Warszawa

Coach motywacyjny Warszawa

UMÓW SIĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499

Każdy z nas znajduje się czasami w takim punkcie życia, w którym nie wie co robić dalej — na przykład podczas poszukiwań pracy lub spełniania marzeń stajemy przed dylematem, który trudno nam rozwiązać w pojedynkę. Chcemy zmiany na lepsze, ale nie wiemy, jak ją wprowadzić w życie. Odpowiedzią na te poszukiwania mogą być konsultacje u coacha. W PsychoMedic oferujemy wsparcie profesjonalnego i doświadczonego Specjalisty, który pomaga jak najlepiej wykorzystać drzemiący w Kliencie potencjał. Zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie.

Czym jest coaching?

Coaching to proces, w którym uczestniczy coach i jego Klient (tzw. coachee) i który ma na celu wsparcie Klienta w jego rozwoju osobistym i/lub zawodowym. Coach towarzyszy Klientowi w tym procesie – jest osobą, która uważnie słucha, obserwuje i zadaje pytania. Zadaniem Specjalisty nie jest rozwiązanie problemów za Klienta, a pomoc w dążeniu do konsekwentnej realizacji celów.

W coachingu bardzo ważna jest relacja tworząca się pomiędzy coachem a Klientem. Z zasady jest ona równorzędna i opiera się na przekonaniu, że żadna ze stron procesu nie może dominować. Ważne, aby coach i Klient mieli do siebie zaufanie oraz byli wobec siebie otwarci. Podczas procesu mogą zostać poruszone trudne kwestie, zwłaszcza jeśli relacja będzie się pogłębiać. W coachingu jest na to miejsce, dlatego coach musi wykazywać się empatyczną, wrażliwą postawą, dzięki której Klient będzie czuł się bezpiecznie z omawianymi tematami.

Kolejną bardzo ważną zasadą coachingu jest skupianie się na teraźniejszości i przyszłości. Coach będzie kierował Twoją uwagę na to, co aktualnie przeżywasz, jakie są Twoje cele i zasoby oraz na to, co chcesz zmienić bądź osiągnąć w przyszłości. Nie będzie się za to dzielił swoim osobistym doświadczeniem i nie będzie też doradzał — poprzez zadawanie pytań i obserwowanie Klienta pomaga mu dojść do własnego, optymalnego dla niego rozwiązania.

Jakie są rodzaje coachingu?

Najczęściej do coacha zgłaszają się osoby, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu zawodowym lub osobistym, dlatego rozróżnia się coaching zawodowy i life coaching dotyczący bardziej prywatnych sfer.

Coaching zawodowy to dobry wybór dla osób, które poszukują nowej pracy, chcą się rozwijać w obecnym miejscu zatrudnienia albo zależy im na wzmocnieniu kompetencji zawodowych. W tym przypadku coach personalny pomaga podnieść efektywność pracy czy odnaleźć swój zawodowy cel. Niektórzy Klienci zgłaszają się też na coaching zawodowy po to, by poćwiczyć umiejętności komunikacyjne.

Sesje mogą się skupiać np. wokół rozwoju umiejętności asertywności, utrzymywania balansu pomiędzy życiem zawodowym i osobistym, profilaktyki wypalenia zawodowego, motywowania lub planowania ścieżki kariery. Jak udowodniono w badaniach, coaching zawodowy przynosi korzyści zarówno osobie wspieranej – pracownikowi, jak i pracodawcy.

Coach motywacyjny może również pomóc w osiąganiu celów pozazawodowych. Life coaching to proces skoncentrowany na wyzwaniach osobistych — relacjach z innymi, dążeniu do niezależności finansowej, organizacji codziennego życia, rozwiązywaniu trudności związanych z wychowywaniem dzieci czy tworzeniu ogólnej wizji życia i planów życiowych. Coaching osobisty skupia się wokół rozwoju najważniejszych dla Klienta wartości, umiejętności rozwiązywania konfliktów z bliskimi, podejmowania decyzji, poprawy jakości codziennego życia czy odkrywania swoich zasobów oraz swojego potencjału.

Komu polecamy coaching?

Tematyka, którą można zająć się podczas sesji coachingowych, jest naprawdę szeroka. Jeśli stoisz przed wyzwaniem osobistym lub zawodowym, chcesz rozwinąć skrzydła w swoim biznesie, szukasz sposobu na poprawienie komunikacji z bliskimi czy stoisz przed ambitnym życiowym planem i potrzebujesz wsparcia — umów się na wizytę do coacha.

Warto jednak pamiętać, że coaching nie zastąpi pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej lub psychiatrycznej. Podczas wizyty coach personalny może uznać, że problem Klienta wymaga innej interwencji i coaching nie jest wystarczająca formą wspracia. PsychoMedic to wielospecjalistyczna klinika, gdzie zajmujemy się kompleksową pomocą. W razie potrzeby oferujemy konsultacje z naszymi specjalistami: m.in psychoterapeutami, psychiatrami, dietetykiem czy seksuologiem.

Coaching w PsychoMedic Warszawa

Zapraszamy do PsychoMedic w Warszawie. Nasz coach stworzy indywidualny plan pracy oparty o Twoje potrzeby i aktualnie zgłaszane cele. Razem przepracujecie pojawiające się trudności i będziecie dążyć do zwiększania Twojego osobistego potencjału — zarówno w pracy, jak i codziennym życiu. Specjalistka PsychoMedic ma za sobą nie tylko lata doświadczeń w pracy z Klientami, ale również odpowiednie wykształcenie — jest psychologiem i psychoterapeutą.

W PsychoMedic możesz liczyć na przyjazną atmosferę już od samego etapu umawiania wizyty. Dbamy, aby nasi Klienci i Pacjenci czuli się u nas komfortowo, bez względu na to, czy wizyta odbywa się stacjonarnie, czy on-line. Proces coachingowy obejmuje pełna poufność — możesz liczyć na dyskrecję Specjalisty i całego zespołu PsychoMedic. Rozumiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy do Kliniki PsychoMedic w Warszawie. Umów się na wizytę i rozpocznij drogę do nowej, lepszej jakości życia osobistego i zawodowego!

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5