Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych”

Szkolenie „O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych”

O NIEPOWODZENIACH TERAPEUTY Z PRZYCZYN WŁASNYCH
Szkolenie mistrzowskie z prof. Bogdanem de Barbaro
(certyfikowane szkolenie online)

O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych szkolenie z profesorem Bogdanem de Barbaro

Premiera szkolenia miała miejsce 23 kwietnia 2022 r.

Osobowość, światopogląd i intymne przeżycia terapeuty_ki to czynniki, które mają wpływ na to, czy prowadzona przez niego/nią psychoterapia się powiedzie.

To prawda niewygodna, ale i taka, którą zawsze powinniśmy mieć z tyłu głowy. Od naszego stanu psychicznego i różnego rodzaju “właściwości” w danym momencie życia zależy między innymi to, czy:
– Jesteśmy gotowi na rozpoczęcie szkolenia psychoterapeutycznego;
– Będziemy w stanie poradzić sobie z negatywnymi odczuciami względem Pacjenta, którego zachowanie będzie dla nas trudne lub niezrozumiałe – i mimo to mu pomóc;
– Możemy przyjmować na terapię Pacjentów z doświadczeniem głębokiej traumy: udźwignąć wraz z nimi historie ich życia czy współprzeżywać i kontenerować ich skrajnie nasilone emocje;
– Będziemy potrafili pracować z Pacjentami o historii życia i trudnościach podobnych do naszych w taki sposób, aby nie stracić względem nich profesjonalnej postawy, a sobie nie zaszkodzić.

Warto stale przyglądać się sobie, zmianom, które w nas zachodzą i podchodzić z uważnością i szacunkiem do ograniczeń, które posiadamy.

Tylko wtedy możemy wykonywać zawód Specjalisty od zdrowia psychicznego w sposób skuteczny i bezpieczny dla siebie. Niezależnie więc od tego, czy dopiero myślisz o podjęciu kształcenia w kierunku psychoterapii, jesteś w trakcie szkolenia lub jesteś już doświadczonym psychoterapeutą – nasze szkolenie jest dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy na kolejne w naszym cyklu, wyjątkowe spotkanie warsztatowe z jednym z najwybitniejszych w Polsce ekspertów w dziedzinie psychoterapii indywidualnej oraz systemowej: profesorem Bogdanem de Barbaro.

Dla kogo?

Do skorzystania z nagrania webinarium serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pracują lub planują podjąć pracę w zawodzie wiążącym się z udzielaniem wsparcia emocjonalnego drugiemu człowiekowi: w szczególności psychoterapeutów i słuchaczy szkół psychoterapii, psychologów i studentów psychologii, lekarzy psychiatrów, pracowników pomocy społecznej, domów dziecka, ośrodków pomocy rodzinie, ośrodków interwencji kryzysowej i innych.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Praktyczny program szkolenia

Wspólnie przyjrzeliśmy się “czynnikom ryzyka”, które leżą po stronie terapeuty, a które mogą mieć wpływ na niepowodzenie w terapii. Zastanawialiśmy się, jak te czynniki rozpoznać, jak minimalizować ich wpływ na prowadzone przez siebie procesy i jak zatroszczyć się o siebie i swój rozwój osobisty. Szczególna uwaga została poświęcona zagadnieniom takim, jak:

1. Jak rozpoznawać i rozumieć swoje reakcje emocjonalne, zachodzące w nas w odpowiedzi na zachowanie i treści wnoszone przez Pacjenta_kę?

2. Uwikłanie doktrynalne – co zrobić, aby przyjęty paradygmat myślenia i praktykowany nurt psychoterapii nie przysłonił nam całościowego spojrzenia na człowieka?

3. Co można i należy zrobić, aby lepiej zrozumieć i przepracować swoją historię życia i tzw. kontekst życiowy – tak, aby nasze własne doświadczenia nie wpływały destrukcyjnie na pracę i naszą teraźniejszość?

Webinarium miało formę wykładu połączonego z twórczą dyskusją. Uczestnicy mieli możliwość nie tylko czerpać z ogromnej wiedzy i kultury osobistej Pana Profesora, ale i wnosić swoje własne przemyślenia i dylematy, a także poznać wątpliwości i trudności, z którymi mierzą się inni. Wszystko to w przystępnej formie i cenie.

Szkolenie poprowadził prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro.

Please specify image url

Bogdan de Barbaro, prof. dr hab. n. med.

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje jako terapeuta rodzin i par od ponad 30 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”,  „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”,  „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce. 

Co zyskam wykupując dostęp szkolenia?

W cenie zawierają się:
dostęp do nagrania 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
transkrypcja części wykładowej szkolenia;
imienny certyfikat uczestnictwa – certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do szkolenia?

1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem formularza DotPay , wpisując w polu „Kwota transakcji” cenę szkolenia (99 PLN)
oraz w polu „Opis transakcji”: Akademia Terapeuty. O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych. Szkolenie mistrzowskie z prof. Bogdanem de Barbaro.

2.
Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu. Wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Ogromna wiedza i doświadczenie prowadzącego.
Polecam szkolenia, profesjonalizm i doświadczenie.”

ANNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie interesujące, porządkujące pewne sprawy.
Ciekawe i ważne pytania w dyskusji.”

ELA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Plusy szkolenia: przekazana wiedza,
prowadzenie spotkania, możliwość dyskusji”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Plusy szkolenia: forma online, sporo informacji, dostęp do szkolenia, możliwość zrobienia na spokojnie notatek”

ANETA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Rzeczowo, na temat, podawane doświadczenia z własnej pracy terapeutycznej, możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi”

UCZESTNIK SZKOLENIA

Ogromne doświadczenie prowadzącego,
odwoływanie się do osobistych doświadczeń

KAROLINA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie "Czy istnieje sposób na udaną psychoterapię?"
Szkolenie Terapia schematu w pracy z osobami dotknietymi parentyfikacja w dziecinstwie

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl