Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania”

Szkolenie „Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania”

TECHNIKI TERAPII PSYCHODYNAMICZNEJ W LECZENIU ZABURZEŃ ODŻYWIANIA
(certyfikowane szkolenie online)

Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania

Premiera szkolenia miała miejsce 21 maja 2022 r.

Jak skutecznie pracować terapeutycznie z Pacjentami z zaburzeniami odżywiania – pomóc im dotrzeć do przyczyn objawów i nauczyć się regulować swoje emocje w adaptacyjny sposób, nie zapominając jednocześnie o pracy nad zniesieniem symptomów, które bywają niebezpieczne dla zdrowia i życia?

Zaburzenia odżywiania (z ang. ED) są uważane za jedne z najtrudniejszych do terapii. Nieprawidłowa relacja z jedzeniem ma bardzo często swoje źródło w zaburzonych więziach rodzinnych i panujących w niej układach. W przypadku anoreksji i bulimii, ED nierozerwalnie wiążą się jednocześnie z głęboko zniekształconym przekonaniami na temat samego siebie i swojego ciała. Wszystko to prowadzi do wystąpienia objawów, które często pozostają długo niezauważane przez otoczenie Pacjenta_ki, a które mogą doprowadzić do skrajnego wyniszczenia organizmu, zaś w ekstremalnych przypadkach – do śmierci.

Współczesna psychoterapia psychodynamiczna, jako jedna z nielicznych, pozwala odpowiedzieć na wszystkie potrzeby osoby doświadczającej zaburzeń odżywiania: w taki sposób, aby mogła trwale uleczyć relację z samym sobą i innymi ludźmi.

Prowadząca szkolenie – psychoterapeutka z wieloletnim stażem – pokaże Ci na konkretnych przykładach, jak wykorzystać myślenie psychodynamiczne i techniki terapii psychodynamicznej do tego, by zbudować ufną więź z Pacjentem_ką z ED, pomóc osobie zrozumieć, w jaki sposób zaburzenia odżywiania są wyrazem jej nieprzeżytych emocji, i jak przerwać błędne koło cierpienia.

Szczególnie dużo uwagi poświęcimy również tzw. trudnym Pacjentom z zaburzeniami odżywiania – temu, jak rozumieć ich zachowania i jak postępować, by wszelkie trudności przepracować z nimi na korzyść całego procesu terapeutycznego. Psychoterapia ED zostanie przedstawiona nie tylko w kontekście anoreksji i bulimii, ale także ortoreksji – zaburzenia, któremu niesłusznie poświęca się mało uwagi, a którego rozpowszechnienie rośnie. 

Dla kogo?

Na szkolenie serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wzbogacić swój warsztat o techniki terapii psychodynamicznej, a także poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje z zakresu leczenia zaburzeń odżywiania. Program webinarium jest dostosowany do potrzeb i możliwości m.in.: psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów – dyplomowanych i w trakcie szkolenia, lekarzy psychiatrów, dietetyków, psychodietetyków, pedagogów.

OBEJRZYJ WYSTĄPIENIE PROWADZĄCEJ POŚWIĘCONE CHARAKTERYSTYCE PACJENTÓW Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA

Praktyczny program szkolenia

1. Wprowadzenie do problematyki zaburzeń odżywiania;

2. Pierwszy kontakt z Pacjentem_ką z ED: jak nawiązać relację i na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie pierwszych konsultacji;


3. Budowanie relacji ze sobą oraz innymi ludźmi przy występowaniu zaburzeń odżywiania: jak pomóc osobie w rozpoznaniu nieadaptacyjnych wzorców postępowania i ich modyfikacji;


4. Praca nad rozpoznawaniem i zdrowym wyrażaniem emocji z osobą z diagnozą anoreksji, bulimii, ortoreksji;


5. Zasady prowadzenia psychoterapii i techniki terapeutyczne przydatne w leczeniu zaburzeń odżywiania;


6. „Trudny” Pacjent_ka z diagnozą anoreksji, bulimii, ortoreksji – omówienie przypadków z praktyki klinicznej Prowadzącej i trudności z pracy zawodowej Uczestników.

Szkolenie prowadziła Dorota Kozak

Please specify image url

Dorota Kozak, mgr

Psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Analitycznej. Ma wieloletnie doświadczenie zwłaszcza w pracy z młodzieżą i dorosłymi doświadczającymi zaburzeń odżywiania, trudności w relacjach, trudności ze zrozumieniem siebie. Pracuje z Pacjentami i szkoli, wykorzystując także swoją bogatą wiedzę z zakresu traumy, zaburzeń dysocjacyjnych i zaburzeń psychosomatycznych. Ekspertka medialna z zakresu zaburzeń odżywiania. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:
nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do szkolenia?

1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem formularza DotPay , wpisując w polu „Kwota transakcji” cenę szkolenia (99 PLN)
oraz w polu „Opis transakcji”: Akademia Terapeuty. Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania.

2.
Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu. Wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Bardzo ciekawe i wartościowe szkolenie, gdyż w gabinecie coraz częściej mam do czynienia z nastolatkami z zaburzeniami odżywiania.
Dziękuję za przekazaną wiedzę oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami pracy z pacjentami!”

IWONA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie Praca nad samoocena u osob z zaburzeniami odzywiania
Szkolenie interwencja kryzysowa i procedura niebieskiej karty w sytuacji wystepowania przemocy w rodzinie
Szkolenie ICD-11: Co kazdy Specjalista powinien wiedziec o najnowszej edycji klasyfikacji chorob?
Szkolenie Miedzy kryzysem a zaburzeniem psychicznym - jak rozumiec roznice miedzy nimi

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl