Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o depresji: profesjonalna diagnoza i obrazy atypowe”

Szkolenie „Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o depresji: profesjonalna diagnoza i obrazy atypowe”

WSZYSTKO, CZEGO JESZCZE NIE WIESZ O DEPRESJI: PROFESJONALNA DIAGNOZA I OBRAZY ATYPOWE
(certyfikowane szkolenie online)

Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o depresji - profesjonalna diagnoza i obrazy atypowe

Premiera szkolenia miała miejsce 26 lutego 2022 r.

Zapisz się na nasze szkolenie i ucz się od doświadczonej Ekspertki – naukowczyni, certyfikowanej psychoterapeutki, diagnostki i superwizorki terapii CBT – jak rozpoznawać depresję o nietypowym przebiegu, jak właściwie ją diagnozować i jak planować oddziaływania terapeutyczne dla osób z depresją.

Już początkującym specjalistom od zdrowia psychicznego może wydawać się, że o depresji wiedzą niemal wszystko. Jakie są jednak nietypowe objawy depresji? Z czym można ją łatwo pomylić? Jakie rozpoznanie należy postawić Pacjentowi_ce, który_a cierpi, ale jednocześnie nie spełnia kryteriów depresji – i jak w takiej sytuacji pomóc?

To szkolenie stworzyliśmy w odpowiedzi na lawinowo rosnącą liczbę Pacjentów zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi, często o nietypowym przebiegu lub współwystępującymi z innymi problemami ze zdrowiem psychicznym.

Depresja jest, tuż obok zaburzeń lękowych, jedną z najbardziej rozpowszechnionych trudności psychicznych. Z tego względu poświęca jej się dużo uwagi w programie praktycznie każdego kierunku studiów, który przygotowuje do wykonywania zawodu pomocowego. Ogrom informacji otrzymywanych na jej temat w trakcie formalnej edukacji sprawia, że Specjaliści często nie odczuwają później potrzeby poszerzania wiedzy na temat depresji. To jednak często błąd: nie można zapominać, że depresja jest nie tylko zjawiskiem psychopatologicznym, ale i medyczno-społecznym – i jako takie podlega ciągłym przemianom, z którymi jesteśmy zobowiązani być na bieżąco.

Depresja ma także ogromnie zróżnicowany obraz kliniczny, a lista jej atypowych objawów ciągle się wydłuża. Wszystko to sprawia, że mimo rosnącej świadomości społecznej związanej z tematem depresji, pozostaje ona często zaburzeniem nierozpoznanym, niejednokrotnie niszcząc życie Pacjenta_ki i Bliskich. Z drugiej strony diagnoza depresji stawiana jest przez Specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego dość często w sposób błędy i nieuzasadniony. A Pacjenci doświadczający depresji, to Pacjenci, którzy wymagają wnikliwej diagnozy i dokładnie zaplanowanej, regularnie ewaluowanej przez Specjalistę psychoterapii.

Dla kogo?

Na szkolenie szczególnie serdecznie zapraszamy ambitnych studentów ostatnich lat psychologii i medycyny oraz słuchaczy szkół psychoterapii, którzy przygotowują się do rozpoczęcia praktyki zawodowej. Zapraszamy również praktykujących psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów, którzy odczuwają potrzebę poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, oraz wszystkie osoby, które w swojej pracy stykają się z Pacjentami doświadczającymi depresji: pedagogów, nauczycieli, lekarzy POZ i innych specjalności, pracowników pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie i innych.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Czego będę m_gł/a się nauczyć?

Celem naszego szkolenia jest wyposażenie specjalistów zdrowia psychicznego w konkretne umiejętności z zakresu profesjonalnego diagnozowania depresji (w tym przeprowadzania diagnostyki różnicowej) oraz planowania leczenia i terapii dla osób ze zdiagnozowanymi jednobiegunowymi zaburzeniami afektywnymi.

W trakcie webinaru prowadząca położyła szczególny nacisk na takie wątki, jak:

1. Współczesne kryteria diagnostyczne dla depresji – kiedy faktycznie można ją zdiagnozować, a kiedy wykluczyć?

2. Zróżnicowane postacie depresji – jak może wyglądać depresja o nietypowym przebiegu?


3. Jak powinna wyglądać profesjonalna diagnoza depresji? Na co należy szczególnie zwrócić uwagę, przeprowadzając diagnozę różnicową?


4. Jak stworzyć plan pracy psychoterapeutycznej z Pacjentem_ką z rozpoznaniem depresji i jak oceniać efektywność prowadzonej terapii?

Szkolenie poprowadziła dr n. hum. Magdalena Nowicka

Please specify image url

Magdalena Nowicka, dr n. hum.

Psycholog i diagnostka kliniczna, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka terapii CBT, coach umiejętności rodzicielskich. Od wielu lat jest związana z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami, a aktualnie pełni także funkcję zastępcy Kierownika Katedry Psychologii Różnic Indywidualnych, Diagnozy i Psychometrii. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:
nagranie 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do szkolenia?

1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem formularza DotPay , wpisując w polu „Kwota transakcji” cenę szkolenia (99 PLN)
oraz w polu „Opis transakcji”: Akademia Terapeuty. Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o depresji: profesjonalna diagnoza i obrazy atypowe.

2.
Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu. Wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Polecam szkolenie. Duża dawka najnowszych informacji, popartych badaniami.”

AGNIESZKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo konkretne i przydatne informacje.”

AGNIESZKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo rzetelne kompendium wiedzy podane profesjonalnie przez praktyka w dziedzinie.”

JOANNA DEMCZENKO
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Duża dawka rzetelnej wiedzy prowadzącej, podana w przejrzystej formie. Wszystko zgrane technicznie. Szkolenia w przystępnej cenie i dogodnych warunkach np. 3 miesięczny dostęp.”

LAURA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo polecam. Kompendium wiedzy dla terapeutów.”

ULA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo praktycznych wskazówek. Polecam uczestnictwo w szkoleniach PsychoMedic.”

EDWARD
UCZESTNIK SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie Miedzy kryzysem a zaburzeniem psychicznym - jak rozumiec roznice miedzy nimi
Szkolenie interwencja kryzysowa i procedura niebieskiej karty w sytuacji wystepowania przemocy w rodzinie
Szkolenie Terapia schematu i dialog motywujacy w leczeniu zaburzen osobowosci
Szkolenie ICD-11: Co kazdy Specjalista powinien wiedziec o najnowszej edycji klasyfikacji chorob?

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl