dr n. społ. Magdalena Staniaszek – Psycholog, Psychotrapeuta Łódź

OPINIE
Magdalena 2022-03-22
Oceniam na 5
OPIS

dr n. społ. Magdalena Staniaszek – Psycholog, Psychoterapeuta Łódź

 

Psycholog, Psychoterapeuta w nurcie CBT oraz systemowym, Trener TUS.

Bycie rodzicem niesie ze sobą radość, szczęście, ale również i niepewność. Dlatego sytuacje, w których coś niepokojącego dzieje się z dzieckiem, rodzą lęk i obawy. Jestem mamą i wiem, jakim wyzwaniem jest odpowiedzialne rodzicielstwo i wychowywanie dzieci. Wiem jak trudno jest nie popełniać błędów i pomyłek. Z doświadczenia osobistego i zawodowego oraz w oparciu o wiedzę naukową wiem, że zrozumieniu występujących u dziecka problemów i trudności może pomóc życzliwy specjalista.

>Doświadczenie:

  • Praca na Uniwersytecie Łódzkim – adiunkt w Katedrze Pedagogiki Społecznej i Resocjalizacji,
  • Praktyka prywatna jako psycholog,
  • Asystent w Pracowni Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego,
  • Asystent w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej w Łodzi,
  • Psycholog na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Aleksandrowie Łódzkim,
  • Wychowawca w Świetlicach Środowiskowych,
  • Kierownik i psycholog w Informacyjno-Konsultacyjnym Punkcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • Wolontariat w świetlicach środowiskowych dla dzieci i młodzieży (prowadzenie zajęć wyrównawczych, organizacja funkcjonowania świetlic, pisanie, realizacja oraz rozliczanie projektów i grantów).

Wykształcenie:

  • Studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku Pedagogika – Pedagogika specjalna (resocjalizacja),
  • Studia magisterskie ukończone na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku Psychologia – specjalność: rodzina, rozwój, edukacja,
  • Studia podyplomowe w zakresie Zarządzanie oświatą,
  • Studia podyplomowe z zakresu Oligofrenopedagogiki,
  • Dyplom doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki,
  • Studium Terapii Dzieci i Młodzieży.

Dodatkowe szkolenia:

  • Kurs doskonalący „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD)”,
  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej,
  • Szkolenie w zakresie mediacji w sprawach rodzinnych,
  • Szkolenie w zakresie mediacji w sprawach karnych i cywilnych,
  • Szkolenie w zakresie metody „Jestem z Ciebie Dumny”,
  • Szkolenie w zakresie metody „Dam Radę”,
  • Szkolenie A.B.C. Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu – poziom A Praktyk BSFT,
  • Szkolenie w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych oraz Treningu dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zwieńczone uzyskaniem tytułu trenera.

Zakres udzielanej pomocy:

  • Wspiera terapeutycznie dzieci i młodzież wykazujące zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe (m.in. fobie), zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, zaburzenia kontroli impulsów, sprawiające trudności wychowawcze.
  • Prowadzi konsultacje wychowawcze dla rodziców (ustalanie granic, system nagradzania itp.).

Publikacje:

  • Sąd nad demoralizacją nieletnich. Konteksty wychowawcze, Renata Szczepanik, Magdalena Staniaszek, Agnieszka Jaros, Łódź 2018,
  • Zobowiązanie do określonego postępowania w strukturze sądowych środków wychowawczych stosowanych wobec nieletnich. Analiza pedagogiczna; A. Jaros, M. Staniaszek, R. Szczepanik; Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja, T.25, 2015,
  • „Nie wiem czego dotyczy postępowanie w sądzie”. O nadawaniu znaczeń niepożądanym zachowaniom dorastających dzieci; A. Jaros, M. Staniaszek, R. Szczepanik; Perspektywy Edukacyjno-Społeczne, Nr 3, 2014.

 

 

Naszych specjalistów polecają pacjenci

Wspaniała Pani doktor. Bardzo życzliwa i wyrozumiała. Skupiona na problemie pacjenta.

Lekarz bardzo pomocny i empatyczny. Konsultacje zawsze przebiegają w przyjaznej atmosferze i dają bezpieczną przestrzeń na podzielenie się swoją sytuacją zdrowotną, która jak wiadomo często jest mało komfortowa, skoro trafiamy do lekarza psychiatry. Po wizycie zawsze się czuję wysłuc...

mgr Choteborska Alina

Psycholog dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Przewijanie do góry