Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Interwencja kryzysowa i procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie”

Szkolenie „Interwencja kryzysowa i procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie”

INTERWENCJA KRYZYSOWA I PROCEDURA NIEBIESKIEJ KARTY
W SYTUACJI WYSTĘPOWANIA PRZEMOCY W RODZINIE

(certyfikowane szkolenie online)

i procedura niebieskiej karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie

Premiera szkolenia miała miejsce 13 listopada 2021 r.

Przemoc w rodzinie to zjawisko wielowymiarowe. Choć specjalista od zdrowia psychicznego nigdy nie powinien dawać na przemoc przyzwolenia i zawsze powinien dążyć do tego, aby zapewnić wsparcie i bezpieczeństwo osobom nią dotkniętym, to nie może również zapominać, że sytuacja przemocy rzadko kiedy jest zerojedynkowa.

Zdarza się, że przemoc nie jest stosowana przez jedną osobę w rodzinie, a przez kilku lub wręcz wszystkich jej członków – gdy w systemie utrwalił się taki wzorzec komunikacji. Osoby stosującej przemoc nie należy także postrzegać w roli „oprawcy” czy „kata”: za jej stosowaniem leży najczęściej brak zasobów do rozwiązywania konfliktów w inny sposób lub np. doświadczenia z domu rodzinnego, gdzie przemoc była „normalnym” sposobem dyscyplinowania dzieci.

W sytuacji przemocy w rodzinie pomocy potrzebują więc wszyscy jej członkowie. Bez profesjonalnego wsparcia nie będą w stanie zrozumieć, dlaczego przemoc jest niedopuszczalna, jak również odbudować poczucia bezpieczeństwa i wprowadzić w rodzinie pożądanej zmiany. Specjalista pracujący z rodziną z problemem przemocy – aby móc skutecznie jej pomóc – musi natomiast charakteryzować się nie tylko rozległą wiedzą (także na temat stosowanych w sytuacji przemocy procedur), ale i dojrzałą postawą, umożliwiającą zachowanie neutralności i trzymanie własnych emocji na wodzy.

Dla kogo?

Nasz warsztat stworzyliśmy z myślą o wszystkich przyszłych i obecnych specjalistach, którzy przygotowują się do pracy z Pacjentami indywidualnymi i rodzinami uwikłanymi w przemoc, lub chcą rozwinąć swoje kompetencje w tym obszarze. Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb i możliwości reprezentantów wszelkich zawodów, które mogą wiązać się z kontaktem z osobami uwikłanymi w przemoc: psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, nauczycieli, pracowników ośrodków wychowawczych, poprawczych i karnych, pracowników opieki społecznej, lekarzy oraz wszystkich osób kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Praktyczny program szkolenia

1. Ogólna problematyka przemocy w rodzinie (czym jest przemoc, jakie są rodzaje przemocy, czym różni się przemoc i agresja);

2. Objawy obserwowane u osób dotkniętych przemocą;


3. Podstawowe kroki postępowania interwencyjnego w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie: zdefiniowanie problemu, zapewnienie bezpieczeństwa, wspieranie, działania interwencyjne;


4. Procedura Niebieskiej Karty – jak wygląda i co każdy specjalista powinien o niej wiedzieć.

Szkolenie prowadziła Joanna Sielska

Please specify image url

Joanna Sielska, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka terapii CBT i dialogu motywującego, interwentka kryzysowa oraz absolwentka szeregu szkoleń z zakresu pracy z osobami dotkniętymi przemocą. W Klinikach PsychoMedic prowadzi interwencje kryzysowe, terapię indywidualną oraz superwizję dla terapeutów. Zawodowo jest także związana z Warszawskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Centrum Praw Kobiet. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:
nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do szkolenia?

1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem formularza DotPay , wpisując w polu „Kwota transakcji” cenę szkolenia (99 PLN)
oraz w polu „Opis transakcji”: Akademia Terapeuty. Interwencja kryzysowa i procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie.

2.
Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu. Wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Bardzo dobry kurs. Mnóstwo istotnych informacji.
Kompetentny i doświadczony wykładowca.”

Anna U
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wiedza i praktyka na najwyższym poziomie.”

MAGDA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Merytorycznie, zwięźle i konkretnie. Na pierwszy rzut oka widać, że prowadząca posiada bogate doświadczenie w obszarze interwencji kryzysowej. Dziękuję!”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wiele przykładów z praktyki. Specjalistka odpowiadała na pytania na bieżąco, co pomagało rozwiać ewentualne wątpliwości.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie Pacjentka w ciazy i pologu - 10 typowych trudnosci i 10 strategii pracy terapeutycznej
Szkolenie Moje sukcesy i porazki w terapii par i rodzin

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl