Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Pacjentka w ciąży i połogu – 10 typowych trudności i 10 strategii pracy terapeutycznej”

Szkolenie „Pacjentka w ciąży i połogu – 10 typowych trudności i 10 strategii pracy terapeutycznej”

PACJENTKA W CIĄŻY I POŁOGU – 10 TYPOWYCH TRUDNOŚCI I 10 STRATEGII PRACY TERAPEUTYCZNEJ
(certyfikowane szkolenie online)

Szkolenie "Pacjentka w ciąży i połogu - 10 typowych trudności i 10 strategii pracy terapeutycznej"

Premiera szkolenia miała miejsce 28 maja 2022 r.

Jak pracować z Pacjentką, która przeżywa depresję poporodową, straciła dziecko, dowiedziała się o stanie zagrożenia ciąży lub poważnej chorobie swojego nienarodzonego maluszka?

To zagadnienia, które często budzą niepewność nawet wśród doświadczonych psychoterapeutów. Mówi się wręcz o tym, że psycholodzy i terapeuci „boją się” kobiet w ciąży i połogu. Temat problemów i sposobów wsparcia kobiet w tym przełomowym momencie życia, jakim jest wejście w rolę mamy, często bywa bowiem poruszany hasłowo lub jest całkowicie pomijany w programach studiów i szkół psychoterapii. Konsekwencją tego jest to, że specjaliści często nie wiedzą, jak pracować z kobietą w ciąży, w połogu lub po stracie dziecka: jak równoważyć wsparcie psychologiczne z pogłębioną pracą terapeutyczną? Czego nie mówić, by nie zaszkodzić? Jak reagować, gdy kobieta żywi negatywne uczucia do swojego dziecka lub przeżywa skrajną rozpacz z powodu utraty?

Są to jednak wiedza i kompetencje, które powinien posiąść każdy Specjalista od zdrowia psychicznego i reprezentant każdego innego zawodu, który wiąże się z kontaktem z kobietą w ciąży i w sytuacjach okołoporodowych. Problemy psychiczne w ciąży i połogu, wbrew „idealistycznemu” przekazowi z mediów i poradników, nie są bowiem wcale rzadkie i mogą dotyczyć nawet kilkunastu procent kobiet, które spodziewają się dziecka lub niedawno urodziły.

Dla kogo?

Serdecznie zapraszamy do udziału psychoterapeutów, psychologów, lekarzy (w szczególności psychiatrów i ginekologów), położne i pielęgniarki, fizjoterapeutów uroginekologicznych, doule, doradców laktacyjnych i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów, którzy przebywają w otoczeniu Pacjentki w okresie ciąży i połogu i którzy chcą lepiej zrozumieć specyfikę trudności doświadczanych przez nią na tym etapie życia.

Praktyczny program szkolenia

Na szkoleniu z mgr Justyną Trojanowską-Juras będziesz m_gł/a najpierw poznać i zrozumieć podłoże oraz specyfikę trudności, których doświadczają kobiety w różnych sytuacjach związanych z ciążą i narodzinami dziecka. Następnie poznasz sprawdzone strategie pracy terapeutycznej przy 10 najczęstszych trudnościach przeżywanych przez Pacjentki w ciąży i połogu, które zgłaszają się po pomoc psychologiczną/terapeutyczną.

Webinarium będzie w zdecydowanej większości oparte na praktycznych informacjach i omówieniu strategii terapeutycznych na przykładzie 10 Pacjentek doświadczających:
– poczucia samotności podczas ciąży, porodu i połogu
– zagrożenia ciąży i konieczności hospitalizacji
– utraty dziecka na skutek poronienia
– straty w wyniku martwego porodu
– depresji poporodowej
– nasilonych objawów tzw. baby blues
– trudności w zbudowaniu relacji z dzieckiem w pierwszych miesiącach życia
– trudności w zbudowaniu bliskości z maluszkiem urodzonym przedwcześnie
– zaburzeń adaptacyjnych, trudności w przystosowaniu się do zmiany i nowej roli życiowej
– problemów rodzicielskich w związku z posiadaniem starszych dzieci (trudności z pogodzeniem opieki nad starszymi dziećmi i niemowlęciem, niepewność, jak radzić sobie z zazdrością starszych dzieci).


Wszystkie te trudności będą również omówione w kontekście zmian zachodzących w rodzinie kobiety w wyżej zachodzących sytuacjach. Zastanowimy się, kiedy i w jaki sposób udzielić wsparcia także członkom rodziny młodej Mamy i jak zaangażować ich w pomoc kobiecie, która przeżywa trudne chwile.

Szkolenie prowadziła Justyna Trojanowska-Juras

Please specify image url

Justyna Trojanowska-Juras, mgr

Psycholog i certyfikowana psychoterapeutka psychodynamiczna, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Dodatkowe kompetencje zdobyła w trakcie licznych szkoleń, w tym kursu „Problematyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego u małych dzieci”, który zrealizowała w Instytucie Matki i Dziecka. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej w warunkach prywatnego gabinetu oraz szpitalnych – pracowała m.in. w Szpitalu Nowowiejskim, Instytucie Psychiatrii i Neurologii, a także na Oddziale Patologii Ciąży i Położnictwa Instytutu Matki i Dziecka, gdzie wspierała kobiety doświadczające choroby dziecka oraz po stracie dziecka. Sama mówi o sobie, że jest nieustannie zafascynowana psychiką młodej matki, niemowlęcia oraz relacji między nimi.

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do nagrania?

Wykup dostęp do szkolenia


1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem DotPay w opisie transakcji wpisując:
Akademia Terapeuty. Pacjentka w ciąży i połogu – 10 typowych trudności i 10 strategii pracy terapeutycznej.

2. Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu – wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW (po dwóch edycjach szkolenia z Justyną Trojanowską-Juras)

„Szkolenie na wysokim poziomie, poruszające zagadnienie, o którym mało się mówi. Słuchało się przyjemnie, temat był pokazany z różnych perspektyw. Pojawiło się sporo przykładów z praktyki terapeutycznej prowadzącej.

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo wiedzy podanej w przystępnej formie”

BASIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie naświetliło mi możliwości w zakresie pracy z kobietami w okresie okołoporodowym.”

SANDRA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie było ciekawe i pomocne. Poruszało różnorodne tematy i wątki. Warto w przyszłości uzupełnić je o jeszcze większą ilość case study i praktycznych wskazówek postępowania.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wartościowe szkolenie.
Konkretne przykłady pomagające zrozumieć
omawiane zagadnienia działają mocno na plus.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Przywoływanie przypadków z pracy terapeutycznej prowadzącej. Konkretne i wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczestników.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie Pomoc psychologiczna w ciazy i w pierwszych miesiacach zycia dziecka
Szkolenie interwencja kryzysowa i procedura niebieskiej karty w sytuacji wystepowania przemocy w rodzinie
Szkolenie Miedzy kryzysem a zaburzeniem psychicznym - jak rozumiec roznice miedzy nimi
Szkolenie Moje sukcesy i porazki w terapii par i rodzin

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl