Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr n.med. Joanna Sadowska-Mazuryk – Psychiatra Warszawa

dr n.med. Joanna Sadowska-Mazuryk – Psychiatra Warszawa

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

dr n.med. Joanna Sadowska-Mazuryk

Psychiatra
 
Lekarz specjalista psychiatra, od 2007 r. pracuje z pacjentami. Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii w 2016 roku. Stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii, został jej nadany przez I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2018 roku. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Doświadczenie zawodowe uzyskała pracując w niżej wymienionych Oddziałach Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie: Ogólnopsychiatrycznych, Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, Psychogeriatrycznym, Rehabilitacji Psychiatrycznej, Terapii Uzależnienia od Alkoholu, Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. Odbyła również staże z: neurologii w Szpitalu Wolskim, psychiatrii konsultacyjnej w Szpitalu Bielańskim oraz z psychiatrii dzieci i młodzieży w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 24 (obecnie Dziecięcy Szpital Kliniczny ul. Żwirki i Wigury 63A) .
Od 2010 r. pracuje w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Aktualnie zatrudniona w Oddziale Dziennym XX Rehabilitacji Psychiatrycznej. Pracownik poradni psychiatrycznej. Zewnętrzy ekspert Europejskiej Agencji Leków. Absolwentka studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadziła zajęcia z psychiatrii dla studentów medycyny i psychologii. Autor i współautor artykułów naukowych dotyczących m.in. uzależnienia od alkoholu oraz zachowań ryzykownych u młodzieży. Autor monografii ,,Uwarunkowania zachowań ryzykownych u młodzieży leczonej w szapitach warszawskich”.
Regularnie uczestniczy w konferencjach psychiatrycznych. Prelegent konferencji naukowej ,,Alkoholizm i nie tylko – społeczeństwo wobec problemu wybranych uzależnień” oraz seminarium ,,Prawa Pacjenta Psychiatrycznego” w ramach warsztatów ,,Prawo i Medycyna”. Stale szkoli się podczas corocznych warsztatów, wykładów, konferencji i szkoleń naukowych zarówno polskich jak i międzynarodowych. Podczas konferencji naukowej Top Medical Trends uczestniczy w wykładach z takich dziedzin medycyny jak m.in.: dermatologia, interna, medycyna rodzinna, neurologia, ginekologia czy urologia, aby poszerzać swoją wiedzę i zapoznawać się z nowościami w innych specjalizacjach. Biegle włada językiem angielskim (Cambridge English: Advanced).
W swojej pracy opiera się na medycynie opartej na dowodach tzw. Evidence Based Medicine. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i interdyscyplinarnie. Każda osoba jest wyjątkowa i inna niż wszystkie. Dlatego też zastosowane postępowanie musi być dostosowane do jej potrzeb. W trakcie wizyty od pacjenta zbierany jest wywiad. Pacjent otrzymuje informacje dotyczące stanu zdrowia oraz zlecenia co do dalszego leczenia. Następnie wyjaśniane są wszelkie pytania i wątpliwości. Stale współpracuje z psychologami, psychoterapeutami i lekarzami innych specjalizacji. W razie potrzeby kieruje na dodatkowe badania, konsultacje czy psychoterapię, aby zapewnić pacjentowi jak najlepszą opiekę i poprawę samopoczucia. W swojej praktyce najczęściej spotyka się z zaburzeniami lękowymi (charakteryzującymi się m.in. niepokojem, lękiem, bezsennością, zamartwianiem się, ,,czarnowidztwem”, dolegliwości psychosomatycznymi, drażliwością, napięciem, natręctwami, fobiami) i nastroju (charakteryzującymi się m.in. smutkiem, obojętnością, anhedonią, przygnębieniem, czy brakiem energii do działania).

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych takich jak:
– zaburzenie lękowe uogólnione (przewlekłe zamartwianie się z towarzyszącymi innymi dolegliwościami)
– zaburzenia związane ze stresem takie jak: zaburzania adaptacyjne, zaburzenie stresowe pourazowe – PTSD
– zaburzenia lękowe takie jak: fobie, napady paniki
– zaburzenia nastroju (depresja, choroba dwubiegunowa)
– utrwalone zaburzenia nastroju (dystymia i cyklotymia)
– zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (tzw. ,,nerwica natręctw”)
– zaburzenia psychosomatyczne (zmiany skórne, bóle głowy i inne dolegliwości nie mające potwierdzenia w badaniach)
– bezsenność (trudności w zasypianiu, podtrzymaniu snu lub wczesne wybudzanie się)
– zaburzenia osobowości
– schizofrenia i inne psychozy
– zaburzenia psychiczne spowodowane uszkodzeniem lub dysfunkcją mózgu albo chorobą somatyczną
– uzależnienia

Posiada uprawnienia do:
– wypisywania recept na leki (w tym recept refundowanych),
– wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA,
– wystawiania zaświadczeń lekarskich.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Alina Suchecka

2020-12-11

Oceniam na 5


lek. Dorota Sawicka

Hanna 2022-01-12

Oceniam na 5


lek. Dariusz Miękisz
lek. Dariusz Miękisz

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Anita 2022-02-16

Najlepszy lekarz.