Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr Karolina Szychta – Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy

dr Karolina Szychta – Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

dr Karolina Szychta – Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy


Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży
z ponad 10-letnią praktyką pracy z pacjentami. Specjalizację ukończyła w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracowała w poradniach zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz poradni psychosomatycznej w Warszawie, konsultowała pacjentów w oddziałach pediatrycznych warszawskich szpitali. Przez kilka lat pełniła funkcje Kierownika ogólnopolskiego Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży z zaburzeniami psychicznymi. Jako kierownik specjalizacji prowadzi szkolenie specjalizacyjne lekarzy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, przygotowując ich do egzaminu.

 

Pracuje w Klinice dla dzieci ze spektrum autyzmu, z Zespołem Aspergera i innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju, w której diagnozuje i leczy pacjentów. Uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych zapoznaje się z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, stale aktualizując swoją wiedzę medyczną. Leczy zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i doświadczeniem zdobytym we współpracy z najwybitniejszymi specjalistami w kraju. Uzyskała wysoką ocenę z egzaminu specjalizacyjnego.

Podchodzi do swojej pracy z pasją, zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do pacjenta. Analizuje problemy dziecka w sposób całościowy, uwzględniając zmiany jakie zachodzą w jego psychice na kolejnych etapach rozwoju oraz biorąc pod uwagę jego stan psychosomatyczny i kontekst sytuacyjny.

 

Potrafi nawiązać dobry kontakt z małym i dużym pacjentem, co często jest podstawą do postawienia trafnej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia. Zdarza się również wykluczać zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży i określać inną przyczynę nieprawidłowego funkcjonowania dziecka. Zwraca szczególną uwagę na zminimalizowanie ryzyka skutków ubocznych stosowanych leków, aby dziecko mogło w pełni prawidłowo funkcjonować.
Pracuje w oparciu o założenia terapii poznawczo-behawioralnej.

 

Diagnozuje i leczy:

 • zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD),
 • całościowe zaburzenia rozwoju (autyzm, zespół Aspergera),
 • tiki, zespół Tourette’a,
 • zaburzenia nastroju – zaburzenia depresyjne, epizody maniakalne, CHAD,
 • zaburzenia emocjonalne, lękowe, nerwice,
 • zaburzenia związane ze stresem i adaptacyjne pod postacią objawów somatycznych (bóle brzucha, głowy),
 • zaburzenia czynnościowe, konwersyjne, dysocjacyjne,
 • zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne,
 • zaburzenia psychotyczne, schizofrenia,
 • zaburzenia snu.

 

Ma uprawnienia do:

 • wypisywania recept,
 • zwolnień lekarskich,
 • zaświadczeń lekarskich.

 

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Marcin Jeśka

Justyna 2022-01-12

Oceniam na 5


dr Małgorzata Białek-Plata

ERNEST 2021-08-01

Oceniam na 5


dr n.med. Jakub Sienkiewicz

Henryka 2020-10-21

Prawdziwy specjalista niezwykle konkretny uprzejmy i życzliwy człowiek, profesjonalista w każdym calu. Od 6 lat mam problem z poruszaniem się i z równowagą jako pierwszy Pan Doktor postawił dja...