Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr Karolina Szychta – Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy

dr Karolina Szychta – Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

dr Karolina Szychta – Psychiatra Dziecięcy i Młodzieżowy

Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży z ponad 10-letnią praktyką pracy z pacjentami. Specjalizację ukończyła w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracowała w poradniach zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz poradni psychosomatycznej w Warszawie, konsultowała pacjentów w oddziałach pediatrycznych warszawskich szpitali.

Przez kilka lat pełniła funkcje Kierownika ogólnopolskiego Centrum Leczenia Dzieci Młodzieży z zaburzeniami psychicznymi.
Jako kierownik specjalizacji prowadzi szkolenie specjalizacyjne lekarzy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, przygotowując ich do egzaminu.

Pracuje w Klinice dla dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju, w której diagnozuje i leczy pacjentów. Uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych zapoznaje się z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, stale aktualizując swoją wiedzę medyczną.

Leczy zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i doświadczeniem zdobytym we współpracy z najwybitniejszymi specjalistami w kraju. Uzyskała wysoką ocenę z egzaminu specjalizacyjnego.
Podchodzi do swojej pracy z pasją, zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do pacjenta. Analizuje problemy dziecka w sposób całościowy, uwzględniając zmiany jakie zachodzą w jego psychice na kolejnych etapach rozwoju oraz biorąc pod uwagę jego stan psychosomatyczny i kontekst sytuacyjny.

Potrafi nawiązać dobry kontakt z małym i dużym pacjentem, co często jest podstawą do postawienia trafnej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia. Zdarza się również wykluczać zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży i określać inną przyczynę nieprawidłowego funkcjonowania dziecka.

Zwraca szczególną uwagę na zminimalizowanie ryzyka skutków ubocznych stosowanych leków, aby dziecko mogło w pełni prawidłowo funkcjonować.
Pracuje w oparciu o założenia terapii poznawczo behawioralnej.

Diagnozuje i leczy:
-zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD),
-całościowe zaburzenia rozwoju (autyzm, zespół Aspergera),
-tiki, zespół Tourette’a,
-zaburzenia nastroju – zaburzenia depresyjne, epizody maniakalne, CHAD,
-zaburzenia emocjonalne, lękowe, nerwice,
-zaburzenia związane ze stresem i adaptacyjne pod postacią objawów somatycznych (bóle brzucha, głowy),
-zaburzenia czynnościowe, konwersyjne, dysocjacyjne,
-zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne,
-zaburzenia psychotyczne, schizofrenia,
-zaburzenia snu.

Ma uprawnienia do:
-wypisywania recept,
-zwolnień lekarskich,
-zaświadczeń lekarskich.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Rafał Michta

Michał 2019-04-01

Pan doktor profesjonalnie przeprowadził wywiad, postawił diagnozę i dobrał leki. Wyszedłem z gabinetu z poczuciem, że trafiłem na właściwą, kompetentną osobę. Doznałem ulgi i bez problem...


dr Dorota Grobelna

Krystyna 2019-04-01

Pani doktor to czarodziejka. Tak zaczarowała moją 93 letnią mamę, że wyszedł z tego dialog a nie jak normalnie monolog, gdzie jedna strona pyta a druga - na wszelki wypadek nie słyszy i nie odp...


dr Ewa Czechowicz

Damian 2020-03-19

Oceniam na 5