Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Agnieszka Szymańska – Kierlandczyk – choreoterapeuta, specjalista pracy z ciałem

mgr Agnieszka Szymańska – Kierlandczyk – choreoterapeuta, specjalista pracy z ciałem

Choreoterapeuta
OPINIE
Specjalista nie posiada jeszcze opinii. Zapraszamy do dodania opinii po umówieniu wizyty przez stronę i jej odbyciu w Klinice.
OPIS

mgr Agnieszka Szymańska – Kierlandczyk

 

Terapeuta

Od 2000r. zajmuje się choreoterapią, treningiem relaksacyjnym oraz nurtem mindfulness. Od ponad 10 lat jest pracownikiem Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania na Oddziale Dziennym i Całodobowym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie prowadzi autorskie zajęcia z choreoterapii, pracy z ciałem, a także ćwiczenia oddechowe dla osób z zaburzeniami odżywiania, nerwicą, zaburzeniami osobowości.

 

Choreograf
Absolwentka Akademii Ruchu i Tańca, Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Pedagogicznym, a także Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Ponadto ukończyła z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studia Kształcenie Muzyczno – Ruchowe w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Była też  wykładowcą na wyżej wymienionym kierunku.Obecnie jest wykładowcą  Podyplomowych Studiów – Psychodietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Studiów Podyplomowych Poradnictwo Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 

Jest autorką wielu warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu choreoterapii i arteterapii. W 2013 i 2018 roku otrzymała Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.
Od lat z powodzeniem łączy pracę psychoterapeutyczną z twórczością artystyczną. W 2023 roku otrzymała na Zamku Królewskim Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy za osiągnięcia dydaktyczne.

 

Uważa, że sztuka ma ogromny wpływ na zdrowienie pacjentów, więc w swej pracy wykorzystuje terapeutyczne walory tańca, pantomimy, a także elementarne zadanie aktorskie.

Współpracowała z teatrami w Warszawie i Krakowie. Współtworzyła projekty artystyczne pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury. Od wielu lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i tworzy choreografię do programów telewizyjnych i widowisk. Współtworzy Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M[i]aSTO Gwiazd.

 

W Klinice PsychoMedic.pl prowadzi indywidualne treningi relaksacyjne oraz pracę z ciałem, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

 

Proponowane podczas sesji indywidualnych ćwiczenia pracy z ciałem, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne mogą być pomocne w radzeniu sobie z nadmiernym napięciem psychofizycznym. Mogą także skutecznie wpłynąć na jakość codziennego funkcjonowania – zwiększyć świadomość ciała i oddechu, poprawić nastrój, złagodzić ból fizyczny, uspokoić umysł i rozluźnić ciało.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem naszej Specjalistki:

 

Naszych specjalistów polecają pacjenci
mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5