10 prostych sposobów, by znaleźć szczęście - Poradnik PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

10 prostych sposobów, by znaleźć szczęście

10 prostych sposobów, by znaleźć szczęście

10 prostych sposobów, by znaleźć szczęście

Wszyscy chcemy być szczęśliwi i każdy z nas ma różne sposoby, by ten stan osiągnąć. Poniżej prezentujemy 10 naszych sposobów, które pomogą ci zwiększyć radość życia i przyniosą do niego więcej szczęścia:

Bądź z tymi, którzy sprawiają, że się uśmiechasz.

Badania pokazują, że najszczęśliwsi jesteśmy, kiedy przebywamy z ludźmi, którzy także są szczęśliwi. Trzymaj się tych, którzy są radośni i zarażają tą radością również ciebie.

Trzymaj się swoich wartości

To, co uważasz za prawdziwe i sprawiedliwe, oraz to, w co wierzysz to twoje wartości. W miarę upływu czasu im bardziej będziesz je cenić, tym lepiej będziesz czuł się ze sobą i tymi, których kochasz.

Zaakceptuj dobre rzeczy

Spójrz na swoje życie, przyjrzyj się dokładnie temu, co dobrze funkcjonuje i nie odpychaj niczego tylko dlatego, że nie jest idealne. Kiedy zdarza się coś dobrego, choćby był to jedynie drobiazg, wpuść to do swojego życia.

Wyobraź sobie najlepsze

Nie bój się zastanawiać, czego naprawdę chcesz i wyobrażać sobie, że to dostajesz. Wielu ludzi unika tego, by nie poczuć rozczarowania, gdy nie osiągną tego, czego pragną. Tak naprawdę jednak jest to pierwszy krok do osiągnięcia celu.

Rób rzeczy, które kochasz

Być może nie możesz skakać ze spadochronem codziennie albo wyjeżdżać co roku na wakacje, ale dopóki raz na jakiś czas możesz robić to, co kochasz, będziesz czuć się szczęśliwszy.

Znajdź cel

Ci, którzy wierzą, że wnoszą pozytywny wkład w życie innych, zwykle czują się lepiej i lepiej oceniają swoje życie. Większość ludzi chce czuć się częścią czegoś większego, ponieważ daje to spełnienie.

Słuchaj swojego serca

Nikt tak jak ty nie wie, co naprawdę daje ci spełnienie. Twoi przyjaciele i rodzina mogą myśleć, że byłbyś w czymś świetny, gdy ty czujesz, iż to nie twoja bajka. Próba osiągnięcia tego, co pragniesz może być bardzo trudna, ale warto ją podjąć. Zachowaj jednak zdrowy rozsądek i nie rzucaj od razu pracy ani nie podejmuj innych pochopnych decyzji.

Popychaj do działania siebie, nie innych

Łatwo jest stwierdzić, że za twoje spełnienie odpowiada ktoś inny, ale tak naprawdę jest to twoja odpowiedzialność. Kiedy to zauważysz, zyskasz siłę, by dotrzeć tam, gdzie chcesz. Przestań obwiniać innych i cały świat, a znacznie szybciej znajdziesz odpowiedzi.

Bądź otwarty na zmiany

Choć może nam się to nie podobać, zmiana jest rzeczą, której możesz być pewny. Zmiany są nieuniknione, dlatego przygotuj plan awaryjny i przygotuj się emocjonalnie na to doświadczenie.

Ciesz się małymi przyjemnościami

Kochające nas osoby, cenne wspomnienia, głupie żarty, ciepłe dni i gwiaździste noce – oto rzeczy, które budują więzi i podarunki, które wciąż otrzymujemy.

Szczęście i spełnienie są w zasięgu ręki, choć czasem wydają się rzeczywiście poza zasięgiem. Rozumienie, co sprawdza się najlepiej w twoim przypadku, jest pierwszym krokiem w ich znalezieniu.

 

Author Info

Klinika PsychoMedic.pl

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl w Warszawie świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl tel. 22 299 11 22.

Brak komentarzy

Zamieść komentarz