Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlog5 oznak, że mógłbyś skorzystać z terapii
Ludzie często zastanawiają się, czy ich problemy kwalifikują ich do pójścia na terapię.

5 oznak, że mógłbyś skorzystać z terapii

Ludzie często zastanawiają się, czy ich problemy kwalifikują ich do pójścia na terapię. O zdrowie psychiczne warto jednak dbać profilaktycznie, a nie tylko wtedy, kiedy będziemy już w bardzo złym stanie. Psychoterapia powinna być czymś równie normalnym, jak kontrolne wizyty u lekarza. Na szczęście tabu otaczające zdrowie psychiczne nieco się zmniejszyło, ale wciąż nie zniknęło. Wystarczy zwrócić uwagę na powszechnie używany język. Często mówi się dzieciom: „rób tak dalej, a wyślę cię do psychologa!”. Zupełnie jakby była to groźba. Osoba, która zachowuje się w bardzo nietypowy sposób, może usłyszeć: „Jesteś chory psychicznie! Powinni cię zamknąć”. Kiedy otaczają nas takie komunikaty, nic dziwnego, że widzimy pójście na terapię jako coś ekstremalnego.

Jeśli rozważasz pójście na terapię, poniżej opisujemy 5 oznak, że to może być dobry pomysł.

  1. Chcesz poprawić swoje umiejętności komunikacyjne. Zauważyłeś, że asertywna komunikacja z partnerem, rodziną lub współpracownikami nie przychodzi ci łatwo. Możesz również popełniać często błędy w interpretowaniu tego, co mówią do ciebie inni. Terapia jest dobrym miejscem, by zacząć szukać odpowiedzi na te pytania i poprawić swoje umiejętności komunikacyjne.
  2. Czujesz, że jesteś w pułapce. Masz trudności, by ruszyć dalej ze swoim życiem? A może czujesz, że stoisz na rozdrożu? Te uczucia mogą pochodzić z poczucia uwięzienia w pułapce. W takim przypadku może to źle wpływać na twoje zdrowie psychiczne. Pójście na terapię może pomóc w oczyszczeniu swojej życiowej ścieżki.
  3. Reagujesz bardzo emocjonalnie na pozornie drobne rzeczy. Czujesz się bardziej poirytowany niż kiedyś? Ludzie i sytuacje wokół denerwują cię cały czas lub bardziej niż zwykle? To wszystko może wskazywać, że coś się dzieje. Terapeuta pomoże ci nazwać te emocje, przetworzyć je i przekierować swój gniew na coś bardziej produktywnego.
  4. Czujesz się zmęczony i nie możesz „oczyścić umysłu”. Czujesz się przytłoczony życiem lub tym, co ostatnio się w nim dzieje? Masz wrażenie, że jest tego zbyt dużo? Terapia może pomóc ci zmniejszyć ten bagaż i podzielić się nim z kimś innym.
  5. Tak naprawdę nie potrzebujesz żadnych „oznak”. Nigdy nie jest zbyt wcześnie, żeby prosić o pomoc. W twoim życiu nie musi dziać się nic złego ani bardzo trudnego, żeby iść na terapię. To przestrzeń, by poznać siebie lepiej, wzrastać i uczyć się. To podróż do twojego wewnętrznego świata. Nie musisz wyruszać w nią samotnie. Specjalista od zdrowia psychicznego może do ciebie dołączyć i wspierać cię w podróży, bez względu na to, jak wyboista będzie ta droga.

Pójście na terapię nie powinno być widziane jako słabość, ale jako siła. Jeśli chcesz przełamać tabu związane ze zdrowiem psychicznym, zacznij od siebie. Bądźmy dość odważni, by odkryć bogactwo naszego wewnętrznego świata.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz