Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlog5 zalet telemedycyny, czyli dlaczego warto korzystać z konsultacji online?

W ostatnim wpisie na naszym blogu omówiliśmy dla Was pojęcie telemedycyny (link do wpisu dostępny TUTAJ), będącej jednym z najszybciej rozwijających się zjawisk w medycynie. Z roku na rok korzysta z niej coraz większy odsetek pacjentów, a wśród usług telemedycznych o największym potencjale wymienia się obecnie telekonsultacje, telemonitoring, telediagnostykę, a także telerehabilitację. Jak pokazują badania – skuteczność terapii prowadzonej na odległość jest dokładnie taka sama jak w przypadku tradycyjnej terapii, a nowoczesne narzędzia sprawiają, że jest to rozwiązanie wyjątkowo bezpieczne. Poniżej przedstawiamy Wam 5 konkretnych korzyści płynących z zastosowania telemedycyny.

 

1. Wygoda

Jedna z podstawowych zalet telemedycyny. Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się nie dotrzeć na umówione spotkanie, bo Wasze plany pokrzyżowały korki lub nie uwzględniliście akurat odbywającej się w mieście imprezy, przez którą zablokowane zostało pół miasta? Jeśli mieszkacie w dużym mieście, pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę, ile logistyki wymaga przemieszczanie się w godzinach szczytu lub znalezienie miejsca parkingowego w bardziej zatłoczonych rejonach. Możliwość odbycia konsultacji online to w tym kontekście przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, jak i wygoda związana z tym, że odbywamy ją w zaciszu własnego domu.

 

2. Bezpieczeństwo

Jeśli Wasze wątpliwości w kontekście telemedycyny budzi bezpieczeństwo danych, które powierzycie lekarzowi przy użyciu rozmaitych technologii, rozwiewamy wątpliwości – wszelkie połączenia na linii pacjent-lekarz są szyfrowane. Oznacza to, że Wasze dane, nawet w przypadku ewentualnej kradzieży, pozostaną niemożliwe do odczytu przez osoby trzecie, a złodziej nie będzie miał z nich żadnego użytku. Przed każdą rozmową dla własnego spokoju możemy ponadto upewnić się, czy przekazywane przez nas informacje drogą mailową czy telefoniczną pozostaną wyłącznie do wglądu specjalisty. W klinice PsychoMedic zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci i ile przykrych konsekwencji może nieść za sobą niedopilnowanie w tej kwestii, dlatego zapewniamy, że wszelkie dane przekazywane przez pacjentów są u nas bezpieczne.

 

3. Ciągłość leczenia

Ogromną zaletą telemedycyny jest fakt, że nie jesteśmy w tym przypadku ograniczeni miejscem zamieszkania, przebywania, a często także czasem. Jeśli okoliczności tymczasowo nie pozwalają nam na kontynuowanie czy rozpoczęcie leczenia (jak chociażby w przypadku panującej obecnie pandemii), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zachować ciągłość leczenia, a nawet rozpocząć je przy pomocy technologii. Takie rozwiązanie ułatwi nam także znalezienie odpowiedniego specjalisty poza miejscem zamieszkania lub kontynuowanie terapii w przypadku przeprowadzki.

 

4. Dostępność tu i teraz

Szczególnie w kontekście obecnych wydarzeń, jak i innych sytuacji kryzysowych, z którymi mamy do czynienia w życiu, telemedycyna może okazać się rozwiązaniem ratunkowym. Przy problemach natury psychicznej warto pamiętać o tym, że nieleczony problem z czasem może tylko narastać, dlatego do specjalisty najlepiej udać się od razu, kiedy odczujemy taką potrzebę. Możliwość odbycia konsultacji online z pewnością przyspieszy cały proces i pozwoli nam na szybki kontakt ze specjalistą, bez czekania w kolejkach oraz umawiania wizyty z miesięcznym wyprzedzeniem. Telemedycyna dostarcza nam rozwiązania, dzięki którym możemy skorzystać z usług wybranego specjalisty znacznie szybciej i często sprawniej niż w przypadku tradycyjnej wizyty.

 

5. Jakość 

Wszystkie wymienione zalety telemedycyny w efekcie w istotny sposób przekładają się także na jakość prowadzonej terapii. Zmniejszenie kolejek do specjalistów, a tym samym zwiększenie ich dostępności sprawiają, że spotkanie ze specjalistą przebiega sprawniej. Możliwość kontynuowania leczenia niezależnie od miejsca przebywania, a także kontakt ze swoim lekarzem w przypadku nagłych sytuacji bez wątpienia mają wpływ na ostateczny efekt terapii i stan pacjenta. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają z kolei, że konsultacja przy pomocy internetu nie różni się praktycznie niczym od tradycyjnej wizyty.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel.Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz