Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlog6 oznak, że ktoś nie jest tobą zainteresowany
6 oznak, że ktoś nie jest tobą zainteresowany

6 oznak, że ktoś nie jest tobą zainteresowany

Nikt nie lubi świadomości, że ktoś nie jest nim zainteresowany. Tak jednak bywa, nawet jeśli próbujesz temu zaprzeczać. Jeśli on nie pisze ani nie dzwoni, to prawdopodobnie przyczyną nie jest utrata palców podczas strasznego wypadku lub zapadnięcie w śpiączkę. To oznacza, że mu się nie podobasz lub nie podobasz mu się na tyle, by zadzwonić. Nawet jeśli jesteś na miłosnym haju, druga osoba może odbierać to zupełnie inaczej. Ze względu na fakt, że temat znacznie częściej martwi kobiety, artykuł ten kierujemy do kobiet. Na jakie sygnały powinnaś zwrócić uwagę, aby dostrzec, że on nie jest tobą zainteresowany i nic z tego nie będzie?

Często mówi o swojej byłej

Nie ma nic złego we wspomnieniu o swojej eks w jakichś neutralnych kontekstach od czasu do czasu, ale opowiadanie ciągle o poprzednich związkach jest w złym guście i może być oznaką, że jakieś nierozwiązane problemy wciąż tkwią w jego głowie: gniew, żal, wątpliwości. Ta zasada dotyczy także ciebie. Nie wspominaj o swoim poprzednim życiu związkowym i szczegółach takich jak imiona waszych zwierząt. Jeśli denerwuje cię, gdy on wspomina byłą, dobrym rozwiązaniem jest zapytanie o jego uczucia, gdy o niej mówi. Czy jest zły? Czuje się zraniony? Na początku związku każdy powinien być czystą kartą i pokazywać się z najlepszej strony, zamiast prezentować swój bagaż jak odznakę.

Mówi, że nie jest gotowy na związek

Kobiety często słyszą to zdanie, a mimo to nadal próbują zdobyć niedostępnych mężczyzn. Ich partnerzy mówią wprost, że nie chcą się zaangażować, a one wciąż starają się ich przekonać, piekąc ciasteczka i uprawiając z nimi seks, a swoim przyjaciółkom opowiadają, że on zaangażuje się, kiedy tylko odkryje, jakie są wspaniałe. Jeśli odnajdujesz w tym siebie, znajdź kogoś, kto przywoła cię do rzeczywistości. Prawda jest taka, że on nie chce związku, co jest równoważne z brakiem gotowości na niego. Nie trać czasu na przekonywanie go, bo on już wie, czego chce. To nie ma sensu. Ciasteczka upiecz dla przyjaciółki, która pomogła ci wrócić do rzeczywistości (nie tej, która przekonuje, że na pewno mu się odmieni!).

Chce natychmiast wejść w związek

Niechęć do zaangażowania się jest problemem, ale zbyt szybkie tempo to również nie jest nic dobrego. Jeśli mężczyzna mówi, że cię kocha i chce zbudować związek na pierwszej randce lub krótko po niej, to wcale nie jest dobry znak. Związki mogą się udać, tylko jeśli zbudowane są na dobrym fundamencie, takim jak wspólne zainteresowania i doświadczenia. Zbyt szybkie wyznawanie miłości to także nic dobrego. Za pierwszym razem, gdy chcesz powiedzieć „kocham cię”, policz do 10, idź do domu i powiedz to swojemu zwierzakowi. Nie chcesz pomylić miłości z miłym, romantycznym wieczorem lub upojną nocą.

Nadal cię nie zaprosił

Jeśli wciąż piszecie smsy lub kontaktujecie się przez media społecznościowe, ale nie widać z jego strony żadnej propozycji spotkania w prawdziwym świecie, daj sobie spokój. Jeśli chcesz czegoś więcej niż flirtowanie i wirtualny związek, on musi wykonać ruch w świecie realnym. Jeżeli nie chcesz dłużej czekać, przestań czekać. Nie powinnaś czuć konieczności zmuszania kogoś do zaproszenia ciebie.

Nie pozwala ci zbliżyć się do swojego telefonu

W niektórych związkach telefony są traktowane jak coś bardzo prywatnego i są chronione jak teren wojskowy. Jeżeli twój partner ma problem z pokazaniem ci swojego telefonu, może to oznaczać, że coś ukrywa. Nie musicie podawać sobie nawzajem swoich haseł i odbierać swoich telefonów, ale jeśli czujesz się dziwnie, powiedz o tym. Może ma dobrą wymówkę taką jak bycie tajnym agentem lub ucieczka przed mafią. To lepsze niż znalezienie później nagich zdjęć jego eks.

On nie zapewnia ci motyli w brzuchu

Może mieć świetną pracę, piękne mieszkanie, dobre serce i zabójczy sześciopak na brzuchu, ale jeśli nie robi ci się ciepło na sercu z jego powodu, to nie to. Chemia nie zawsze przychodzi od razu. Po pewnym czasie zorientujesz się jednak, że ta iskra już się nie pojawi. Jeśli tak jest w tym przypadku,  powiedz mu o tym łagodnie i uprzejmie. Czy sama nie chciałabyś zostać  potraktowana w taki sposób (łagodnie, ale bez zwodzenia), gdyby ktoś nie był tobą zainteresowany?

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz