7 sposobów na to, by być szczęśliwą parą - Poradnik PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

7 sposobów na to, by być szczęśliwą parą

7 sposobów na to, by być szczęśliwą parą

7 sposobów na to, by być szczęśliwą parą

Choć pewne rzeczy w związku powinny przychodzić naturalnie, warto czasem poświęcić chwilę, by zastanowić się, co jeszcze możemy zrobić dla naszej relacji. Poniżej znajdziesz kilka naszych sugestii.

1. Bądź miły dla teściów

Postaraj się zaprzyjaźnić z teściami. Aby to osiągnąć, postaraj się po prostu okazywać im życzliwość i nie brać do siebie ich drobnych dziwactw. Ty również z pewnością masz swoje dziwactwa, więc postaraj się być tolerancyjny.

2. Nie trzymaj urazy

Nie skupiaj się na drobiazgach, które denerwują cię w twoim partnerze. Jeżeli skupianie się na jego/jej negatywnych cechach stanie się twoim nawykiem, zatrujesz w ten sposób cały swój związek. Im jesteśmy starsi, tym łatwiej przychodzi nam odpuszczenie w małych sprawach, ale najlepszym rozwiązaniem jest rozmawianie od początku o tym, czego chcemy.

3. Odłóż ważne decyzje, które mogą wpłynąć na wasze życie do czasu, gdy porozmawiasz z partnerem

Czasami pojawia się okazja, by na szybko podjąć jakąś decyzję samodzielnie. Jeśli jednak wpłynie to na życie każdego z was, warto odłożyć ją na później i poczekać do czasu, gdy będziecie mogli porozmawiać o tym wspólnie.

4. Kłóćcie się z szacunkiem

Żadnego przezywania, umniejszania i poniżania. Kłótnie na pewno się pojawią, są one częścią życia. Nie są one przyjemne same w sobie, po co więc pogarszać je jeszcze bardziej? Jeśli będziesz nieprzyjemny dla partnera, poczujesz się jeszcze gorzej.

5. Okazujcie sobie czułość nie tylko przed i w czasie seksu

Czasami różne sytuacje życiowe utrudniają lub uniemożliwiają współżycie seksualne przez jakiś czas. Nie powinno to jednak wiązać się z rezygnacją z okazywania sobie czułości. Na seks przyjdzie jeszcze czas. Nigdy nie odmawiaj seksu, aby ukarać partnera z powodu żalu, który w sobie nosisz. Jeśli frustracja narasta w tobie już od jakiegoś czasu, wybierzcie się na terapię par, by tłumiony gniew nie oddalił was od siebie jeszcze bardziej.

6. Spróbujcie czegoś nowego

Wybierzcie się gdzieś, gdzie nigdy razem nie byliście. To nie musi wiązać się z dalekimi podróżami. Czasem wystarczy wybrać się do nowej restauracji lub kawiarni. Badania pokazują, że próbowanie razem nowych rzeczy zbliża do siebie partnerów.

7. Dzielcie się miłością 

Dzieci, rodzina, przyjaciele i zwierzęta – wszyscy pomagają zwiększyć waszą miłość. To wspaniałe uczucie, kiedy widzisz, jak ukochana osoba okazuje miłość także innym np. dzieciom i zwierzętom.

Author Info

Klinika PsychoMedic.pl

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl w Warszawie świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl tel. 22 299 11 22.

Brak komentarzy

Zamieść komentarz