8 cech każdego dobrego związku - Poradnik PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

8 cech każdego dobrego związku

8 cech każdego dobrego związku

8 cech każdego dobrego związku

Kto nie chciałby mieć udanego związku? W tym artykule przyjrzymy się 8 cechom dobrego związku, które należy pielęgnować i rozwijać, by być razem szczęśliwym do końca życia. Oto one:

1. Troska

Pokazywanie swojemu partnerowi, że troszczysz się o niego i wasz związek, jest tak proste jak otworzenie drzwi lub ugotowanie dla niego posiłku, ale musisz to również zwerbalizować. Niektórzy ludzie nigdy nie mówią „kocham cię”, a ich partnerom jest z tym naprawdę ciężko. Znajdź sposób, by pokazać partnerowi, że ci zależy i zadbaj o czułe gesty. To nie wymaga wiele.

2. Nieustanne myślenie o tym, jak uszczęśliwić drugą osobę

Ten punkt można potraktować jak troskę na sterydach. Kiedy robisz wszystko, co w twojej mocy, by druga połówka czuła się kochana, twoje czyny mówią głośniej, niż słowa. Jest to dobry moment, by przejść do kolejnego punktu, którym jest…

3. Komunikacja

Chęć komunikacji jest kluczowa, by związek mógł się udać. Jest to w zasadzie kwestia najważniejsza. Biorąc pod uwagę jak wiele środków komunikacji mamy w dzisiejszym świecie, nie istnieje żadna dobra wymówka, by nie przegadać czegoś z partnerem. Lepiej porozmawiać przez telefon lub połączenie video (np. Skype), aby usłyszeć swój głos, ale jeśli mamy do wyboru jedynie wiadomości tekstowe, skorzystajmy z tej możliwości. Jeśli coś cię martwi, pogadaj o tym. 

4. Kompromis

Umiejętność osiągnięcia kompromisu jest wyjątkowo ważna w każdym związku. Jeśli chcesz, by wszystko wyglądało tak, jak ty uważasz, nic cię nie zadowoli. Życie takie nie jest. Próbując osiągnąć kompromis, zapobiegasz eskalacji konfliktu i mimo że nie dostaniesz wszystkiego, co chcesz, dostaniesz to, czego potrzebujesz. Tak właśnie powinno to działać.

5. Pewność

Musimy wiedzieć, że związek jest bezpieczny, a partner nas kocha. Bez poczucia przynależności nie możecie rozwijać się jako para, a wasze pragnienia zawsze będą nieosiągalne. Grożenie rozstaniem w trakcie kłótni jest nie w porządku. Zamiast tego pokaż, że jesteś pewny waszego związku. Zauważ, że możecie się nie zgadzać i wciąż być razem.

6. Komfort

Sprawienie, że twój partner poczuje się niekomfortowo, jest łatwiejsze, niż myślisz. Czasami nawet robimy to nieświadomie. Jeśli będziesz w trochę gorszym nastroju, niż zwykle, ujawni się to w twoim tonie, podejściu i zachowaniu, co może sprawić, że twój partner poczuje się nieprzyjemnie. Przestańcie karać siebie nawzajem i zacznijcie zamiast tego okazywać sobie miłość. Zróbcie wszystko, co możecie, by uczynić życie partnera komfortowym. Czas jest zbyt cenny, aby marnować go na złe samopoczucie, ponieważ druga połówka jest na ciebie wściekła.

7. Dbanie o partnera

Kiedy widzisz, że partner o ciebie dba, czujesz, iż jesteś dla niego najważniejszą osobą w życiu, a poczucie bycia ważnym zbliży was do siebie. Świadomość bycia dla partnera tak ważnym może dać ogromną siłę.

8. Dopingowanie

Świadomość, że zawsze masz przy sobie wiernego kibica, może pomóc w poradzeniu sobie z każdym problemem i stanięciu z powrotem na nogi. Kiedy partner podnosi cię na duchu i wierzy, że osiągniesz swoje cele, życie jest łatwiejsze, a sam związek może stać się dużo lepszy, ponieważ czujesz, iż na niego zasługujesz.

Jeżeli w twoim związku brakuje którejś z tych cech, popracuj nad jej zbudowaniem lub przywróceniem. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić, pomocna może okazać się terapia par.

Author Info

Klinika PsychoMedic.pl

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl w Warszawie świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl tel. 22 299 11 22.

Brak komentarzy

Zamieść komentarz