Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlogCo możesz zrobić, by wasza miłość trwała wiecznie?
Co możesz zrobić, by wasza miłość trwała wiecznie?

Zbudowanie dobrego i trwałego związku jest w pełni osiągalne. Będąc kochającym i wspierającym, możesz zadbać o stworzenie mocnego fundamentu pod waszą relację, który pozwala snuć plany na przyszłość i spełniać wspólnie marzenia. W tym artykule przedstawiamy rady, jak to osiągnąć.

Bądźcie dla siebie mili

Wiele osób, które przychodzą na terapię par, dostaje właśnie takie zadanie: bycie miłym dla siebie nawzajem. Jeśli od pewnego czasu nie możecie się dogadać, prawdopodobnie przestaliście robić dla siebie miłe rzeczy. Nadal przytrzymujcie dla siebie drzwi, gotujcie ulubione dania i wyznawajcie sobie miłość.

Poszukaj drobnych rzeczy, które możesz zrobić, by twój partner się uśmiechnął

Zrób z tego grę: każdego dnia poszukaj czegoś, co sprawi, że druga osoba się uśmiechnie. Może to być breloczek do kluczy, kwiatek, lub inspirujący cytat. Liczy się wszystko, co przekaże wiadomość: „Jesteś wciąż w moim sercu i w moich myślach”.

Odpuść drobiazgi, które denerwują cię w partnerze

Powiedz sobie, że te zachowania nie osłabią waszego związku i odpuść sobie rozgoryczenie. Być może konieczna będzie rozmowa na ten temat, ale podejdź do niej na luzie, ponieważ większość spraw można szybko naprawić np. jeśli twój partner woli ustawić telewizor głośniej niż ty, kup słuchawki bezprzewodowe. Oboje będziecie zadowoleni, a jakość dźwięku będzie lepsza.

Nigdy nie kłóćcie się przy dzieciach

Najlepszym prezentem, jaki może dostać dziecko, jest dobry związek rodziców. Kiedy się kłócicie, dziecko może zacząć bać się o przyszłość swoją i swojej rodziny. Nigdy nie używajcie słowa „rozwód” – to toksyczne i budzi poczucie zagrożenia.

Poszukaj tego, co twój partner robi dobrze

Niektórzy ludzie są jak detektywi w poszukiwaniu tego, co ich partnerzy robią źle. Być może służy to zbieraniu amunicji na wypadek następnej kłótni. Jednakże mówienie o tym, co twój partner robi dobrze, może tej kłótni zapobiec.

Nie obwiniaj i nie oskarżaj

Łatwo wskazywać palcem i wyrażać swoje niezadowolenie, ale zanim to zrobisz, warto chwilę się zastanowić. Jak to, co chcesz powiedzieć, wpłynie na twojego partnera? Czy dzięki temu poczuje się lepiej? Znacznie lepsze efekty może przynieść powiedzenie swojemu partnerowi, że byłbyś/byłabyś bardzo zadowolony/a, gdyby on/ona  zrobił/a pewne rzeczy w inny sposób i podaj konkretne przykłady.

Zostawiaj partnerowi małe liściki miłosne  

Mała karteczka z napisem „Kocham cię” schowana do kieszeni partnera może osłodzić jego dzień i szybko poprawić humor. Przypomnienie partnerowi o swoich uczuciach doda jemu/jej energii i pozwoli spokojniej przejść przez kolejny dzień w biurze lub codzienne obowiązki domowe.

Przytulajcie się często

Położenie się razem do łóżka, trzymanie za ręce i tulenie na sofie to tylko kilka ze sposobów na bliskość fizyczną, która z kolei pomaga budować bliskość emocjonalną. Jeśli twój partner chce położyć się wcześniej, a ty planujesz jeszcze chwilę posiedzieć, połóżcie się razem, poczekaj, aż on/ona zaśnie i dopiero wtedy wstań i zrób to, co planowałeś.

Jedzcie wspólne posiłki jako para lub rodzina

Rodzinne posiłki to jeden z najlepszych sposobów, by pomóc dzieciom zostać dobrymi dorosłymi i zbudować bliską więź między wszystkimi członkami rodziny. Dodatkowo potrzebujecie również od czasu do czasu romantycznej kolacji tylko we dwoje.

Ufaj, że jesteś z odpowiednią osobą

Jeśli wątpisz w to, że osoba, z którą jesteś, jest dla ciebie odpowiednia, będzie ci ciężko włożyć całą swoją energię w budowanie związku. Nawet jeżeli przeżywacie ciężki okres, przypomnienie sobie, że wybrałeś mądrze, ułatwi rozwiązanie wielu spraw i uczyni wspólne życie przyjemniejszym.

Możesz zrobić wiele rzeczy, by pielęgnować waszą więź. Zacznij od tych podanych powyżej, ale nie próbuj robić wszystkiego naraz. Rozpocznij od jednej rzeczy, a wdrożenie kolejnych przyjdzie ci już z większą łatwością.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz