Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr n. społ. Maria Matynia – Psycholog, Psychoterapeuta CBT Warszawa

dr n. społ. Maria Matynia – Psycholog, Psychoterapeuta CBT Warszawa

Psycholog, Psychoterapeuta

OPINIE

Specjalista nie posiada jeszcze opinii. Zapraszamy do dodania opinii po umówieniu wizyty przez stronę i jej odbyciu w Klinice.

OPIS

dr n. społ. Maria Matynia (dawniej Szczepaniak) – Psycholog, Psychoterapeuta CBT Warszawa

 

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr certyfikatu 1257), terapeuta EMDR.
Prowadzi indywidualną terapię osób dorosłych.

 

 

Doświadczenie

 • Na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych oraz w prywatnych ośrodkach zdrowia psychicznego.
 • Doświadczenie terapeutyczne zdobywała m.in.: w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, II Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii „MOP” oraz w Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych SYNAPSIS.

 

 

Wykształcenie

 • Ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT w Warszawie.
 • Ukończyła całościowe szkolenie terapii EMDR.
 • Absolwentka społecznej psychologii klinicznej oraz Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

 

 

Zakres udzielanego wsparcia

 • Specjalizuje się w terapii traumy, zaburzeń lękowych, afektywnych oraz osobowości.
 • Wspiera Pacjentów, którzy doświadczyli niezwykle stresujących, stale powracających we wspomnieniach wydarzeń.
 • Pracuje z osobami, które odczuwają wysoki poziom lęku, silne napięcie emocjonalne, cierpią na niską samoocenę, przejawiają trudności w radzeniu sobie ze stresem, odczuwają obniżony poziom nastroju i niemożność odczuwania pozytywnych emocji, znajdują się z trudnej sytuacji życiowej,
 • Wspiera osoby z trudnościami w zawieraniu i/lub utrzymaniu relacji interpersonalnych.

 

 

Praca naukowa

 • Naukowo zajmuje się psychologią traumy oraz wykorzystaniem nowych technologii w projektowaniu oddziaływań psychologicznych. Przeprowadziła badania mające na celu eksplorację rozwoju symptomów zespołu stresu pourazowego (ang. posttraumatic stress disorder, PTSD) w krótkim czasie od doświadczenia zdarzenia traumatycznego.
 • Prowadzi zajęcia ze studentami w obszarze radzenia sobie ze stresem, psychometrii oraz terapii zaburzeń lękowych, afektywnych i psychotycznych.

 

 

Członkini towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym (PTBST), Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskie Towarzystwo Terapii EMDR (PTT EMDR). W latach 2016-2019 pełniła funkcję członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym (PTBST).

Naszych specjalistów polecają pacjenci


lek. Przemysław Wielochowski

Remigiusz 2021-06-11

Przeczytalem wczesniej same dobre opinie o p. Doktorze. Moja jest oczywiscie taka sama - lekarz bardzo "pro-pacjencki'. Wszystko w należytym porządku.


lek. Iwona Tkaczuk
lek. Iwona Tkaczuk

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Milo 2021-05-30

Profesjonalna, kompetentna a przy tym bardzo uważna na małego pacjenta oraz przejętych rodziców. Serdecznie polecam.


mgr Małgorzata Matusiak

Adam 2022-05-02

Super :)