Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeBlogGdzie leczyć zaburzenia snu?
Gdzie leczyć zaburzenia snu

Gdzie leczyć zaburzenia snu?

Dobry sen jest podstawą dobrego samopoczucia. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej dawki snu, by się zregenerować i przygotować na kolejny dzień wypełniony pracą i innymi obowiązkami. Bezsenność lub krótki, przerywany sen sprawiają, że nasza wydajność w pracy spada, stajemy się bardziej nerwowi i drażliwi. Im dłużej taki stan się utrzymuje, tym gorsze jest nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Na szczęście zaburzenia snu można (i należy) leczyć. Do jakiego lekarza udać się z tym problemem?

Gdzie leczyć zaburzenia snu – u lekarza rodzinnego

Jeśli problemy ze snem występują tylko epizodycznie i nigdy nie trwają dłużej niż jeden miesiąc, często wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny może przepisać delikatne leki nasenne do stosowania doraźnego i doradzić jak zadbać o higienę snu, by ułatwić sobie zasypianie. Zaburzenia snu mają często charakter wtórny i wynikają z innych chorób somatycznych. Jeśli w twoim przypadku istnieje takie podejrzenie, lekarz skieruje cię na badania, by wykluczyć możliwość, że bezsenność jest jedynie objawem innych chorób fizycznych.

Gdzie leczyć zaburzenia snu – u lekarza psychiatry

Jeśli bezsenność i inne zaburzenia snu utrzymują się dłużej niż miesiąc, konieczna jest wizyta u psychiatry. Istnieje wiele grup leków stosowanych na tę przypadłość, ale wiele z nich ma niekorzystne skutki uboczne i właściwości uzależniające. Z tego względu nie należy brać silnych leków nasennych na własną rękę! Tylko lekarz psychiatra jest w stanie prawidłowo dobrać rodzaj leku do twojego przypadku i zdecydować o właściwym dawkowaniu. W niektórych przypadkach lekarz zaleci jedynie doraźne środki do brania przez krótki czas, a w innych (np. kiedy bezsenność jest objawem innego zaburzenia psychicznego takiego jak depresja) może zalecić leki antydepresyjne o długotrwałym działaniu, które należy zażywać min. pół roku.

Jeśli szukasz dobrego lekarza psychiatry specjalizującego się w zaburzeniach snu, zgłoś się do naszej poradni Psychomedic w Warszawie lub umów się na konsultację online. Nasi lekarze cieszą się doskonałą opinią w środowisku medycznym i pomogli już wielu osobom walczącym z bezsennością.

Gdzie leczyć zaburzenia snu – u psychoterapeuty

Choć zaburzenia snu są przypadłością fizyczną, jej przyczyny często leżą głęboko w psychice. Jeśli tak jest w twoim przypadku, farmakoterapia nie rozwiąże problemu. Bezsenność powróci niedługo po odstawieniu leków. Psychoterapia to dobry sposób, by zlikwidować psychiczne przyczyny zaburzeń snu. Szczególnie polecana jest tutaj psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Polega ona na przyjrzeniu się twojej osobistej sytuacji i znalezieniu rozwiązań dopasowanych do twojej sytuacji i twojego stylu życia, które pomogą w unormowaniu snu. Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z zaśnięciem jest tzw. gonitwa myśli i trudności z „wyłączeniem” myślenia o sprawach związanych z pracą i życiem codziennym. Psychoterapeuta pomoże ci odkryć strategie wyciszenia się przed snem i zapanowania nad swoimi myślami.

W naszych poradniach Psychomedic przyjmuje wielu doświadczonych i wykwalifikowanych psychoterapeutów specjalizujących się w leczeniu zaburzeń snu i prowadzących terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Znajdziesz nas w różnych dzielnicach Warszawy, dlatego dojazd nie powinien stanowić problemu. Jeśli nie mieszkasz w stolicy, możesz umówić się na konsultację online z tymi samymi psychoterapeutami, którzy przyjmują stacjonarnie.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału.
Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel.

Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88