Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlogJak pokazać, że zależy nam na relacji?
druga połówka - PsychoMedic.pl

Jak pokazać, że zależy nam na relacji?

Większość z nas okazuje uczucia poprzez słowa. Kiedy jesteśmy za coś wdzięczni wyrażamy to słowami „Dziękuję” lub „Tylko dzięki tobie mi się udało”, natomiast miłość okazujemy poprzez słowa „Jesteś najważniejsza/y”, „Tylko ty się liczysz”, czy „Kocham cię”. Choć słowa są ważne, wiele wyników badań pokazuje, że czasami nie są one wystarczające.

Jeśli nie słowa to co?

Czyny…Sztuką nie jest mówienie pięknych słów, które mają pokazać nasze zaangażowanie, ale istota tkwi w czynach. Każdy z nas w pewnym sensie o tym wie, ale niejednokrotnie zdarza się nam z tego nie korzystać. Słowa przychodzą nam łatwiej, nie wymagają od nas wysiłku. Na początku związku są wystarczające, jednakże im dłużej on trwa ich moc przestaje działać.

Dlatego zdradzimy teraz kilka sposobów, które pomogą Ci zamienić słowa w czyny, a tym samym pokazać twojej drugiej połowie, że naprawdę Ci zależy.

 1. Całowanie oraz przytulanie

Dwie proste czynności, a mogą tak wiele zdziałać…dlatego całuj ukochaną osobę zaraz po przebudzeniu oraz zawsze przed snem. Przytulaj zawsze, kiedy widzisz ją po raz pierwszy od czasu rozłąki. Całowanie oraz przytulanie ma na celu wzmocnić uczucia pomiędzy wami, jak również dać znak, że Ci zależy.

 1. Dotykanie

Dotykanie ukochanej osoby jest bardzo istotne, jednakże wiele osób stroni od tego, gdyż wychodzi z założenia, że idzie za tym sygnał: Mam ochotę na seks. Nie musi tak wcale być. Poprzez dotyk pokazujemy osobie, że chcemy ją mieć blisko siebie. To może być trzymanie się za rękę lub obejmowanie podczas oglądania filmu. Pamiętaj! Zawsze dotykaj ukochaną osobę w sposób, który ona lubi. W tej czynności nie chodzi o ciebie, ale o nią. Im więcej dasz od siebie, tym więcej otrzymasz w zamian.

 1. Wyjątkowość

Jeśli wasz związek trwa już od pewnego czasu, znasz przyjaciół oraz rodzinę drugiej połówki, warto zaznaczyć im jak bardzo ją cenisz. Możesz na przykład zrobić to mówiąc jej rodzicom, że świetnie wywiązali się z roli, gdyż wychowali wspaniałą osobę. Ten gest może przyczynić się do wielkiej zmiany w dynamice rodziny, jak również pokazać, że Ci zależy.

 1. Komplementy

Kto z nas nie lubi usłyszeć czegoś miłego od drugiej osoby? Dlatego komplementuj swoją drugą połówkę, nawet jeśli nie wygląda danego dnia idealnie. Im więcej razy sprawisz, że będzie się ona czuła dobrze, tym więcej ona będzie starać się, żebyś Ty czuł się dobrze. Niezauważanie zmian czy podejmowanych decyzji przez osobę ukochaną – innymi słowy bierność, nie zwiastuje nic dobrego dla waszego związku.

 1. Błędy

Każdemu z nas zdarzają się błędy. Jest to naturalne i nie ma co ukrywać, że się nie jest ideałem. Jeśli popełniłeś błąd, przeproś jak najszybciej. Im dłużej będziesz zwlekał i trzymał ukochaną osobę w niewiedzy, tym bardziej będzie to niszczące dla waszego związku. Dodatkowo ciężej Ci będzie znaleźć odpowiedni moment. W takich sytuacjach najlepiej jest mówić od serca. Pamiętaj! Słowa są ważne, ale obietnica naprawy wiąże się powzięciem działań.

 1. Zaufanie

Pokaż ukochanej osobie, że jej ufasz. Kiedy wychodzi, nie naciskaj, aby została, a już na pewno nie twórz hipotetycznych scenariuszu związanych z potencjalną zdradą. Często związki kończą się przez zazdrość, która objawia się właśnie w postaci braku zaufania. Jeśli zauważasz, że jest to obszar nad którym musisz popracować, warto zacząć już dziś, gdyż miłość nie rozkwitnie w świecie pozbawionym zaufania.

 1. Prezent…nie od święta

Dawaj niespodziewane prezenty. Pamiętaj! Dawanie jest procesem, a nie jednorazowym wydarzeniem i powinno się zdarzać częściej niż na Walentynki. Oczywiście, ważne jest świętowanie ważnych wydarzeń, takich jak urodziny czy wakacje, ale dawanie od serca powinno być czymś, co partner otrzymuje regularnie. To nie muszą być drogie rzeczy, czasami jeden kwiatek czy ulubione ciastko może pokazać drugiej osobie, że po pierwsze pamiętasz o niej, jak i znasz jej upodobania.

 1. Gotowanie, sprzątanie…

Jeśli nie jesteś regularnym kucharzem w domu lub rzadko masz w zwyczaju sprzątać postaraj się, chociaż czasami coś zrobić. Zaimponujesz drugiej połówce. Pamiętaj! Nie musi być to wykwintne danie, czy posprzątany cały dom, już samo wyrzucenie śmieci może pokazać, że się starasz.

 1. Czas wolny

Jeśli oboje macie wolną chwilę zrób wszystko, aby spędzić ją na rozmowie lub czynnościach, które sprawiają wam obu przyjemność. Jeśli oglądacie razem telewizję, to chociaż spróbuj trzymać za rękę lub obejmować drugą połówkę. Bliskość i komunikacja są składnikami udanego związku

Do dzieła! 🙂

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


2 komentarze

 • Iwona 30 października 2015

  Nie wiedziałam, że trzeba być specjalistą żeby napisac takie oczywiste oczywistości 😉
  Ale rozumiem że teraz ludzie zapominają nawet o tak prostych gestach o jakich powyżej i to jest smutne

  • Katarzyna Niewińska 5 listopada 2015

   Dziękujemy za komentarz, cieszymy się, że Pani to dostrzega. Staramy się zamieszczać artykuły, które poruszają najważniejsze aspekty naszego codziennego życia oraz mają na zadaniu jego polepszenie.

Zamieść komentarz