Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlogJak zachować pasję w długim związku?
Jak zachować pasję w długim związku?

Jak zachować pasję w długim związku?

Nawet najlepsze związki wymagają wysiłku, by utrzymać uczucie i ekscytację. Bez tego możecie po pewnym czasie czuć, że bliżej wam do współlokatorów niż partnerów. Seks i intymność zaczynają umierać, ekscytacja zanika, a ludzie zaczynają czuć, że czegoś im w związku brakuje, mimo że kochają swoich partnerów.

Ty i twój partner możecie czuć się bardzo komfortowo w swojej obecności. Nie musicie się stroić, ani robić nic więcej, niż być po prostu sobą. To ważne, by czuć się w związku komfortowo i bezpiecznie. Ważne jest jednak również to, by od czasu do czasu zrobić coś romantycznego dla swojego partnera. Działa to oczywiście w obie strony. Twój partner również powinien się starać. Kiedy zadbacie o pasję i romantyczność w waszym związku, będziecie mogli pozostać „zakochani”, a nie tylko kochać siebie nawzajem. To właśnie uczucie zakochania jest tym, które pozwala utrzymać związek na dłuższą metę. Aby zadbać o ten aspekt związku, zastosuj poniższe rady:

1. Raz w tygodniu wybierzcie się na randkę

To bardzo ważne, by móc regularnie spędzać czas ze swoim partnerem z dala od dzieci i codziennego stresu. Zapłaćcie opiekunce lub poproście kogoś z rodziny lub przyjaciół o popilnowanie dzieci i wyjdźcie raz w tygodniu na randkę. Potrzebujecie tego czasu we dwoje, by zwolnić i budować waszą więź bez rozpraszaczy. Upewnijcie się również, że na czas randki odłożycie swoje telefony.

2. Celebrujcie wasz związek przy każdej okazji

Wiele osób nie lubi walentynek, ale walentynki są świetną okazją, by zrobić dla partnera coś wyjątkowego. Jeśli na początku związku robiliście razem coś, co dawało wam dużo radości, ale już tego nie robicie, zróbcie to teraz. Jeśli nigdy nie zrobiliście razem czegoś, co bardzo chcieliście, teraz jest ku temu idealna okazja! Jeżeli walentynki nadal cię nie przekonują, zadbajcie o to, by w sposób szczególny świętować waszą miłość przy innej okazji. To powinno zostać potraktowane jako pewien dodatek – cotygodniowe randki to coś zupełnie innego! Jeśli chcesz, by twój związek był ekscytujący i romantyczny, bądź ekscytujący i romantyczny.

3. Trzymajcie się za ręce

Taka rada może wydawać się trywialna, ale trzymanie się za ręce to bliski kontakt fizyczny, który promuje intymność. Jest to nie tylko sposób na fizyczne połączenie, ale także tworzenie relacji opartej na romantycznej więzi, a nie relacji dwojga kumpli lub współlokatorów.

4. Uprawiajcie seks

Jeśli brakuje wam czasu, zaplanujcie seks i „wpiszcie go w grafik”. Ludzie często są przeciwni planowaniu seksu, bo czują, że powinien wydarzyć się spontanicznie, co jest mało realistyczne. Wszystko, co robimy w życiu regularnie, musimy zwykle zaplanować. Zaplanuj seks, czekaj na niego z niecierpliwością, a potem ciesz się waszą fizyczną bliskością. 

5. Znajdź czas, by zadbać o siebie

Upewnij się, że dbasz o swoje potrzeby, by nie wyładowywać frustracji na swoim partnerze. Spotkaj się z psychologiem lub psychoterapeutą, wykonaj jakąś aktywność fizyczną, zajmij się medytacją, zadbaj o zbudowanie silnych przyjaźni. Nie oczekuj, że partner rozwiąże wszystkie twoje problemy lub będzie dla ciebie jedynym źródłem szczęścia. Partner może być dodatkowym źródłem radości, ale jeśli nie jesteś szczęśliwy/a ze sobą i swoim życiem, musisz samodzielnie nad tym popracować, zamiast liczyć na to, że partner rozwiąże wszystkie twoje problemy. Takie oczekiwania nie są realistyczne i nakładają na związek bardzo ciężkie brzemię.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz