Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlogKonsultacje psychologiczne online. „Rozwiązanie bezpieczne, nowoczesne i rozsądne”

Świat na naszych oczach z każdym dniem staje się coraz bardziej mobilny, a panujący obecnie kryzys związany z wystąpieniem pandemii koronawirusa pokazuje nam, że w wielu branżach swoją pracę już teraz bez problemu wykonywać możemy zdalnie. Co istotne, dotyczy to także usług medycznych – telemedycyna jest obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią medycyny, a zapotrzebowanie na specjalistyczne konsultacje przez internet rośnie z każdym rokiem. 

Liczne badania przeprowadzane zarówno w Europie, jak i USA czy Australii udowadniają, że skuteczność terapii prowadzonej na odległość, przy użyciu nowoczesnych narzędzi (jak chociażby Skype) jest dokładnie taka sama jak w przypadku tradycyjnej terapii. U pacjentów biorących udział w badaniach mierzono między innymi poziom depresji, stresu czy lęku – pomiary nie różniły się w zależności od rodzaju prowadzonej terapii. Co ważne, nie stwierdzono także problemów w porozumiewaniu się pacjenta ze specjalistą. – Zastosowanie telemedycyny odniosło ogromny sukces na arenie międzynarodowej. Przełamuje ona bariery geograficzne i zapewnia ciągłość opieki medycznej niezależnie od miejsca zamieszkania. Może się zdarzyć, że pacjent mieszka w miejscu bez dostępu do określonego specjalisty lub najzwyczajniej zmienia miejsce zamieszkania w związku z pracą. Zastosowanie telemedycyny jest tu idealnym rozwiązaniem – mówi specjalistka PsychoMedic, dr n. med. Barbara Stec-Szczęsna.

Z badania przeprowadzonego w 2016 r. na potrzeby raportu pod nazwą „Pacjent w świecie cyfrowym”  firmy PwC wynikało, że już wtedy 60 proc. z nas deklarowała chęć korzystania z usług medycznych w formie online (pomiary dokonywane na pacjentach Europy Środkowo-Wschodniej). Jak ocenili eksperci firmy doradczej, te dane zmieniają się jednak błyskawicznie – usługi telemedycyny rozwijają się bowiem w tempie 110 proc. w skali roku. – Rynek ochrony zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej będzie się rozwijać w kierunku wytyczanym przez nowe technologie oraz rozwiązania telemedyczne. Jest to ogromna szansa dla krajów naszego regionu, borykających się z niewystarczającym finansowaniem, które nie pozwala na dorównanie krajom Europy Zachodniej. Dzięki nowym rozwiązaniom w ochronie zdrowia osiągnięcie porównywalnych standardów i wyników może nastąpić szybciej i dużo bardziej efektywnie, zarówno pod względem kosztów, jak i jakości świadczonych usług – mówi w raporcie Mariusz Ignatowicz, partner w PwC, lider zespołu ds. rynku ochrony zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wśród głównych zalet korzystania z usług telemedycznych eksperci wymieniają przede wszystkim wzrost jakości świadczonych usług, szybkości diagnozowania, skrócenie kolejek do specjalistów, a co za tym idzie – większą dostępność lekarzy, a także sporą oszczędność czasu. – Telemedycyna jest rozwiązaniem wygodnym dla wszystkich. Osoby mieszkające w dużych miastach doskonale wiedzą, jak przedzieranie się przez korki w godzinach szczytu niejednokrotnie potrafi pokrzyżować nam plany. Odbycie konsultacji online zajmuje znacznie mniej czasu, a do jej przeprowadzenia potrzebny jest tylko zaciszny kąt i komputer z dostępem do internetu – tłumaczy dr n. med. Barbara Stec-Szczęsna. – Jest to rozwiązanie bezpieczne, nowoczesne i rozsądne. Telemedycyna jest dopuszczona w polskim prawie, a w kontakcie z pacjentem używamy szyfrowanego połączenia – dodaje specjalistka PsychoMedic. W śród usług telemedycznych o największym potencjale wymienia się obecnie telekonsultacje, telemonitoring, telediagnostykę, a także telerehabilitację.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel.Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz