Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlogO sile psychicznej człowieka
siła psychiaczna-PsychoMedic.pl

O sile psychicznej człowieka

8 RZECZY, KTÓRE PSYCHICZNIE SILNI LUDZIE ROBIĄ NA CO DZIEŃ

Ludzie nie rodzą się z siłą fizyczną i nikt nie jest też obdarzony wrodzoną siłą psychiczną. Siła psychiczna jest rozwijana w miarę upływu czasu przez osoby, dla których priorytetem jest rozwój osobisty. Oprócz unikania rzeczy, które mogłyby je powstrzymać psychicznie silni ludzie tworzą zdrowe nawyki, które pomagają im być coraz to silniejszymi. Oto osiem rzeczy, które psychicznie silni ludzie robią na co dzień aby wzmocnić swoje umysłowe mięśnie:

  1. Mądrze wykorzystują swoją energię psychiczną

Łatwo jest się rozproszyć w ciągu dnia przez wiele nieistotnych i bezproduktywnych zadań. Psychicznie silni ludzie ostrożnie wykorzystują swój czas i energię. Aby osiągnąć swoje cele, poświęcają wysiłek na rzeczy najbardziej znaczące.

  1. Odświeżają swoje negatywne myśli

Każdy czasami ma negatywne myśli, ale psychicznie silni ludzie nie pozwalają im się zatrzymać, cofając je lub wypierając. Zamiast tego reagują na pesymistyczne prognozy i surową krytykę bardziej produktywnym wewnętrznym dialogiem. Pozostają zmotywowani do podjęcia wszelkich starań rozmawiając ze sobą jak z zaufanym przyjacielem lub pomocnym trenerem.

  1. Działają w kierunku ustalonych celów

Psychicznie silni ludzie ustalają jasne osobiste i zawodowe cele, nadając im sens i znaczenie. Rezygnują z natychmiastowej gratyfikacji, mając na uwadze długoterminowe cele i postrzegają przeszkody w ich realizacji raczej jako wyzwanie niż jako blokadę na drodze do sukcesu.

  1. Zastanawiają się nad postępami

Psychicznie silni ludzie codziennie zastanawiają się nad postępami w dążeniu do swoich celów. Poświęcają czas na sprawdzenie, co robią dobrze i z pokorą przyznają się do obszarów wymagających poprawy. Sami odpowiadają za swoje błędy i nieustannie dążą do samorozwoju.

  1. Tolerują dyskomfort dla uzyskania większych celów

Podczas gdy niektórzy ludzie zadają sobie wiele trudu, aby uniknąć wszelkich nieszczęść, inni po prostu znoszą ból udowadniając, że są mocni. Psychicznie silni ludzie tolerują jednak dyskomfort, gdy służy on osiągnięciu wyższych celów. Czy to podczas ćwiczeń, kiedy czują się zmęczeni czy podczas wygłaszania przemówienia gdy są przerażeni, używają swojego bólu, by stać się lepszymi.

  1. Ćwiczą wdzięczność

Psychicznie silni ludzie uznają, że maja wszystko czego potrzebują. Uznają swoje szczęście i wyrażają wdzięczność za wszystkie małe i wielkie rzeczy.

  1. Równoważą emocje z logiką

Psychicznie silni ludzie wiedzą, jak ważną rolę w ich percepcji i zachowaniu odgrywają uczucia. Zwracają szczególną uwagę na to, w jaki sposób ich emocje mogłyby wpływać na ich osąd i starannie ważą swoje emocje z logiką tak, aby mogli dokonać najlepszych z możliwych decyzji.

  1. Żyją według wartości

Chociaż może to być kuszące, aby zmierzyć swoje poczucie własnej wartości poprzez porównanie siebie do konkurencji to psychicznie silni ludzie nie padają ofiarą takich złudzeń. Skupiają się na życiu zgodnie ze swoimi wartościami. Pod koniec dnia nie zadają sobie pytania „Czy mogą pokonać każdego innego ?”. Zamiast tego pytają „Czy mogę pozostać wierny swoim wartościom ?”.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz