Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia osób homoseksualnych, LGBT

Psychoterapia osób homoseksualnych, LGBT

Psychoterapia osób homoseksualnych, LGBT

Psychoterapia osób homoseksualnych, LGBT

Psychoterapia osób homoseksualnych, LGBT

Inność w społeczeństwie nigdy nie była mile widziana. Posiadanie odmiennych poglądów często prowadzi do doświadczenia nienawiści i wrogości, a w najlepszym przypadku nieufności. Dotyczy to nawet drobnych spraw takich jak wybór określonego stylu ubierania. Społeczeństwo oczekuje od nas dostosowania się do większości, ponieważ wszystko co inne i niezrozumiałe wzbudza lęk. Tak jest również z orientacją seksualną. Pomimo, że homoseksualiści nie stanowią zagrożenia dla innych i są normalnymi ludźmi, wiele osób nie potrafi zaakceptować ich skłonności do tej samej płci. Nic dziwnego, że osoby o skłonnościach homoseksualnych boją się ujawnić i prosić o pomoc w walce z dyskryminacją. Pomoc jest im jednak potrzebna tak samo jak heteroseksualistom. Osoby nieheteronormatywne również cierpią na depresję i nerwicę, mają problemy z niskim poczuciem własnej wartości, lub trudności z efektywną komunikacją w związku. Oprócz tego, dotyka ich problem akceptacji swojej odmienności, poinformowania najbliższych o swojej orientacji i doświadczenie dyskryminacji. W przypadku problemów psychologicznych osób homoseksualnych, szczególnie istotne jest trafienie do dobrego psychoterapeuty z doświadczeniem pracy z osobami LGBT. Niestety, nawet w środowisku psychoterapeutycznym zdarzają się osoby nastawione wrogo do homoseksualistów, którzy próbują ich „wyleczyć” i przekonać do zmiany orientacji. Skutkiem jest jedynie pogłębienie problemu braku akceptacji siebie i wzbudzenie bezzasadnego poczucia winy. Psychoterapeuci w PsychoMedic.pl nie traktują homoseksualizmu jak choroby i doskonale rozumieją problemy osób LGBT. Zajmujemy się kompleksową psychoterapią osób homoseksualnych. Pomagamy w przeróżnych kłopotach osób nieheteronormatywnych. Mamy w tym doświadczenie, znamy specyfikę trudności tej grupy pacjentów.

Psychoterapia osób homoseksualnych – pomoc w akceptacji siebie i swojej orientacji seksualnej

Dla wielu osób odkrycie, że pociągają ich osoby tej samej płci jest życiową traumą. Nie tylko obawiają się reakcji otoczenia, ale również sami nie potrafią zaakceptować własnej odmienności. Jeśli od dzieciństwa słyszeli, że homoseksualizm jest zboczeniem i wielkim grzechem, odkrycie takich skłonności u siebie sprawia, iż czują się złymi i zdeprawowanymi ludźmi. Akceptacja własnych skłonności homoseksualnych jest wyjątkowo trudna dla osób głęboko religijnych, dla których zasady Kościoła zawsze były niezmiernie ważne. W zaakceptowaniu swojej orientacji pomaga psychoterapia. Psychoterapeuta poprzez rozmowę z pacjentem, przygotowuje go do przyjęcia prawdy o sobie,.

Psychoterapia osób homoseksualnych – przygotowanie pacjenta do coming out’u

Choć otoczenie nie zawsze przychylnie traktuje osoby homoseksualne, udawanie przez całe życie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Homoseksualiści nie krzywdzą nikogo, dlatego nie muszą ukrywać się jak przestępcy. Coming out, czyli odkrycie prawdy o swojej orientacji przed otoczeniem, nie jest jednak prosty. Wymaga długiej drogi rozpoczynając od samoakceptacji, a kończąc na zbudowaniu silnego poczucia własnej wartości, którego nie może zniszczyć krytyka i krzywdzące uwagi innych osób. Warto dobrze przygotować się do tego momentu, ponieważ reakcja bliskich może być nieprzewidywalna. Psychoterapia z pewnością ułatwi to szczególne wyznanie. Psychoterapeuta pomaga pacjentowi w dokładnym przemyśleniu strategii coming out’u i ocenieniu gotowości pacjenta do tego kroku, a także w poradzeniu sobie z konsekwencjami tego kroku.

Psychoterapia osób homoseksualnych – terapia par

Heteroseksualiści myślą często, że związki homoseksualne są całkowicie inne od tych tworzonych przez ludzi odmiennej płci. W rzeczywistości jednak, borykają się one z podobnymi problemami. Trudności w komunikacji z partnerem, odmienne oczekiwania w kwestii finansowej, seksualnej lub podziału obowiązków, konflikty, zdrady i kryzysy – wszystkie te problemy pojawiają się zarówno w heteroseksualnych jak również homoseksualnych parach. Kiedy sytuacja staje się wyjątkowo trudna, najlepszym rozwiązaniem okazuje się zwykle terapia par. O ile jednak znalezienie terapeuty z doświadczeniem w pracy z parami heteroseksualnymi nie stanowi większej trudności, o tyle niewiele osób w Polsce specjalizuje się w pracy z homoseksualistami. Nasi psychoterapeuci znają dobrze specyfikę pracy z parami homoseksualnymi i wielokrotnie pomagali swoim pacjentom w wyjściu na prostą i naprawieniu związku. Jeśli w Twoim związku dzieje się źle, nie wahaj się prosić o pomoc!

 

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie
☎ 22 253 88 88

 

Zapisy Online