lek. Igor Miczek

OPINIE
Specjalista nie posiada jeszcze opinii. Zapraszamy do dodania opinii po umówieniu wizyty przez stronę i jej odbyciu w Klinice.
OPIS

lek. Igor Miczek

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii.

Konsultuje osoby dorosłe.

Pracuje z pacjentami od 2023 roku.

Doświadczenie

  • Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr Krzysztofa Czumy,
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach,
  • Praca w Poradni Zdrowia Psychicznego w Katowicach. 
  • Specjalność: Psychiatra Katowice.

Wykształcenie

  • Kierunek lekarski, Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Dodatkowe szkolenia

  • Somatyzacja i zaburzenia czynnościowe (IBS, OAB, GI)- komunikacja z pacjentem, psychoedukacja a także farmakoterapia ( II i III rzut leczenia w przypadkach lekoopornych),
  • Sulpiryd jego zastosowanie w opiece ambulatoryjnej, bezpieczeństwo i unikalne działanie gastrologiczne,
  • Terapia agonistami glp-1 pacjentów z zespołem metabolicznym wywołanym atypowymi neuroleptykami,
  • Utrzymywanie remisji ChAD w perspektywie wieloletniej. Redukcje leków, leczenie w trakcie ciąży- najbezpieczniejsze połączenia,
  • ADHD u dorosłych. Współistnienie ADHD i zaburzeń lękowych, nietolerancja stymulantów.

Zakres udzielanego wsparcia

Posiada uprawnienia do wystawiania

  • Recept,
  • Zwolnień lekarskich ZUS ZLA,
  • Zaświadczeń dotyczących stanu zdrowia.

W uzasadnionych przypadkach lekarz może wystawić zwolnienie potwierdzające niezdolność do pracy do trzech dni wstecz od dnia wizyty.

Publikacje

  • Jarosław Mielewczyk, Elżbieta Świętochowska, Zofia Ostrowska, Igor Miczek; Postepy Hig Med Dosw (online), 2021; 75: 217–228 e-ISSN 1732-2693, Diagnostyka i leczenie niedoboru testosteronu u mężczyzn na podstawie wytycznych europejskich i amerykańskich towarzystw urologicznych.
  • Julia Pałuchowska, Anna Szymkowicz,Sara M. Rosołowska-Żak, Maria Sambura, Patrycja Paschke,  Igor P. Miczek,  Ann. Acad. Med. Siles. 2024;78:204-209 Leczenie zaburzeń afektywnych jednobiegunowych u kobiet w ciąży – korzyści i ryzyko.
  • Sara Rosołowska-Żak, Maria Sambura, Patrycja Paschke, Igor Miczek, Julia Pałuchowska, Anna Szymkowicz.Quality in Sport. 2024;16:50572. eISSN2450-3118. Wpływ wspinaczki sportowej na zaburzenia depresyjne.
Naszych specjalistów polecają pacjenci

Najlepszy specjalista u jakiego byłam. Z całego serca polecam Panią Doktor.

W mojej długiej historii porad lekarskich nie spotkałem się jeszcze z równie wspaniałym lekarzem pod każdym względem. Profesjonalna porada to jedno ale dodatkowo holistyczna ocena dobrostanu pacjenta i dostosowanie do tego odpowiednich terapii to inna sprawa! Lekarz, który naprawdę myśli o...

Profesjonalne podejście, bardzo dziękuję

Przewijanie do góry