Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeBlogTrudności ze snem – skąd się biorą? Jak im zaradzić?
bezsenność-PsychoMedic.pl

Trudności ze snem – skąd się biorą? Jak im zaradzić?

Trudności ze snem – skąd się biorą? Jak im zaradzić?

Problemy ze snem najczęściej spowodowane są  zaburzeniami somatycznymi lub trudnościami natury psychicznej. Tak zwane parasomnie są grupą zaburzeń, polegających na występowaniu w trakcie snu nieprawidłowych lub niepożądanych zachowań. Mechanizmy powstawania parasomnii nie są do końca poznane, choć wiadomo, że wiążą się z pracą układu nerwowego.
Jeśli zjawisko chodzenia osób dorosłych w czasie snu występuje regularnie wymaga już konsultacji specjalistycznej i diagnostyki. Szacuje się, że skłonność do chodzenia we śnie występuje u kilkunastu procent populacji, jednak zjawisko to nie wygląda identycznie u każdego lunatyka. Najczęściej jednak śpiący wstaje i zaczyna chodzić lub wykonywać różne czynności, przy czym jego umysł znajduje się ciągle w stanie snu, więc niemożliwa jest świadoma kontrola zachowania, a co za tym idzie pamięć i wspomnienie wykonywanych czynności. Podczas wędrówek nocnych może występować zaburzona koordynacja, dlatego też lunatyzm może być niebezpieczny.
Wraz z wiekiem rośnie częstość zaburzeń snu i pogarsza się jakość snu. Bardzo ważna w leczeniu bezsenności jest więc dokładna diagnostyka, ustalająca źródło trudności oraz trening behawioralny zmian nawyków związanych ze snem. Z pewnością pomóc mogą też leki nasenne, jednak tutaj trzeba być bardzo ostrożnym! Mogą one uzależniać i skutkować działaniami niepożądanymi przynosząc jedynie krótkotrwałą ulgę. Należy je stosować jedynie po konsultacji lekarskiej.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz