Diabetolog Warszawa - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Diabetolog Warszawa

Diabetolog Warszawa

Diabetolog Warszawa

Diabetolog to lekarz zajmujący się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Cukrzyca to poważna choroba charakteryzująca się z podwyższonym poziomem glukozy we krwi, związane jest to z niedoborem hormonu insuliny wytwarzanego przez trzustkę. Choroba ta została uznana przez ONZ za epidemie XXI wieku.

Badania pokazują że jest nadal bardzo wysoki procent (40- 50 %!) błędnego diagnozowania tej choroby i niewłaściwszego jej leczenia.

W Klinice PsychoMedic.pl pracuje bardzo doświadczony zespół leczący tego typu trudności. Diabetolog, endokrynolog, internista (jest to jeden lekarz posiadający te specjalizacje) dokonuje szczegółowej diagnozy i ustala plan leczenia, dietetyk komponuje dietę właściwa dla tego typu trudności, psycholog, psychiatra, seksuolog wspomagają proces leczenia gdy jest to potrzebne.

 

Jeśli obserwujesz u siebie następujące objawy:
– wilczy głód
– częste oddawanie moczu
– wahania w wadze mimo braku zmian w zwyczajach żywieniowych
– wzmożone pragnienie
– zmiany skórne (świąd ropienie, trudno gojące się rany)
– omdlenia
– uczucie ciągłego przemęczenia
– nawracające infekcje układu moczowego i narządów płciowych
– neuropatia
– wolniejsze gojenie się ran
– zimne poty
– szumy uszne
– bóle głowy
– zwiększona drażliwość
– kołatanie serca
– częste zmiany nastroju

To mogą to być objawy cukrzycy. Zadzwoń i UMÓW się na wizytę.

W zespole pracujemy nad wspomaganiem psychologicznym osób chorujących na cukrzyce i ich rodzin. W leczeniu cukrzycy ma znaczenie czynnik psychologiczny, dlatego wspomagamy proces zdrowienia konsultacjami psychologicznymi. Niekiedy wraz z cukrzycą współwystępują zaburzenia odżywiania się. Bardzo ważnym jest wtedy praca całego zespołu specjalistów – diabetologa i psychologa, psychiatry, dietetyka którzy współpracują z sobą na rzecz skutecznego i bezpiecznego leczenia. Jest to bardzo trudna postać zaburzeń odżywiania się, dlatego powołaliśmy nasz zespół. W tej grupie osób występują niebezpieczne niekiedy dla życia pacjenta powikłania, badania pokazują że współwystępowanie cukrzycy z anoreksją prowadzi do krótszego życia o 10 lat niż w grupie kontrolnej chorującej tylko na cukrzyce.
Jesteśmy JEDYNYM W POLSCE ośrodkiem oferującym kompleksowe leczenie cukrzycy, cukrzycy z zaburzeniami odżywiania się

 

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci

PsychoMedic.plPsychoMedic.pl

 

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie

 

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:

Please specify image url

Danuta Kowalska, dr

Endokrynolog, Diabetolog – dorosłych i dzieci oraz specjalista chorób wewnętrznych. Oferuje pomoc w zakresie chorób tarczycy, przysadki, przytarczyc i nadnerczy. Ustala wskazania i przygotowuje do leczenia zabiegowego chorób tarczycy i nadnerczy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem otyłości, zaburzeń metabolicznych, nadmiernego owłosienia oraz leczeniem chorób tarczycy u ciężarnych.

Czytaj więcej…

Endokrynolog, Diabetolog

Telefon : 22 253 88 88