Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeDiabetolog Warszawa

Diabetolog Warszawa

Dobry diabetolog Warszawa – kompleksowe badania i profesjonalne leczenie w klinice PsychoMedic

Umów się na wizytę online lub zadzwoń: 799-399-499

Jeśli towarzyszy Ci uczucie ciągłego zmęczenia, bóle głowy, zwiększona drażliwość, a do tego dochodzą objawy somatyczne w postaci częstej potrzeby oddawania moczu, szorstkiej, przesuszonej skóry i nieustannie utrzymującego się pragnienia – może to być znak, że warto skonsultować się z diabetologiem. Diabetolog to lekarz, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem cukrzycy oraz jej potencjalnych powikłań. Pomocny może być także przy innych schorzeniach, które wiążą się z zaburzeniem stężenia glukozy we krwi.

Cukrzyca uważana jest obecnie za chorobę cywilizacyjną, która może dotknąć każdego z nas. Zaburzenia stężenia cukru we krwi objawiają się na różne sposoby i występują w wielu postaciach. Dobry diabetolog nie będzie miał jednak żadnego problemu z postawieniem właściwej diagnozy. Zapotrzebowanie na profesjonalną, diabetologiczną pomoc cały czas rośnie. Niestety nie idzie to w parze z przyrostem liczby Specjalistów zajmujących się tą dziedziną, których cały czas jest stosunkowo niewielu. Z usług diabetologa można skorzystać w ramach NFZ (wówczas potrzebne jest skierowanie), jednak czas oczekiwania na taką wizytę jest zazwyczaj bardzo długi – przeważnie minimum kilka miesięcy. Jeśli więc potrzeba uzyskania porady lub konsultacji jest pilna, z pomocą przyjść może prywatny diabetolog.

Warszawa to jedna z lokalizacji klinik psychologiczno-psychiatrycznych PsychoMedic, w których oprócz lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty przyjmuje również wykwalifikowany diabetolog, a także lekarze innych specjalności, między innymi: endokrynolog i neurolog. W naszych klinikach lekarz diabetolog zajmuje się wspieraniem osób w każdym wieku (również dzieci) i we wszystkich rodzajach problemów związanych z zaburzeniami poziomu glukozy we krwi. Udziela także profesjonalnej pomocy kobietom w ciąży, które zmagają się z cukrzycą ciążową.

Posiadamy również ofertę skierowaną do osób, które oprócz problemów diabetologicznych zmagają się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej: w naszych poradniach realizujemy konsultacje endokrynologiczno-diabetologiczne, które prowadzi doświadczony lekarz z obydwoma tymi specjalizacjami. W celu umówienia takiej konsultacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

 

Diabetolog – czym się zajmuje?

Każdy diabetolog to przede wszystkim lekarz, który ukończył studia medyczne oraz uzyskał specjalizację z zakresu pediatrii lub chorób wewnętrznych, a dodatkowo zrealizował 2-letnią specjalizację z diabetologii. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się więc w głównej mierze profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem zarówno cukrzycy, jak i wszelkich innych schorzeń metabolicznych wynikających z zaburzenia gospodarki węglowodanowej w organizmie. W przypadku pojawienia się powikłań związanych z cukrzycą diabetolog może również skierować Pacjenta do lekarzy innych specjalności, m.in. neurologa czy psychiatry.

Najczęstsze problemy zdrowotne, w których pomaga diabetolog to:

 • cukrzyca (typu 1, typu 2, ciążowa oraz specyficzne cukrzyce wtórne – wywołane np. przez leki lub inne choroby);
 • hipoglikemia (zbyt niski poziom cukru we krwi);
 • hiperglikemia (zbyt wysoki poziom cukru we krwi);
 • insulinooporność (obniżona wrażliwość organizmu na działanie insuliny);
 • choroby metaboliczne u dzieci, takie jak: mukowiscydoza, fenyloketonuria.

Warto wiedzieć, że cukrzyca to choroba przewlekła, która wymaga długotrwałego leczenia i systematycznych konsultacji z lekarzem diabetologiem. Dobrze dobrana terapia pozwala jednak w dużej mierze zapanować nad schorzeniem i ograniczyć wiele jego nieprzyjemnych konsekwencji, a tym samym – znacząco podnieść komfort życia Pacjenta.

Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza diabetologa? Poniżej lista najistotniejszych:

 • poczucie ciągłego zmęczenia oraz senności
 • ogólne osłabienie i bóle głowy
 • częste oddawanie moczu
 • wzmożone pragnienie
 • wahania wagi, pomimo braku zmian w zwyczajach żywieniowych
 • napadowe odczuwanie „wilczego głodu”
 • nawracające neuropatie, czyli różnego rodzaju stany zapalne nerwów obwodowych
 • problemy skórne: nadmierna suchość, swędzenie, łuszczenie się, trudno gojące się rany
 • zaburzenia widzenia
 • szumy uszne
 • kołatania serca
 • zaburzenia nastroju, zwiększona drażliwość
 • podniesiony poziom glukozy ujawniony w badaniu krwi

Jeśli dostrzegasz u siebie tego typu objawy – nie zwlekaj. Im szybciej uda się zidentyfikować źródło problemu, tym skuteczniejszą uzyskasz pomoc.

 

Lekarz diabetolog: Warszawa

W naszych warszawskich oddziałach PsychoMedic przyjmuje prywatny diabetolog, który pomaga szybko (czas oczekiwania na wizytę nigdy niej przekracza u nas kilku dni) i przede wszystkim skutecznie. W naszych klinikach realizujemy szczegółową diagnozę pod kątem cukrzycy oraz innych chorób metabolicznych, a nasi Pacjenci mogą liczyć na preferencyjne stawki badań diagnostycznych i laboratoryjnych w placówkach, z którymi współpracujemy.

Co istotne – jesteśmy kliniką wielospecjalistyczną i kompleksowo pomagamy osobom, u których problemy z cukrzycą współwystępują z innymi zaburzeniami, w tym także natury psychicznej: takimi jak na przykład zaburzenia odżywiania. W razie potrzeby w naszych klinikach na miejscu istnieje możliwość włączenia w proces leczenia innych Specjalistów, do których skieruje Państwa diabetolog: Warszawa jest bowiem miejscem przyjęć również między innymi: lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, neurologów, seksuologa czy dietetyka z naszego Zespołu. Na wizytę u każdego z nich można się umówić szybko i wygodnie, niejednokrotnie nawet na ten sam dzień.

 

Diabetolog dla ciężarnych Warszawa

W placówkach PsychoMedic przyjmuje również doświadczony diabetolog dla ciężarnych, który udziela profesjonalnego wsparcia kobietom w ciąży lub w okresie poprzedzającym zajście w ciążę, a zmagającym się z problemem cukrzycy. Zdarza się, że w efekcie zachodzących w organizmie zmian hormonalnych u kobiety dochodzi do wystąpienia tzw. cukrzycy ciążowej, która może poważnie zagrażać zdrowiu zarówno matki, jak i dziecka. Ważne zatem, aby w przypadku tego typu problemów kobieta była pod stałą opieką profesjonalnego diabetologa.

 

Diabetolog prywatnie – umów się na wizytę w PsychoMedic

W PsychoMedic z konsultacji diabetologicznej można skorzystać zarówno w formule stacjonarnej, jak i za pośrednictwem wygodnej wizyty online, skype lub przez telefon (komórkowy lub stacjonarny). Rezerwacja wizyt możliwa jest przez naszą stronę internetową (na której mogą Państwo zapoznać się z sylwetkami przyjmujących u nas Specjalistów), telefonicznie lub osobiście w placówce. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości – do dyspozycji naszych Pacjentów jest zawsze Dział Obsługi Klienta.

 

Diabetolog Warszawa prywatnie: umów się na wizytę stacjonarną albo online. Zadzwoń: 799-399-499


dr Karin Bakir-Szara

Daria 2021-10-15

Oceniam na 5


dr Zuzanna Menes-Siniarska

Weronika 2021-10-06

Oceniam na 5


dr Beata Piekarska

BK 2021-05-26

Pani doktor jest autentycznie zaangażowana i wnikliwa, przejawia dużą troskę o pacjenta.  Bardzo polecam.