Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa

mgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa

Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa

 

Psycholog, pedagog, psychotraumatolog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr 713), członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. 

Ukończył czteroletnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem Agnieszki Popiel i Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, studia podyplomowe z Terapii Zaburzeń Zachowań Adolescentów i Osób Dorosłych na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Zdobył tytuł magistra z pedagogiki pracy socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze oraz z psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Pracuje głównie w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, którą wzbogaca o terapię schematów. Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży, interwencją kryzysową, terapią osób po traumie, pomocą psychologiczną, krótkoterminową terapią i wsparciem w bieżących kryzysach, doradztwem i wspomaganiem kompetencji wychowawczych rodziców, prowadzeniem warsztatów oraz tematycznych treningów rozwojowych. 

Posiada doświadczenie (od 2014 r.) w leczeniu:
  • zaburzeń afektywnych (zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nastroju),
  • zaburzeń lękowych (agorafobia, fobia społeczna, fobie specyficzne, zespół lęku uogólnionego, zespół lęku panicznego, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne),
  • zaburzeń osobowości,
  • zespołu stresu pourazowego (PTSD),
  • traum rozwojowych,
  • zaburzeń więzi,
  • zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD),
  • tików i zespołu Tourette’a.

 

Doświadczenie psychoterapeutyczne pogłębiał w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych prowadzonym przez Grupę Medyczną Vertimed w Warszawie. Uczestniczył w Programie Terapeutycznym TRAKT dla ofiar wypadków komunikacyjnych i zmagających się z zespołem stresu pourazowego.

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywał w pracy w szkołach publicznych i prywatnych na wszystkich poziomach edukacyjnych, zarówno jako pedagog i psycholog szkolny, jak i na stanowiskach kierowniczych, jako dyrektor ds. pedagogicznych i wicedyrektor szkoły. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej dzieci i młodzieży, które zdobywał w ośrodkach pomocy społecznej, centrum pomocy rodzinie, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, środowiskowym centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Oprócz psychoterapii, prowadzi także szkolenia, warsztaty i treningi skierowane do rodziców, dzieci i młodzieży, w tym treningi umiejętności wychowawczych oraz treningi umiejętności społecznych.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Katarzyna Sadowska

Natalia 2020-06-05

Oceniam na 5


dr Dariusz Galanty

Ivan 2021-05-20

Oceniam na 5


dr n.med. Elżbieta Kobrzyńska-Żochowska

Klara 2021-07-21

Bardzo wspierająca i serdeczna