mgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa
Ukończył czteroletnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem Agnieszki Popiel i Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, studia podyplomowe z Terapii Zaburzeń Zachowań Adolescentów i Osób Dorosłych na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Zdobył tytuł magistra z pedagogiki pracy socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze oraz z psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.
Pracuje głównie w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, którą wzbogaca o terapię schematów. Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży, interwencją kryzysową, terapią osób po traumie, pomocą psychologiczną, krótkoterminową terapią i wsparciem w bieżących kryzysach, doradztwem i wspomaganiem kompetencji wychowawczych rodziców, prowadzeniem warsztatów oraz tematycznych treningów rozwojowych.
Posiada doświadczenie (od 2014 r.) w leczeniu:
- zaburzeń afektywnych (zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nastroju),
- zaburzeń lękowych (agorafobia, fobia społeczna, fobie specyficzne, zespół lęku uogólnionego, zespół lęku panicznego, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne),
- zaburzeń osobowości,
- zespołu stresu pourazowego (PTSD),
- traum rozwojowych,
- zaburzeń więzi,
- zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD),
- tików i zespołu Tourette’a.
Doświadczenie psychoterapeutyczne pogłębiał w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych prowadzonym przez Grupę Medyczną Vertimed w Warszawie. Uczestniczył w Programie Terapeutycznym TRAKT dla ofiar wypadków komunikacyjnych i zmagających się z zespołem stresu pourazowego.
Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywał w pracy w szkołach publicznych i prywatnych na wszystkich poziomach edukacyjnych, zarówno jako pedagog i psycholog szkolny, jak i na stanowiskach kierowniczych, jako dyrektor ds. pedagogicznych i wicedyrektor szkoły. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej dzieci i młodzieży, które zdobywał w ośrodkach pomocy społecznej, centrum pomocy rodzinie, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, środowiskowym centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.
Oprócz psychoterapii, prowadzi także szkolenia, warsztaty i treningi skierowane do rodziców, dzieci i młodzieży, w tym treningi umiejętności wychowawczych oraz treningi umiejętności społecznych.