Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa

mgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa

Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Wojciech Wnuk – Psycholog, Psychoterapeuta Dzieci i Dorosłych Warszawa

Psycholog, pedagog, psychotraumatolog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr 713), członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Jego praca podlega stałej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów z Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Ukończył czteroletnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem Agnieszki Popiel i Ewy Pragłowskiej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, studia podyplomowe z Terapii Zaburzeń Zachowań Adolescentów i Osób Dorosłych na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe z psychotraumatologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Zdobył tytuł magistra z pedagogiki pracy socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze oraz z psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Pracuje głównie w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, którą wzbogaca o terapię schematów. Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, dzieci i młodzieży, interwencją kryzysową, terapią osób po traumie, pomocą psychologiczną, krótkoterminową terapią i wsparciem w bieżących kryzysach, doradztwem i wspomaganiem kompetencji wychowawczych rodziców, prowadzeniem warsztatów oraz tematycznych treningów rozwojowych. 

Posiada doświadczenie (od 2014 r.) w leczeniu zaburzeń afektywnych (zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia depresyjne, zaburzenia nastroju), zaburzeń lękowych (agorafobia, fobia społeczna, fobie specyficzne, zespół lęku uogólnionego, zespół lęku panicznego, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne), zaburzeń osobowości, zespołu stresu pourazowego (PTSD), traum rozwojowych, zaburzeń więzi, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD), tików i zespołu Tourette’a.

Doświadczenie psychoterapeutyczne pogłębiał w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych prowadzonym przez Grupę Medyczną Vertimed w Warszawie. Uczestniczył w Programie Terapeutycznym TRAKT dla ofiar wypadków komunikacyjnych i zmagających się z zespołem stresu pourazowego.

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywał w pracy w szkołach publicznych i prywatnych na wszystkich poziomach edukacyjnych, zarówno jako pedagog i psycholog szkolny, jak i na stanowiskach kierowniczych, jako dyrektor ds. pedagogicznych i wicedyrektor szkoły. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej dzieci i młodzieży, które zdobywał w ośrodkach pomocy społecznej, centrum pomocy rodzinie, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, środowiskowym centrum zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Oprócz psychoterapii, prowadzi także szkolenia, warsztaty i treningi skierowane do rodziców, dzieci i młodzieży, w tym treningi umiejętności wychowawczych oraz treningi umiejętności społecznych.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Katarzyna  Ognik-Jakubowska

Ewelina O 2019-12-18

Wszystkie pozytywne opinie, którymi kierowałam się przy wyborze terapeuty są zupełnie zasłużone. Polecam Panią Kasię, jest pełna empatii i zrozumienia, ciepła, życzliwa. Tworzy przyjazną ...


mgr Marta Łączyńska

Kinga 2019-04-01

Była to moja pierwsza wizyta a dzięki umiejętnościom Pani Marty cały stres mnie opuścił, a język się rozwiązał. Czuję się o wiele spokojniej. Polecam!


dr n.med. Magdalena Tyszkowska

Katarzyna 2020-01-31

Oceniam na 5