Polecany Kardiolog Warszawa - Klinika PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Kardiolog Warszawa

 

Choroba serca czy nerwica, nerwica serca, depresja, lęk paniczny?

Kardiolog Warszawa

Kardiolog Warszawa

Klinika PsychoMedic.pl zapewnia całościowe leczenie pacjentom. Choroby układu krążenia często łączą się z zaburzeniami psychicznymi i odwrotnie. Depresja, nerwica wywołują często choroby układu krwionośnego ale również choroby układu krwionośnego wywołują depresję, objawy lękowe. Psychokardiologia? Zdecydowanie tak.
Zauważyliśmy że bardzo wielu pacjentów z problemami kardiologicznymi trafia do naszych specjalistów psychiatrów, psychologów i seksuologów. Postanowiliśmy zaprosić do współpracy kardiologa (publikuje on prace naukowe z kardiologi i psychiatrii), ma doświadczenie pracy z pacjentami z problemami kardiologicznymi oraz psychologicznymi. Uwzględnia przy leczeniu kardiologicznym perspektywę psychologiczna. Jest to bardzo unikatowa wiedza i umiejętności. Dla nas to bardzo ważne aby kompleksowo pomagacć naszym pacjentom.

Bardzo trudna jest diagnoza różnicowa – choroba serca czy zaburzenie psychiczne. Dla nas właściwa diagnoza jest bardzo ważna. Jest to związane z leczeniem jakie zaproponujemy pacjentowi. Uczucie lęku i niepokoju to jeden z podstawowych objawów zawału serca. Z kolei dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego, ale niezwiązane z wysiłkiem fizycznym (np. kołatanie serca, przyspieszenie jego akcji, ból czy kłucie w klatce piersiowej) mogą być objawami zaburzeń lękowych (lęku napadowego, lęku uogólnionego) lub zaburzeń zwanych dawniej nerwica serca, a obecnie określanych według klasyfikacji ICD-10 jako zaburzenia nerwicowe związane ze stresem i pod postacią somatyczną. Lista objawów somatycznych występujących w zaburzeniach lękowych jest długa, a wiele spośród nich występuje w chorobach układu krążenia: duszności, krztuszenie się, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, suchość w jamie ustnej, jadłowstręt, nudności, ból brzucha, drżenie, osłabienie fizyczne, zawroty głowy, pocenie się, częste oddawanie moczu, napięciowe bóle głowy.
Nasz kardiolog dokonuje diagnozowania różnicowego – czy problem jest kardiologiczny czy psychologiczny czy też oba na raz. Dobiera leczenie właście do problemu. Zabezpiecza to naszych pacjentów przed braniem leków, które nie są dla nich wskazane, co niestety jest dość częstym błędem robionym w innych placówkach.

Pacjenci po przeszczepie serca ze względu na uwarunkowania psychologiczne (m.in. bezpośrednie ryzyko zgonu, obcy organ) oraz zdrowotne (leczenie lekami steroidowymi, immunosupresyjnymi itp.) są szczególnie narażeni na wystąpienie zaburzeń derepresyjno-lękowych lub psychotycznych.
Zespół naszych psychiatrów posiada bogate doświadczenie w leczeniu farmakologicznym pacjentów kardiologicznych z depresją, lękami, zaburzaniami snu, nerwicą.
Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy z dziedziny kardiologii i psychiatrii, psychologii szybciej wrócisz do zdrowia.

Specjalność naszego kardiologa:
– choroba wieńcowa (bóle w klatce, koronarografia,stenty),
– nadciśnienie tętnicze,
– arytmia (kołatania, nierówne bicie serca, migotanie),
– niewydolność serca (duszność, męczenie się, obrzęki),
– profilaktyka chorób serca,
– choroby serca (zdrowy sport)
– omdlenia, zawroty głowy,
– zapalenie mięśnia serca,
– zaburzenia rytmu serca (skurcze dodatkowe, bicie serca),
– wady serca wrodzone i nabyte,
– miażdżyca,
– choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia serca, by-passy,
– choroby naczyń wieńcowych i obwodowych,
– kardiomiopatie,
– wysoki cholesterol, zaburzenia lipidowe,
– wypadanie płatka zastawki.

KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL PRAGA PŁN. – UL.WILEŃSKA 37/39 TEL.22 253 88 88

Please specify image url

Michał Peller, dr

W sposób szczególny zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca obejmującym także leczenie zabiegowe (zabiegi ablacji podłoża zaburzeń rytmu serca). Oferuje również pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, dyslipidemii, wad zastawkowych.

Czytaj więcej…

Kardiolog

Telefon : 22 253 88 88