7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Home#TwojaPsychikaAktualnościBlogPsycholog w Chorzowie – czeka na Ciebie w PsychoMedic!
Psycholog w Chorzowie

Psycholog w Chorzowie – czeka na Ciebie w PsychoMedic!

Mieszkasz na Śląsku – w Chorzowie lub okolicach i coraz częściej zastanawiasz się nad wizytą u psychologa? Zachęcamy! Pomoc psychologiczna jest sprawdzonym narzędziem do podnoszenia jakości życia i poziomu samoświadomości, pod warunkiem, że sięgniemy po wsparcie dobrego specjalisty. Dobra poradnia psychologiczna w Chorzowie to taka, gdzie wsparcie udzielane jest profesjonalnie, w szybkim terminie i kompleksowo – przez interdyscyplinarny zespół fachowców. Wszystkie te kryteria spełnia nowa poradnia PsychoMedic w Chorzowie. Jesteśmy częścią ogólnopolskiej, polecanej i nagradzanej sieci poradni zdrowia psychicznego. 

W PsychoMedic codziennie – 7 dni w tygodniu od rana do godz. 21 dyżuruje psychiatra i psycholog. Chorzów to kolejne miasto, gdzie każdego dnia można skorzystać z pomocy naszych sprawdzonych, świetnie wykształconych i skutecznych w pracy specjalistów. 

Specjalizujemy się w pomocy różnym Pacjentom:

  • w nagłym kryzysie, potrzebującym natychmiastowego, intensywnego wsparcia;
  • poszukującym możliwości pracy nad sobą w postaci długoterminowej psychoterapii;
  • po kilku nieskutecznych podejściach do pomocy psychologicznej, poszukującym doświadczonych specjalistów z udokumentowanymi sukcesami w szczególnie złożonych sytuacjach. 

Jakość naszych usług potwierdzają liczne nagrody (m.in. SuperMedicus, Laur Pacjenta), ale najwięcej znaczy dla nas wdzięczność tysięcy Pacjentów oraz to, jak chętnie polecają nas innym. Jedną z kluczowych wartości, na jakich opiera się poradnia PsychoMedic w Chorzowie, jest kompleksowe działanie dla jak najlepszych efektów Twojego leczenia. Możesz u nas skorzystać nie tylko z terapii, ale także m.in. diagnozy psychologicznej czy konsultacji z psychiatrą, a prowadzący Cię specjaliści (za Twoją zgodą) aktywnie współpracują i konsultują się ze sobą na zebraniach klinicznych. 

Poradnia PsychoMedic w Chorzowie – sprawdź, jak możemy Ci pomóc 

Pomoc psychologiczna Chorzów, porady psychologiczne Chorzów

PsychoMedic – gabinet psychologiczny w Chorzowie to dostępne codziennie centrum wsparcia dla osób, które znajdują się w ostrym kryzysie (np. spowodowanym żałobą lub rozstaniem). Taka forma wsparcia jest określana mianem interwencji kryzysowej. 

Z kolei Pacjentom, którzy przeżywają szeroko pojęte problemy rodzinne, zawodowe, w bliskich relacjach z innymi ludźmi, oferujemy pomoc psychologiczną (w Chorzowie lub online). Taka forma wsparcia jest zazwyczaj realizowania w trakcie kilku-kilkunastu spotkań. Jej celem jest dostarczenie Ci wsparcia emocjonalnego, wspólne poszukiwanie rozwiązań dla trwających trudności oraz pomoc w ukształtowaniu i wzmocnieniu zasobów, które pomogą Ci przejść bezpieczną stopą przez ewentualne problemy w przyszłości.

Świadczymy również psychoedukację, określaną również  jako poradnictwo psychologiczne lub porady psychologa (Chorzów). Psychoedukacja przeznaczona jest dla osób, które chcą zdobyć konkretną wiedzę psychologiczną, taką, którą będą mogli odnieść do swojego życia. Oferujemy m.in.:

  • porady dla osób, których bliska osoba jest nieuleczalnie lub przewlekle chora somatycznie bądź psychicznie (np. na schizofrenię, ciężką depresję) i chcieliby dowiedzieć się, jak ją wspierać i zadbać w tym o siebie; 
  • psychoedukację dla Pacjentów z diagnozą ADHD u dorosłych czy spektrum autyzmu, którzy chcą dowiedzieć się, jak efektywnie funkcjonować i radzić sobie z nieusuwalnymi objawami. 

Psychoterapia krótko- i długoterminowa   

Czasem okazuje się, że do rozwiązania trudności Pacjenta(-ki) nie wystarczą porady psychologiczne. W Chorzowie można wtedy skorzystać z prowadzonej przez naszych fachowców psychoterapii. To forma pracy nad sobą, która z założenia trwa dłużej, niż spotkania w formule pomocy psychologicznej (co najmniej kilka miesięcy), a jej celem jest nie tylko poprawa bieżącego funkcjonowania. W psychoterapii dąży się do tego, aby Pacjent lepiej rozumiał motywy swojego myślenia i postępowania, ograniczył wpływ trudnej przeszłości na teraźniejszość, rozwiązał wewnętrzne konflikty. Wszystko to pozwala na trwałe zniesienie objawów doświadczanego cierpienia psychicznego.   

Psycholog nie jest tym samym, co psychoterapeuta – ten pierwszy to absolwent 5-letnich studiów magisterskich, a psychoterapeuta ukończył dodatkowo 4-letnie szkolenie uprawniające do prowadzenia procesów terapeutycznych. Każdy zrzeszony w PsychoMedic psycholog w Chorzowie jest jednocześnie psychoterapeutą. Dzięki temu nie będziesz musiał(a) zmieniać specjalisty (i tłumaczyć wszystkiego od zera), gdy okaże się, że potrzebujesz psychoterapii, nie pomocy psychologicznej. To odróżnia naszą placówkę od wielu innych gabinetów w okolicy.

W naszej ofercie znajduje się także diagnoza psychologiczna dzieci i osób dorosłych: m.in. w kierunku spektrum autyzmu, ADHD czy zaburzeń osobowości.

Pamiętaj, że nasz gabinet psychologa w Chorzowie jest bezpieczną przestrzenią bez względu na Twoje pochodzenie, wyznanie, orientację/tożsamość seksualną czy charakter zgłoszonego problemu. Psycholog w Chorzowie kieruje swoją pomoc do Pacjentów w każdym wieku: konsultujemy dzieci, młodzież, dorosłych oraz osoby w wieku podeszłym.   

Twój psycholog w Chorzowie 

Dlaczego warto nam zaufać? Podsumujmy:

Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do pracy

Każdy nasz psycholog w Chorzowie ukończył studia magisterskie i całościowe, 4-letnie szkolenie terapeutyczne (lub jest zaawansowany w takim szkoleniu i ma co najmniej kilkuletnie doświadczenie). Pracujemy na różne sposoby, ale zawsze w rekomendowanych podejściach (nurtach) terapeutycznych. 

Wiemy też, że empatyczne i życzliwe podejście do Pacjenta jest nie mniej ważne, co odpowiednie wykształcenie. Jak pokazują badania, relacja terapeutyczna – czyli więź tworząca się między Tobą a psychologiem/terapeutą, z jakim się spotykasz – jest kluczowym czynnikiem powodzenia leczenia. Możesz być pewien(-a), że wybrany przez Ciebie specjalista podejdzie do Ciebie ze zrozumieniem, szacunkiem, akceptacją i zaangażowaniem. 

Działamy kompleksowo 

Wychodzimy z założenia, że na zdrowie psychiczne należy patrzeć holistycznie. Jeżeli psycholog/psychoterapeuta zauważy, że do poprawy Twojego funkcjonowania niezbędne są leki, skieruje Cię do doświadczonego psychiatry z naszego Zespołu w Toruniu. Otrzymasz pomoc lekarską w tym samym miejscu i bez czekania – w zdecydowanej większości przypadków oferujemy termin wizyty u psychiatry na ten sam dzień!   

Siedem dni w tygodniu, stacjonarnie i online 

Na pewno uda nam się znaleźć dla Ciebie dogodny termin; nawet, jeśli pracujesz w nietypowych  godzinach lub jesteś dostępny(-a) tylko w weekendy. Zawsze możesz także skorzystać z możliwości wizyt Skype lub telefonicznych.  

Nowa poradnia w Chorzowie – umów się online lub skorzystaj ze wsparcia Działu Obsługi Pacjenta: tel. 799 399 499!

Więcej informacji:

Informacje o Autorze

Marta Sak - psycholożka, PsychoMedic.pl

Jesteś dziennikarzem/autorem/twórcą projektu i poszukujesz specjalisty,
który wypowiedziałby się w Twoim materiale internetowym, prasowym, radiowym lub telewizyjnym?
Napisz do naszej rzeczniczki prasowej: Justyny Nalewajek-Szaniawskiej: nalewajek.j@psychomedic.pl
Więcej informacji: https://psychomedic.pl/kontakt-dla-mediow/

Klinika PsychoMedic.pl - sieć poradni zdrowia psychicznego świadcząca pomoc w formie stacjonarnej w kilkunastu miejscach na mapie Polski oraz w formie online.
Oferujemy wsparcie najlepszych specjalistów: psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, neurologów, endokrynologów, seksuologów, dietetyka, logopedy.

Naszą misją jest zapewnienie każdemu wszechstronnej i skutecznej pomocy, a także szerzenie rzetelnej wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i medycyny.

Zadzwoń do nas: 799 399 499.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88