Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia rodzinna Katowice

Psychoterapia rodzinna Katowice

Terapia rodzinna Katowice: profesjonalne, dyskretne i skuteczne wsparcie doświadczonych psychoterapeutów rodzinnych. Serdecznie zapraszamy na konsultacje w PsychoMedic w Katowicach.

ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499.

Kiedy każdy z nas pomyśli o swojej rodzinie, zapewne dostrzeże, że działa ona podobnie do systemu naczyń połączonych: z tego względu wystarczy, że jeden członek rodziny ma jakieś trudności, aby wpływało to na funkcjonowanie jego bliskich. Kiedy system potrzebuje wsparcia, aby działać bez konfliktów i w poszanowaniu autonomii każdego z członków rodzinnym, najlepszą formą pomocy okazuje się z reguły psychoterapia rodzinna. Katowice to miasto, w którym znajduje się jedna z klinik psychologiczno-psychiatrycznych PsychoMedic, gdzie doświadczeni terapeuci od lat wspierają rodziny przechodzące przez najróżniejszego rodzaju kryzysy.

Psychoterapia rodzinna Katowice: na czym polega i ile trwa terapia rodzinna?

Terapia rodzinna to cykl najczęściej długoterminowych (co najmniej kilkumiesięcznych) spotkań, podczas których psychoterapeuta rodzinny pracuje z kilkoma lub wszystkimi członkami rodziny. W niektórych przypadkach terapię może prowadzić dwóch terapeutów. W odróżnieniu od psychoterapii indywidualnej, spotkania z rodzinami trwają dłużej (około 90 minut), ale odbywają się rzadziej (co 2-3 tygodnie).

Warto pamiętać, że terapeuta rodzinny nie ocenia. Jego rolą nie jest wskazanie, kto odgrywa największą rolę w konflikcie rodzinnym albo kto zawinił. Psychoterapia rodzinna to forma wsparcia, która ma pomóc członkom rodzinny zrozumieć, jakie role pełnią w systemie i jak mogą przywrócić swój system do równowagi. Na terapii rodzinnej można się również nauczyć tego, jak – między innymi – komunikować się bez przemocy, jak odmawiać asertywnie i z szacunkiem do drugiej strony czy jak rozwiązywać codzienne konflikty.

Kiedy zgłosić się do terapeuty rodzinnego?

Psychoterapia rodzinna to wsparcie dedykowane w szczególności rodzinom, które doświadczają:

  • problemów wychowawczych,
  • problemów z efektywną komunikacją – w złości członkom rodziny często zdarza się uciekać do agresywnych zachowań;
  • braku bliskości, poczucia bezpieczeństwa i swobody w rodzinie;
  • niepokojących trudności i objawów u dzieci oraz nastolatków, takich jak np. zaburzenia odżywiania, zaburzenia nastroju,
  • kryzysów wynikających np. z przeprowadzki, rozwodów, poważnej choroby któregoś z członków rodziny.

Psychoterapeuta rodzinny Katowice: zapraszamy do PsychoMedic

Aby konflikty rodzinne nie eskalowały, a problemy między członkami rodziny nie mnożyły się, warto skorzystać z pomocy specjalisty – ważne jednak aby upewnić się, czy wybrany fachowiec spełnia wszystkie kryteria, które powinien dobry psychoterapeuta rodzinny. Katowice to lokalizacja naszej wielospecjalistycznej poradni, w której zatrudniamy profesjonalnych (posiadających zgodne z wymogami wykształcenie podyplomowe z zakresu psychoterapii), doświadczonych oraz empatycznych terapeutów rodzinnych. Nasza klinika w stolicy Śląska jest otwarta 7 dni w tygodniu, dzięki czemu termin wizyty u psychoterapeuty można dopasować do grafiku całej rodziny. Cechuje nas również kompleksowe podejście – w naszych poradniach zapewniamy każdemu członkowi rodziny dodatkowe wsparcie innych specjalistów, jeżeli na taką potrzebę wskaże prowadzący terapeuta rodzinny. Katowice są lokalizacją przyjęć również, między innymi, lekarzy psychiatrów dzieci i dorosłych oraz psychoterapeutów oferujących wsparcie indywidualne.

Dowiedz się więcej o psychoterapii indywidualnej, klikając w link.

Zapraszamy do naszej kliniki!

ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499.mgr Agnieszka Lewandowska
Zadzwoń

mgr Agnieszka Lewandowska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży i dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 7 r.ż., młodzieży, osób dorosłych oraz par i rodzin. Pracuje w nurtach psychodynamicznym, integracyjnym oraz systemowym. Konsultuje pacjentów od 2008 roku. Pracuję z dziećmi, dorosłymi i seniorami doświadczającymi zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, będących w kryzysowych sytuacjach, jak również wspieram rodziców w zakresie trudności wychowawczych. Bliskie jest mi rozumienie systemowe przyczyn zaburzeń i trudności z którymi zmagają się moi pacjenci. W swojej pracy łączę techniki psychoterapii systemowej z innymi podejściami terapeutycznymi.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Kosmala-Czingon
Zadzwoń

mgr Katarzyna Kosmala-Czingon
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia młodzież od 16 r.ż. oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż. Prowadzi także terapię par oraz rodzin.  Pracuje w nurtach psychodynamicznym oraz systemowym.  Udziela wsparcia osobom zmagającym się m. in. z zaburzeniami: psychotycznymi, lękowymi, nastroju, osobowości. Pomaga pacjentom chorującym na schizofrenię oraz chorobę afektywną dwubiegunową.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

mgr Lucyna Bałazy
Zadzwoń

Diagnoza całościowych zaburzeń rozwojowych, psychoterapia dzieci i dorosłych

Psycholog dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych. Psycholog o specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia pracy. Ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii w nurtach: terapii systemowej pracy z rodziną, terapii pracy z ciałem, terapii ericksonowskiej, oraz licznych kurów szkoleniowych z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Ponad 20-lat praktyki zarówno w obszarze diagnostyki psychologicznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych (testy diagnozy neuropsychologicznej, testy osobowości, predyspozycji zawodowych), jak i w obszarze pracy psychoterapeutycznej (dzieci /młodzież /osoby dorosłe).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

mgr Anna Pokorny
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta z ponad 14 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami doświadczającymi problemów ze zdrowiem psychicznym. Posiada doświadczenie w zakresie diagnozy psychologicznej, psychoterapii, interwencji kryzysowej. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej starając się optymalnie dobierać strategie i metody postępowania do potrzeb pacjenta oraz jego systemu rodzinnego, uwzględniając jednocześnie specyfikę zgłaszanych problemów. Na co dzień prowadzi zajęcia psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla osób zmagających się z chorobą afektywną dwubiegunową, depresją, zaburzeniami osobowości. Zajmuje się również wsparciem dla rodzin osób chorujących psychicznie.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.