Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia rodzinna Kraków

Psychoterapia rodzinna Kraków

Terapeuta rodzinny Kraków – skuteczna, długofalowa pomoc Specjalisty w problemach rodzinnych.
Umów się na wizytę w rekomendowanej poradni zdrowia psychicznego.

ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499.

Każda rodzina przeżywa od czasu do czasu różnego rodzaju kryzysy. Jeżeli udaje się je samodzielnie przezwyciężyć – i to w sposób, który jest zadowalający dla wszystkich jej członków – rodzina wychodzi z takiego doświadczenia silniejsza. Gorzej jeśli problemy lub konflikty ciągną się miesiącami, a członkowie rodziny czują się wobec nich coraz bardziej bezsilni i nie potrafią znaleźć rozwiązania dla nawarstwiających się trudności. W takich sytuacjach dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po pomoc profesjonalisty, którym jest terapeuta rodzinny. Pomoże on nie tylko właściwie zdiagnozować problem, ale także spojrzeć na niego z odpowiedniego dystansu i skutecznie się z nim uporać.

PsychoMedic to sieć rekomendowanych klinik psychologiczno-psychiatrycznych, chętnie polecanych przez stale powiększające się grono zadowolonych Pacjentów. Naszą główną misją jest pomaganie ludziom zmagającym się z trudnościami psychicznymi o różnym podłożu. Oprócz terapii indywidualnej, w ofercie PsychoMedic znajduje się również terapia grupowa i właśnie terapia rodzinna. Kraków to kolejna lokalizacja naszych klinik, w których mogą Państwo umówić się na wizytę stacjonarną. Działamy również w formie zdalnej (e-wizyty przez Internet lub telefon) – dzięki czemu jesteśmy do dyspozycji także dla tych z Państwa, którzy z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na odwiedzenie naszej placówki osobiście.

Psychoterapia rodzinna – kiedy może być pomocna?

Terapia rodzinna zalecana jest szczególnie w przypadku rodzin, które:

  • Nie potrafią ze sobą rozmawiać – brakuje im swobody do wyrażania uczuć i komunikowania potrzeb
  • Często się kłócą, są silnie skonfliktowane
  • Przechodzą przez duży życiowy kryzys, który może być związany na przykład z ciężką chorobą, wypadkiem samochodowym, śmiercią członka rodziny,
  • Cierpią z powodu trudności psychicznych jednego z członków rodziny (np. zaburzenia osobowości, uzależnienia, anoreksja, bulimia i in.)
  • W których obecna jest przemoc psychiczna i/lub fizyczna.

Na czym polega terapia rodzinna?

Każda terapia rodzinna zaczyna się od wnikliwie przeprowadzonej diagnozy głównego problemu i dotarcia do jego źródeł. Doświadczony psychoterapeuta rodzinny, na podstawie uzyskanych na pierwszych spotkaniach informacji, decyduje o tym, czy w terapii powinna brać udział cała rodzina, czy tylko jej wybrani członkowie. Na kolejno realizowanych spotkaniach, które odbywają się średnio co 2-3 tygodnie i trwają jednorazowo od 60 do 90 minut, rodzina pod okiem profesjonalisty uczy się na nowo ze sobą rozmawiać i wspólnie przezwyciężać problemy, a także efektywnie komunikować się i rozwiązywać pojawiające się na bieżąco nieporozumienia czy trudności. Cały proces trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy.

Terapia rodzinna Kraków – skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Aby umówić się na wizytę w klinice PsychoMedic, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 799-399-499 lub skorzystać z naszej wyszukiwarki na stronie internetowej.

Każdy zatrudniony u nas psychoterapeuta rodzinny w Krakowie posiada staranne wykształcenie i wiele lat doświadczenia w pomaganiu rodzinom doświadczającym kryzysów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, od wczesnego rana codziennie do godziny 21. Zapraszamy do kontaktu!

ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499.