Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia rodzinna Wrocław

Psychoterapia rodzinna Wrocław

Terapeuta rodzinny Wrocław – kompleksowa i skuteczna pomoc dla rodzin
w rekomendowanej klinice zdrowia psychicznego.

ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499.

O rodzinie – zwłaszcza tej najbliższej – mówi się czasem jako o systemie naczyń połączonych. Osoby złączone ze sobą więzami krwi, a często mieszkające także pod jednym dachem, mają bowiem na siebie ogromny wpływ i wzajemnie od siebie zależą. Właśnie dlatego, kiedy jakiś problem dotyka choćby jednego członka rodziny – nieuchronnie staje się to odczuwalne (w mniejszym lub większym stopniu) przez pozostałych. Czasem zdarza się również, że rodzina jako całość nie funkcjonuje wystarczająco dobrze – na przykład nie umie ze sobą rozmawiać, a potrzeby poszczególnych jej członków pozostają niezaspokojone.

Kiedy rodzina zaczyna zmagać się z problemami, które okazują zbyt trudne do samodzielnego rozwiązania, dobrym pomysłem może być sięgnięcie po pomoc profesjonalisty. PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, w których od lat skutecznie pomagamy ludziom w różnego rodzaju trudnościach i kryzysach psychicznych. W naszej ofercie znajduje się między innymi kompleksowa terapia rodzinna. Wrocław to kolejna siedziba naszych placówek, w których mogą Państwo skorzystać z naszej pomocy stacjonarnie. Działamy również w trybie online – dzięki czemu jesteśmy dostępni także dla tych, którzy nie mogą pojawić się w klinice osobiście.

W czym może pomóc terapia rodzinna?

Terapia rodzinna to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, które mierzą się z takimi problemami jak:

  • Nieustanne kłótnie i konflikty
  • Trudności z rozmawianiem o swoich potrzebach
  • Brak przestrzeni do wyrażania emocji, brak poczucia bezpieczeństwa
  • Przemoc fizyczna
  • Trudności/zaburzenia psychiczne jednego z członków rodziny
  • Kryzys życiowy związany np. z rozwodem, poważną chorobą, śmiercią jednego z członków rodziny.

Psychoterapia rodzinna – na czym polega i ile trwa?

W terapii przeznaczonej dla rodzin może brać udział cała rodzina lub wybrani jej członkowie. Zaleca się, aby na spotkania przychodzili wszyscy członkowie rodziny, którzy razem ze sobą mieszkają, a także ewentualne inne osoby z grona krewnych, które są jakoś zaangażowane w problem rodziny. Sesje terapeutyczne trwają zazwyczaj nieco dłużej niż sesje w terapii indywidualnej (nawet do 90-100 minut) i odbywają się co 2-3 tygodnie. Cały proces terapeutyczny trwa przeważnie od kilku do kilkunastu miesięcy.

Doświadczony psychoterapeuta rodzinny zaczyna zawsze od starannej analizy problemu – pierwsze spotkanie sprowadza się z reguły do omówienia ze wszystkimi członkami rodziny, co ich sprowadza do gabinetu terapeutycznego i jaki jest punkt widzenia na te trudności (z czego mogą wynikać, jak je rozwiązać itp.).

Psychoterapeuta rodzinny Wrocław – umów się na wizytę

Aby umówić się na wizytę w naszej klinice (terapia rodzinna Wrocław) wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 799-399-499 lub zarezerwować konsultację bezpośrednio przez naszą stronę internetową (patrz: fioletowa wyszukiwarka na górze strony).

Każdy zatrudniony u nas terapeuta rodzinny to wysoko wykwalifikowany Specjalista, który ukończył profesjonalny kurs psychoterapii. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych zawsze do godziny 21, dzięki czemu z pewnością uda nam się wspólnie dobrać termin spotkań, który nie będzie kolidował z pozostałymi obowiązkami członków rodziny.

Zapraszamy do kontaktu!

ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET LUB ZADZWOŃ: 799-399-499.