Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzczepienie dzieci – konsultacja u neurologa dziecięcego

Szczepienie dzieci – konsultacja u neurologa dziecięcego

Szczepienie dzieci – konsultacja u neurologa dziecięcego

Szczepienie dzieci – konsultacja u neurologa dziecięcego

Szczepienie dzieci – konsultacja u neurologa dziecięcego

Wynalezienie szczepionek jest jednym z największych osiągnięć medycyny. Wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla dzieci pozwoliło wyeliminować niemal do zera wiele poważnych, często śmiertelnych i nieuleczalnych chorób. Niestety, każdy medal ma dwie strony. Szczepionki nie są całkowicie pozbawione efektów ubocznych, które mogą okazać się szkodliwe dla młodego, rozwijającego się organizmu. Od pewnego czasu, w telewizji i internecie pojawiają się kolejne informacje o poważnych powikłaniach poszczepiennych u dzieci. Dzisiaj wielu rodziców zadaje sobie pytanie: „szczepić czy nie szczepić?”. Z jednej strony lekarze biją na alarm, że nie należy rezygnować ze szczepień, a z drugiej strony ruch antyszczepionkowy informuje o skutkach ubocznych. Komu wierzyć? Dla rodzica bez wiedzy medycznej jest to poważny dylemat. Chcąc jak najlepiej dla swojego dziecka przegląda kolejne strony w internecie, na których nie zawsze znajdują się wiarygodne i rzetelne informacje. Warto pamiętać również, że do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Niektóre dzieci nie są gotowe na szczepienie i podanie szczepionki należy odroczyć. Tej decyzji nie jest jednak w stanie podjąć rodzic. Oceny stanu zdrowia dziecka może dokonać tylko lekarz. W przypadku stwierdzenia gotowości do szczepienia najlepiej skonsultować się z neurologiem dziecięcym.

Neurolog dziecięcy – specjalista od rozwoju układu nerwowego dziecka

Jednym z najpoważniejszych skutków ubocznych, którym straszą przeciwnicy szczepień jest rozwój autyzmu u dziecka po przyjęciu szczepionki.

Należy pamiętać, że teza o powiązaniu autyzmu ze szczepieniem nie została potwierdzona przez żadne badania naukowe. Przez kontrowersje związane z tym tematem niepokój rodziców jest w pełni zrozumiały. Konsultacja u neurologa dziecięcego pomoże rozwiać wątpliwości. Lekarz oceni czy rozwój układu nerwowego dziecka przebiega prawidłowo. W razie potrzeby zleci również dodatkowe badania, by upewnić się czy szczepienie należy odroczyć czy nie.

Neurolog dziecięcy – najlepszy doradca w zakresie szczepień dzieci

Informacje zawarte w internecie nie zawsze zostały rzetelnie sprawdzone i zbadane przed opublikowaniem. Przerażające opowieści innych rodziców również nie powinny nas zmylić, ponieważ każde dziecko rozwija się indywidualnie i może różnie reagować na szczepionki. Najpewniejszym źródłem informacji jest neurolog dziecięcy. Zbada on nasze dziecko i oceni jego stan zdrowia, ale również udzieli wszystkich niezbędnych wskazówek dotyczących szczepień. Nie należy bać się zadawania pytań, ponieważ chodzi nam przecież o dobro dziecka. Warto zapytać o NOP (niepożądane odczyny poszczepienne), które mogą pojawić się nawet w przypadku gdy dziecko jest gotowe na przyjęcie szczepionki. Zwykle nie są one trwałe ani bardzo dotkliwe, jednak warto dowiedzieć się czego można się spodziewać, by nie obawiać się naturalnej reakcji organizmu na szczepionkę.

Zapraszamy do neurologów dziecięcych w PsychoMedic.pl, zdiagnozujmy indywidualnie Twoje dziecko, doradzimy w sprawie szczepień dla niego.