7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych Kraków

Trening Umiejętności Społecznych Kraków

Trening Umiejętności Społecznych w Krakowie. Prowadzimy całoroczny nabór do grup w Krakowie

Zapisz swoje dziecko już dziś: 12 889 99 99

Rozwój dziecka to bez wątpienia najważniejsza wartość dla każdego rodzica. Niekiedy młodzi ludzie mogą jednak zmagać się z trudnościami w zakresie nawiązywania i utrzymywania relacji z innymi, dostosowania się do grupy rówieśników, rozumienia i wyrażania własnych emocji oraz w odnajdywaniu się wśród innych osób. Z takimi problemami bardzo często zmagają się dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z ADHD, ale tak naprawdę trudności te mogą dotyczyć każdego dziecka i nastolatka.

W takich przypadkach dużym wsparcie może okazać się udział w Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci. Kraków to jedno z miast, w których znajduje nasza placówka zdrowia psychicznego, gdzie prowadzimy całoroczny nabór do grup TUS dla dzieci i młodzieży od 4 do 16. roku życia.

Aby zapisać dziecko do jednej z grup, wystarczy umówić się na konsultację kwalifikującą z osobą prowadzącą zajęcia pod nr tel.12 889 99 99. Prowadzący na podstawie przeprowadzonej rozmowy, dobierze najlepszą dla dziecka grupę, omówi program zajęć i w razie potrzeby udzieli innego rodzaju wsparcia. 

Na czym polega Trening Umiejętności Społecznych?

Trening Umiejętności Społecznych to kompleksowy program zajęć grupowych dla dzieci, opracowany na podstawie teorii kognitywnego nauczania społecznego.  Teoria ta zakłada, że za pomocą regularnych ćwiczeń, obserwacji innych, odgrywaniu różnego rodzaju sytuacji społecznych, dziecko może nauczyć się lepiej odnajdywać w grupie osób, lepiej rozumieć, rozpoznawać i wyrażać własne emocje, potrzeby i uczucia.

TUS dla dzieci (Kraków) i młodzieży pozwala na ćwiczenie umiejętności, takich jak m.in.:

 • poznanie zdrowych sposobów na odreagowanie napięcia fizycznego i psychicznego,
 • budowanie adekwatnego obrazu samego siebie, budowanie wiary we własne możliwości,
 • wyrażanie, rozumienie emocji i potrzeb,
 • aktywne słuchanie innych osób, uczestniczenie w rozmowie, zadawanie pytań, 
 • wyrażanie własnego zdania w sposób szanujący inne osoby,
 • radzenie sobie z trudnymi emocjami,
 • budowanie i utrzymywanie relacji z innymi.

Dla kogo przeznaczony jest TUS, Trening Umiejętności Społecznych (Kraków)?

W naszej placówce zdrowia psychicznego realizujemy zajęcia TUS (Kraków) w dwóch grupach wiekowych:

 • zajęcia dla dzieci od 4. do 14. roku życia,
 • TUS zajęcia dla młodzieży (Kraków) – przeznaczone dla nastolatków od 14. do 16. roku życia. 

Trening Umiejętności Społecznych (terapia Kraków) został przede wszystkim zaprojektowany z myślą o dzieciach, które doświadczają trudności w interakcjach społecznych. W szczególności na TUS zapraszamy dzieci i nastolatków z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu (w tym zespołu Aspergera), zaburzeń z deficytem uwagi i nadaktywnością (ADHD u dzieci), zaburzeń zachowania i innych trudności o podłożu psychicznym. 

Trening Umiejętności Społecznych w Krakowie jest również przeznaczony dla dzieci i nastolatków, które borykają się z m.in.:

 • niską samooceną i niskim poczuciem własnej wartości,
 • nieśmiałością, wycofaniem,
 • trudnościami w rozumieniu i wyrażaniu własnych emocji,
 • trudnościami w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi,
 • trudnościami w odnalezieniu się w grupie rówieśniczej, w dostosowaniu się do nowych sytuacji społecznych,
 • impulsywnością, agresywnymi zachowaniami,
 • trudnościami w odreagowaniu napięcia emocjonalnego i fizycznego,
 • problemami z utrzymaniem uwagi i koncentracji.

W naszych placówkach zdrowia psychicznego Trening Umiejętności Społecznych (zajęcia Kraków) realizowany jest wyłącznie przez wysoko wykwalifikowanych psychologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. W razie potrzeby poszerzamy również zakres świadczonej pomocy o psychoterapię dla dzieci, diagnozę psychologiczną dziecka oraz konsultację z psychiatrą dziecięcym. Oferowane wsparcie zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego dziecka i nastolatka.

Kwalifikacja do grupy i koszt udziału w TUS dla dzieci (Kraków)

Koszt jednego spotkania w ramach Treningu Umiejętności Społecznych to 120 PLN – płatność odbywa się z góry za cały rok lub w dwóch ratach za semestr. W całym roku realizujemy 37-39 spotkań. 

Aby dołączyć do grupy konieczne jest również odbycie konsultacji kwalifikującej u osoby prowadzącej zajęcia. Koszt takiej konsultacji to 120 PLN. 

Terminy i miejsca spotkań:

CZWARTEK 13:00-14:00 | Prowadząca: mgr Beata Maryniak | Klinika PsychoMedic Kraków Szafrana

PIĄTEK 17:00-18:00 | Prowadzący: mgr Dawid Jarosławski | Klinika PsychoMedic Kraków Szafrana

TUS Kraków – zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez doświadczonych psychologów

Serdecznie zapraszamy do naszej placówki zdrowia psychicznego na spotkanie kwalifikacyjne do udziału w Treningu Umiejętności Społecznych. Kraków to miasto, w którym prowadzimy całoroczny nabór do udziału w zajęciach TUS. Gwarantujemy również stabilność grup, Twoje dziecko będzie przez cały rok szkolny w tej samej grupie zajęciowej. W PsychoMedic zrzeszamy wyłącznie doświadczonych i empatycznych Specjalistów, którzy nieustannie dbają, by na zajęciach TUS stworzyć bezpieczną atmosferę, dzięki której każdy młody uczestnik będzie czuł się komfortowo i swobodnie.

Zajęcia w ramach Treningu Umiejętności Społecznych (ćwiczenia Kraków) realizowane są na podstawie uprzednio przygotowanych scenariuszy dostosowanych do wieku uczestników oraz ich trudności. Każde spotkania prowadzone są tak, by nie tylko umożliwiały realizację założonych celów terapeutycznych, ale i były atrakcyjne dla młodych uczestników. 

Aby umówić się na konsultację wstępną do udziału w Treningu Umiejętności Społecznych (Kraków) wystarczy zadzwonić pod nr tel. 12 889 99 99 lub skontaktować się z naszym Działem Obsługi Pacjenta pod numerem 799 399 499.

Prowadzący zajęcia

Please specify image url

Beata Maryniak, mgr

Wykorzystuję moje umiejętności do pomocy pacjentowi w: poradzeniu sobie z traumatycznymi przeżyciami, redukcji napięć i stresów, samopoznaniu i korzystaniu z własnych zasobów, integracji ja i umiejętności odpowiadania na potrzeby środowiska.

Psycholog, terapeuta EMDR, trener TUS Kraków

Please specify image url

Dawid Jarosławski, mgr

Jako psycholog, moje podejście do pacjenta opiera się na empatii, zaufaniu i współpracy. Wierzę w holistyczne podejście do zdrowia psychicznego, umożliwiając pacjentom odkrycie ich własnej mocy i potencjału w procesie zdrowienia i rozwoju.

Trener TUS Kraków