Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

HomeBlogDlaczego ludzie mają fantazje seksualne?
Dlaczego ludzie mają fantazje seksualne?

Dlaczego ludzie mają fantazje seksualne?

Pierwsza myśl, która może przyjść do głowy czytelnikom, jako odpowiedź na pytanie zawarte w tytule brzmi: w celu zwiększenia podniecenia seksualnego albo doświadczenia przyjemności. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne powody, dla których ludzie mogą fantazjować o seksie. Poniżej wypisujemy najczęstsze powody fantazjowania o seksie, do których przyznali się uczestnicy badania, w którym wzięło udział 4175 Amerykanów. Powody wymieniamy w kolejności od najczęstszych do najrzadziej spotykanych. Oto one:

 1. Aby doświadczyć podniecenia seksualnego (79,5% badanych)
 2. Ponieważ jestem ciekawy innych seksualnych doświadczeń i wrażeń (69,8% badanych)
 3. Aby spełnić niespełnione potrzeby seksualne (59,7% badanych)
 4. Aby tymczasowo uciec od rzeczywistości (59,4% badanych)
 5. Aby wyrazić lub spełnić pragnienie seksualne związane ze społecznym tabu (58,4% badanych)
 6. Aby zaplanować przyszłą aktywność seksualną (55,7% badanych)
 7. Aby zrelaksować się lub zmniejszyć niepokój (43,6% badanych)
 8. Ponieważ nudzę się i nie mam nic innego do roboty (40% badanych)
 9. Aby poczuć się pewniej w sprawach seksu (32,5% badanych)
 10. Aby spełnić niespełnione potrzeby emocjonalne (29,8% badanych)
 11. Aby pozbyć się rozpraszaczy podczas seksu (19,8% badanych)
 12. Aby zrekompensować sobie nieatrakcyjnego partnera lub partnera, którego się nie pożąda (11,8% badanych)

Jedynie 6,8% osób podało powody inne, niż wymienione powyżej. Należały do nich: „tak po prostu wyszło”, „ponieważ sprawia mi to przyjemność”, „aby wyrazić kreatywność”, „aby łatwiej zasnąć”, „aby napisać powieść/opowiadanie erotyczne”, „aby przywołać wspomnienia z przeszłości”, „nie wiem”, i „PONIEWAŻ CHCĘ DOŚWIADCZYĆ WSZYSTKIEGO”.

Jak widać, nasze fantazje seksualne wiążą się z czymś więcej niż tylko doświadczeniem przyjemności lub zwiększeniem podniecenia seksualnego.  Okazuje się, że spełniają one wiele psychologicznych funkcji. Pomagają nam spełnić niespełnione potrzeby, stanowią dostępne pod ręką źródło komfortu i oderwania się od rzeczywistości i pozwalają przepracować w głowie scenariusze seksualne przed wcieleniem ich w życie.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz