Dlaczego ludzie mają fantazje seksualne? - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Dlaczego ludzie mają fantazje seksualne?

Dlaczego ludzie mają fantazje seksualne?

Dlaczego ludzie mają fantazje seksualne?

Pierwsza myśl, która może przyjść do głowy czytelnikom, jako odpowiedź na pytanie zawarte w tytule brzmi: w celu zwiększenia podniecenia seksualnego albo doświadczenia przyjemności. Okazuje się jednak, że nie są to jedyne powody, dla których ludzie mogą fantazjować o seksie. Poniżej wypisujemy najczęstsze powody fantazjowania o seksie, do których przyznali się uczestnicy badania, w którym wzięło udział 4175 Amerykanów. Powody wymieniamy w kolejności od najczęstszych do najrzadziej spotykanych. Oto one:

 1. Aby doświadczyć podniecenia seksualnego (79,5% badanych)
 2. Ponieważ jestem ciekawy innych seksualnych doświadczeń i wrażeń (69,8% badanych)
 3. Aby spełnić niespełnione potrzeby seksualne (59,7% badanych)
 4. Aby tymczasowo uciec od rzeczywistości (59,4% badanych)
 5. Aby wyrazić lub spełnić pragnienie seksualne związane ze społecznym tabu (58,4% badanych)
 6. Aby zaplanować przyszłą aktywność seksualną (55,7% badanych)
 7. Aby zrelaksować się lub zmniejszyć niepokój (43,6% badanych)
 8. Ponieważ nudzę się i nie mam nic innego do roboty (40% badanych)
 9. Aby poczuć się pewniej w sprawach seksu (32,5% badanych)
 10. Aby spełnić niespełnione potrzeby emocjonalne (29,8% badanych)
 11. Aby pozbyć się rozpraszaczy podczas seksu (19,8% badanych)
 12. Aby zrekompensować sobie nieatrakcyjnego partnera lub partnera, którego się nie pożąda (11,8% badanych)

Jedynie 6,8% osób podało powody inne, niż wymienione powyżej. Należały do nich: „tak po prostu wyszło”, „ponieważ sprawia mi to przyjemność”, „aby wyrazić kreatywność”, „aby łatwiej zasnąć”, „aby napisać powieść/opowiadanie erotyczne”, „aby przywołać wspomnienia z przeszłości”, „nie wiem”, i „PONIEWAŻ CHCĘ DOŚWIADCZYĆ WSZYSTKIEGO”.

Jak widać, nasze fantazje seksualne wiążą się z czymś więcej niż tylko doświadczeniem przyjemności lub zwiększeniem podniecenia seksualnego.  Okazuje się, że spełniają one wiele psychologicznych funkcji. Pomagają nam spełnić niespełnione potrzeby, stanowią dostępne pod ręką źródło komfortu i oderwania się od rzeczywistości i pozwalają przepracować w głowie scenariusze seksualne przed wcieleniem ich w życie.

Author Info

Klinika PsychoMedic.pl

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl w Warszawie świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl tel. 22 299 11 22.

Brak komentarzy

Zamieść komentarz