Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr n. med. Wojciech Datka – Psychiatra Kraków

dr n. med. Wojciech Datka – Psychiatra Kraków

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

dr n. med. Wojciech Datka – Psychiatra Kraków

 

Lekarz specjalista psychiatra.

Doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra z ponad 20-letnim stażem zdobywanym w wielu ośrodkach klinicznych. Absolwent studiów na Wydziale Lekarskim UJ CM. Adiunkt w  Zakładzie Zaburzeń Afektywnych Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego Medinorm w Krakowie. Przez wiele lat starszy asystent Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W związku z zaangażowaniem Ośrodka Krakowskiego w rozwój Psychiatrii w małopolsce pełnił funkcję ordynatora Psychiatrycznego Oddziału Dziennego w Limanowej oraz konsultanta Szpitala Powiatowego w Limanowej.

 

Zaangażowany w liczne projekty naukowo-badawcze. Współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz firmą TECHMO. Bierze udział w przełomowych badaniach diagnostycznych z zakresu Psychiatrii w ramach projektu VAMP finansowanego prestiżowym grantem NCBiR. 

 

Od wielu lat prowadzi szkolenia dla psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności w dziedzinie diagnostyki i leczenia chorób psychicznych. Będąc zaangażowanym wykładowcą na wydziale medycznym uniwersytetu Jagiellońskiego – w 2019 roku otrzymał wyróżnienie Absolwentów Wydziału Lekarskiego 2018/2019 oraz nagrodę zespołową III stopnia dla nauczycieli akademickich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – aktualnie sekretarz sądu koleżeńskiego, w przeszłości sekretarz PTP OK.

 

Autor i współautor ponad 69 artykułów publikowanych w czasopismach zagranicznych i krajowych. Zaangażowany w opracowywanie przeglądów systematycznych Cochrane Library. Stypendysta Maudsley Forum – King’s College London. Stale poszerza swoją wiedzę między innymi jako uczestnik naukowych konferencji w USA, Austrii, Francji, Hiszpanii i innych – wielokrotnie dzieląc się doświadczeniami oraz wynikami badań. Autor rekomendacji dla Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

 

Ukończył 4-letnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii psychodynamicznej oraz 2-letnie studia Biostatystyki Medycznej na UJ. Zwolennik holistycznego podejścia do pacjenta.

 

Jego główne zainteresowania zawodowe to:

 • leczenie depresji,
 • leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej i zaburzeń lękowych,
 • leczenie zaburzeń snu,
 • farmakoterapia stanów opornych na leczenie,
 • interakcje i działania niepożądane leków,
 • neuropsychiatria,
 • biologiczne podstawy chorób psychicznych,
 • wczesna diagnostyka i profilaktyka zaburzeń nastroju.

 

Posiada uprawnienia do:

 • wypisywania recept na leki,
 • wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4),
 • wystawiania zaświadczen lekarskich.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Karin Bakir-Szara

Aneta 2022-01-14

Oceniam na 5


mgr Magdalena Gorzela

Mateusz 2021-07-09

Oceniam na 5


dr n.med. Anna Rubiec-Niemirowska

Karolina 2021-12-18

Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Pani Doktor jest rzeczowa i ciepla. Wszystko dokladnie wyjaśnia. Jest bardzo dobrym i empatycznym lekarzem.