Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Marta Mierzwińska – Psycholog diagnosta Warszawa

mgr Marta Mierzwińska – Psycholog diagnosta Warszawa

Psycholog

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Marta Mierzwińska – Psycholog diagnosta Warszawa

 

 

Psycholog, pedagog, diagnosta dzieci i młodzieży.

Zajmuje się diagnozowaniem całościowych zaburzeń rozwoju (obejmujących zaburzenia ze spektrum autyzmu), trudności poznawczych, społeczno-emocjonalnych, możliwości intelektualnych oraz przyczyn trudności w nauce. Pomaga określić gotowość szkolną. Towarzyszy w rozpoznawaniu potrzeb dziecka oraz dostrzeganiu jego zasobów pomocnych w pokonywaniu trudności.

 

Udziela konsultacji rodzicom i opiekunom w zakresie kłopotów wychowawczych, pomaga opracować sposoby radzenia sobie z nimi w środowisku domowym. Przekazuje wskazówki do pracy w placówkach edukacyjnych.

 

Podczas spotkań z dziećmi dostosowuje sposób prowadzenia badań do ich aktualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych. Tworzy atmosferę, w której mogą poczuć się bezpiecznie, okazuje życzliwość, cierpliwość, zrozumienie i akceptację.

 

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (specjalność kliniczna i osobowości) oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od kilku lat pracuje w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała również pracując w szkole podstawowej oraz przedszkolach, a także uczestnicząc w stażach oraz podejmując działania o charakterze wolontariatu. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu diagnozy i pomocy psychologicznej.

 

Ukończyła szereg szkoleń dotyczących diagnozy i terapii dzieci wykorzystywanych seksualnie, terapii z wykorzystaniem metody „Kid’s Skills – Dam radę!”, tożsamości płciowej dzieci i młodzieży.
Biegle posługuje się wiodącymi narzędziami diagnostycznymi takimi jak: IDS, IDS-P, Stanford-Binet 5, DSR, Bateria 5/6 R, ASRS, Skala Leiter-3, CDI,  PEP-R, CONNERS-3, VB-MAPP.

 

Naszych specjalistów polecają pacjenci


lek. Anna Skrzypek-Grigo
lek. Anna Skrzypek-Grigo

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Monika 2021-02-04

Lekarka otwarta na pacjenta, potrafiąca wysłuchać i profesjonalnie podejść do potrzeb i oczekiwań pacjenta.


lek. Monika Lis-Szymczak

Malgorzata 2022-03-24

Oceniam na 4


lek. Agnieszka Kusaj

Katarzyna 2022-06-02

Bardzo miła Pani Doktor. Bardzo się dopytuje o problemy i samopoczucie. Na wizycie mimo że przez telefon miałam poczucie że lekarz chce mi pomóc a nie jest to tylko wypisanie recepty. Bardzo ża...