Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Home#SzkoleniaAktualnościBlogNie tylko szkolenie: jak przygotowywać się do zawodu psychoterapeuty i nie płacić? Nasze 3 sposoby 😊
Nie tylko szkolenie: jak przygotowywać się do zawodu psychoterapeuty i nie płacić? Nasze 3 sposoby

Nie tylko szkolenie: jak przygotowywać się do zawodu psychoterapeuty i nie płacić? Nasze 3 sposoby 😊

Bez wątpienia proces przygotowania się do wykonywania zawodu psychoterapeuty jest w Polsce kosztowny i wymaga wielu poświęceń. Do przyjęcia do rekomendowanej szkoły psychoterapii niezbędne jest odbycie stażu klinicznego (najczęściej w formie wolontariatu), a często także wcześniejszych, odpłatnych szkoleń. Samo szkolenie psychoterapeutyczne stanowi znaczącą inwestycję, do której należy doliczyć także m.in. koszty terapii własnej i superwizji. To trudna, ale zdecydowanie warta wyrzeczeń droga, która prowadzi do możliwości wykonywania pięknej i dającej wiele satysfakcji profesji. Choć kosztów wiążących się z uzyskaniem uprawnień i stałym podnoszeniem kompetencji nie da się ominąć, to samo zdobywanie doświadczenia i nauka kontaktu z Pacjentem nie zawsze musi wiązać się z wydatkami.

W tym wpisie opisujemy, co jako PsychoMedic mamy do zaoferowania przyszłym psychoterapeutom, którzy poszukują dodatkowych i niewiążących się z opłatami po Twojej stronie możliwości poszerzania swojej wiedzy i zakresu doświadczeń.

 

Udział w nieodpłatnych webinariach z cyklu „PsychoMedicowe Czwartki”

PsychoMedicowe Czwartki Cykl Darmowych Webinarów

Zapraszamy na najbliższy webinar z cyklu PsychoMedicowe Czwartki

Już od niemal roku prowadzimy cykliczne spotkania na żywo ze Specjalistami z naszego Zespołu – najczęściej psychoterapeutami i psychiatrami. Dotykamy w ich trakcie tematów związanych ogólnie ze zdrowiem psychicznym (np. wpływu zaburzeń endokrynologicznych na stan psychiczny, zaburzeń psychosomatycznych, zdrowego odżywiania się i psychodietetyki), a także wątków, które mogą zainteresować stricte przyszłych psychoterapeutów i lekarzy – np. tego, jak wygląda szkolenie psychoterapeutyczne, jak pracować z dziećmi i młodzieżą, jak można wspierać kobietę w ciąży i w połogu. Każdy live prowadzony jest w formule Q&A: zaproszony przez nasz Specjalista odpowiada na pytania zadawane przez osoby uczestniczące w webinarium. Zawsze szczególnie chętnie pochylamy się nad pytaniami zadawanymi przez osoby, które myślą w przyszłości o zawodzie psychoterapeuty lub psychiatry: jak zdiagnozować dane zaburzenie, jak rozmawiać z Pacjentem z określonymi trudnościami, na co zwrócić uwagę w zbieraniu wywiadu i prowadzeniu terapii/leczenia.

 

 

Dyskusje na grupach Facebookowych (grupa wsparcia PsychoMedic.online)

W ostatnich latach w mediach społecznościowych powstało wiele grup dyskusyjnych poświęconych zdrowiu psychicznemu. Na ich łamach internauci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, prosić o poradę, wsparcie lub po prostu spojrzenie na ich problem lub refleksje z perspektywy drugiej osoby. Ostatnie miesiące poświęciliśmy między innymi na tworzenie bezpiecznego miejsca-grupy na Facebooku o nazwie „Grupa wsparcia PsychoMedic.online”. To miejsce na rozmowy zarówno na lżejsze, jak i poważniejsze tematy w atmosferze wsparcia i akceptacji. Dyskusje moderowane są przez psychologów i psychoterapeutów z naszego Zespołu.

Odpowiedź na czyjegoś posta lub komentarz na grupie nie ma oczywiście nic wspólnego z profesjonalną pomocą psychologiczną. Jeśli ktoś pisze o poważnych problemach utrudniających codzienne funkcjonowanie lub stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia, najlepszym i niezbędnym jest skierowanie osoby do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry. Aktywne uczestnictwo w życiu takiej internetowej społeczności może być jednak świetnym treningiem okazywania empatii, formułowania parafrazy, informacji zwrotnej, a także jasnych odpowiedzi na pytania i wątpliwości (np. dotyczące psychoterapii czy leczenia psychiatrycznego), którymi często dzielą się członkowie naszej grupy. Może być to także świetny trening np. przed podjęciem wolontariatu polegającego na świadczeniu wsparcia mailowego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub kryzysie psychicznym.

 

Podjęcie pracy w Dziale Obsługi Pacjenta 😊

Większość doświadczonych psychoterapeutów powie Ci, że im szybciej zaczniesz zdobywać doświadczenie w kontakcie z Pacjentami, tym lepiej. Optymalną do tego drogą jest połączenie rozwijania swoich umiejętności nawiązywania kontaktu z drugą osobą z zatrudnieniem i zdobywaniem środków na szkolenie psychoterapeutyczne. Taką szansę daje Ci podjęcie pracy między innymi w naszym Dziale Obsługi Pacjenta – na recepcji poradni lub w Telefonicznej Informacji dla Pacjenta. To praca, która sprowadza się nie tylko do udzielania informacji o cenach, terminach i charakterze świadczonych przez nas usług. Obsługując Pacjentów i rozmawiając z nimi, Twoim zadaniem będzie także odpowiadanie na ich pytania dotyczące np. samego procesu terapii, dopasowanie konkretnego terapeuty/nurtu terapii do zgłaszanych przez rozmówcę trudności oraz budowania w Pacjencie poczucia bezpieczeństwa i przekonania, że jego problemu są dla nas ważne. Będziesz rozwijał/a zdolność podzielności uwagi, pracy pod presją czasu, będziesz mógł/a dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z naszymi Specjalistami oraz kolegami i koleżankami, którzy w większości myślą o tej samej karierze, co Ty. Zapewniamy profesjonalne przygotowanie do pracy, a także możliwość rozwoju zawodowego. Zapraszamy!

Informacje o Autorze

Marta Sak - dziennikarka, rzeczniczka prasowa Kliniki PsychoMedic.pl. Jesteś dziennikarzem/autorem/twórcą projektu i poszukujesz specjalisty, który wypowiedziałby się w Twoim materiale internetowym, prasowym, radiowym lub telewizyjnym? Napisz: marta.s@psychomedic.pl Więcej informacji: https://psychomedic.pl/kontakt-dla-mediow/ Klinika PsychoMedic.pl - sieć poradni zdrowia psychicznego świadcząca pomoc w formie stacjonarnej w kilkunastu miejscach na mapie Polski oraz w formie online. Oferujemy wsparcie najlepszych specjalistów: psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, neurologów, endokrynologów, seksuologów, dietetyka, logopedy. Naszą misją jest zapewnienie każdemu wszechstronnej i skutecznej pomocy, a także szerzenie rzetelnej wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i medycyny. Zadzwoń do nas: 799 399 499.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz