Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeDiagnoza ADHD u dorosłych Warszawa

Diagnoza ADHD u dorosłych Warszawa

ADHD – diagnoza u dorosłych Warszawa.
Profesjonalna diagnostyka, leczenie farmakologiczne i terapia u rekomendowanych Specjalistów  

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ DO NAS: 799-399-499 

Dziś już wiadomo, że ADHD nie mija wraz z dzieciństwem – to zaburzenie, które nawet u 70% Pacjentów daje dokuczliwe objawy również w wieku dorosłym. Trafia do nas wiele osób, które przez całe życie cierpią z powodu trudności z koncentracją i nadpobudliwości, nie rozumiejąc własnego stanu. Nieleczone ADHD faktycznie może uniemożliwiać pełne czerpanie ze swojego potencjału, ale – na szczęście – leczenie farmakologiczne w połączeniu z terapią jest w stanie złagodzić lub nawet całkowicie wyeliminować objawy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Pierwszym krokiem do odzyskania kontroli nad własnym życiem jest profesjonalna diagnoza.  

Dobrze trafiłeś/aś, jeżeli podejrzewasz u siebie zespół nadpobudliwości psychoruchowej i zastanawiasz się, gdzie zdiagnozować ADHD w Warszawie. PsychoMedic to polecana sieć poradni zdrowia psychicznego z kilkunastoma oddziałami w dobrze skomunikowanych punktach stolicy. Oferujemy profesjonalną diagnostykę zespołu nadpobudliwości psychoruchowej oraz dalsze leczenie, jeśli w jej trakcie potwierdzi się diagnoza ADHD. Warszawa jest lokalizacją przyjęć naszych doświadczonych psychiatrów oraz psychoterapeutów, którzy skutecznie wsparli tysiące Pacjentów borykających się z podobnymi trudnościami.  

Diagnoza ADHD u dorosłych Warszawa

ADHD u dorosłych – diagnoza Warszawa  

Wiele spośród osób poszukujących miejsca, gdzie zdiagnozować ADHD w Warszawie, zastanawia się również, do kogo tak naprawdę powinny się udać po pomoc: do psychologa czy psychiatry?  

W PsychoMedic oferujemy diagnozę zgodną z ogólnoświatowymi standardami medycznymi, czyli opierającą się zarówno na testach u psychologa, jak i późniejszym badaniu psychiatrycznym. Diagnostyka ADHD u dorosłych w Warszawie zaczyna się od wywiadu i profesjonalnych testów psychologicznych, zaś po potwierdzeniu, że u danego Pacjenta występują objawy nadpobudliwości psychoruchowej, kierujemy go do doświadczonego w leczeniu ADHD psychiatry. Lekarz stawia wówczas ostateczną diagnozę i dobiera leczenie farmakologiczne dostosowane do indywidualnych trudności. Z naszego doświadczenia klinicznego wynika, że taki schemat diagnozy i leczenia jest dla Pacjenta najkorzystniejszy i najbardziej efektywny.  

Diagnoza ADHD u dorosłych w Warszawie to zazwyczaj cykl spotkań.  


ADHD – diagnoza u dorosłych – test w Warszawie  

  • Pierwsze spotkanie z psychologiem polega na rozmowie-wywiadzie, w trakcie którego Specjalista zbiera informacje na temat Twojego funkcjonowania i doświadczanych objawów. To również moment, w którym możesz otrzymać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i wątpliwości.  
  • Drugie spotkanie trwa około dwóch godzin, a w jego trakcie psycholog poprosi Cię o wypełnienie kwestionariuszy psychologicznych, których wyniki są podstawą do zdiagnozowania ADHD u dorosłych. Test w Warszawie jest zawsze dostosowany indywidualnie do konkretnego Pacjenta. Korzystamy wyłącznie z profesjonalnych, rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne narzędzi.
  • Trzecie, opcjonalne spotkanie z psychologiem służy omówieniu wyników.
  • Na koniec zapraszamy Cię do lekarza psychiatry. Nasz specjalista, na podstawie badania psychiatrycznego i dostarczonej opinii psychologicznej postawi ostateczną diagnozę.

ADHD – badania w Warszawie

Nasi psycholodzy korzystają najczęściej z testów: 

MOXO: test neuropsychologiczny, który pozwala określić, czy i jakie trudności występują u Pacjenta(-ki) w sferach: zdolności do utrzymania uwagi, impulsywności, nadruchliwości, zaburzeń czasu reakcji.

ADHD test Warszawa – DIVA-5: międzynarodowego testu przesiewowego, którego wyniki pozwalają określić, czy i w jakim stopniu u Pacjenta występują poszczególne objawy ADHD.  

Korzystamy również z profesjonalnych testów służących do oceny sfery poznawczej Pacjenta, pamięci i zdolności do koncentracji uwagi. Konkretne kwestionariusze są zawsze dobierane do indywidualnie do Pacjenta. Nasza baza zawiera ponad 200 rekomendowanych narzędzi diagnostycznych.

ADHD Orzeczenie Warszawa  

Na koniec diagnostyki psychologicznej otrzymasz pisemną opinię kliniczną. Możesz również poprosić lekarza psychiatrę o pisemne zaświadczenie, że zostało u Ciebie rozpoznane ADHD. Orzeczenie jest napisane przystępnym językiem i będzie zawierało wytyczne odnośnie dalszej terapii i leczenia. Jest również dostosowane do wymogów formalnych – nasze opinie honorują publiczne i prywatne instytucje w całej Polsce.  

ADHD: leczenie w Warszawie 

Kierując się najnowszymi wytycznymi oraz naszym doświadczeniem, zalecamy Pacjentom korzystanie jednocześnie z farmakoterapii i psychoterapii. Połączenie tych dwóch metod leczenia daje w przypadku ADHD największe i najszybsze efekty. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób, które zostały zdiagnozowane w PsychoMedic, jak i do tych, które posiadają diagnozę ADHD z innych placówek.  

ADHD – psychiatra Warszawa  

Farmakologiczne leczenie zespołu nadpobudliwości psychoruchowej jest bezpieczne i bardzo skuteczne (przyczynia się do pełnej i trwałej poprawy funkcjonowania w ponad 80% przypadków).  

W naszych poradniach przyjmują zaufani lekarze, doświadczeni w prowadzeniu terapii ADHD. Psychiatra Warszawa przed przepisaniem Ci leków przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, w trakcie którego wspólnie ustalicie, które objawy – nie tylko ADHD, ale również ewentualnych innych zaburzeń, np. depresji – najbardziej Ci dokuczają. Wówczas leki zostaną dobrane tak, aby w pierwszej kolejności znieść najbardziej uciążliwe dla Ciebie symptomy.  

To od Ciebie zależy też, w jaki sposób będą się odbywały Twoje spotkania z psychiatrą prowadzącym terapię ADHD. Leczenie u dorosłych może odbywać się zarówno w formie stacjonarnej – w dowolnej spośród naszych klinik – jak i w wygodnej formule zdalnej: online, Skype lub przez telefon.  

Psychoterapia – leczenie ADHD u dorosłych Warszawa  

Do osiągnięcia pełnej poprawy, z reguły niezbędne są także regularne spotkania z psychoterapeutą doświadczonym w leczeniu ADHD. Terapia jest ukierunkowana na podniesienie własnej samooceny, często zszarganej przez brak akceptacji ze strony otoczenia i trudności z kontrolą własnego zachowania. Wraz z psychoterapeutą można uczyć się także, jak radzić sobie z objawami ADHD, takimi jak np. impulsywność czy drażliwość.  

ADHD – terapia Warszawa w PsychoMedic to gwarancja najwyższej jakości. Nasi terapeuci mają wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej – doskonale znają Państwa potrzeby i trudności. Są również absolwentami całościowych szkoleń podyplomowych (uprawniających do samodzielnego prowadzenia terapii) i pracują w rekomendowanych podejściach: psychodynamicznym/psychoanalitycznym, poznawczo-behawioralnym i integracyjnym.  

UMÓW SIE NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499


POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5