Terapia psychologiczna Warszawa
Terapia psychologiczna Warszawa — zrób krok w stronę pokonania swoich trudności.
Umów się na wizytę u terapeuty przez Internet lub zadzwoń: 799-399-499
Każdy z nas mierzy się w życiu z różnymi trudnościami — zmianą pracy, rozstaniem, kłopotami rodzinnymi czy stresem zawodowym. Czasami potrzebujemy profesjonalnego wsparcia, aby przejść przez życiowe zawirowania. Nie ma w tym nic wstydliwego — rozmowa ze specjalistą to wyraz troski o siebie, tak samo jak wizyta u lekarza rodzinnego, kiedy coś nas niepokoi w fizycznym stanie zdrowia.
Dobrym sposobem na pokonanie kryzysów i trudności jest indywidualna terapia psychologiczna. Warszawa to miasto, w którym przyjmuj najlepsi, doświadczeni psychologowie i psychoterapeuci z zespołu ogólnopolskiej sieci klinik PsychoMedic.
Co to jest terapia psychologiczna?
Terapia psychologiczna, inaczej nazywana psychoterapią, to metoda leczenia zaburzeń psychicznych, kryzysów i trudności życiowych. Psychoterapia to forma pomocy uznana na całym świecie, a jej skuteczność potwierdzają od dekad prowadzone badania. Z terapii psychologicznej może skorzystać każda osoba, która potrzebuje pomocy w obszarze osobistym, zawodowym czy społecznym — jest w żałobie, rozstała się z partnerem/ką, ma problem z nawiązywaniem relacji czy nie radzi sobie ze stresem w pracy. Nie trzeba mieć zdiagnozowanej jednostki chorobowej, aby skorzystać z terapii psychologicznej i czerpać z niej korzyści w codziennym życiu.
W terapii psychologicznej najważniejsza jest relacja, która tworzy się między Pacjentem a psychoterapeutą. To właśnie dzięki relacji opartej na zaufaniu możliwy jest proces leczenia. Psychoterapia to rozmowa, która pomaga przede wszystkim dzięki ufnej więzi ze Specjalistą, pozwalającej nauczyć się rozpoznawać i zaspokajać swoje potrzeby, a także uzupełnić braki i ukoić zranienia, których doświadczaliśmy na różnych etapach naszego życia. Bardzo istotne jest również umiejętne stosowanie przez psychoterapeutę technik i metod terapeutycznych.
Nurty terapii
Indywidualna terapia psychologiczna może różnić się od siebie ze względu na nurt, w którym jest prowadzona. Najbardziej znane nurty, w których pracują nasi Specjaliści z PsychoMedic w Warszawie, to:
- psychodynamiczny;
- poznawczo-behawioralny;
- humanistyczny;
- systemowy (psychoterapia rodzinna).
Każdy z nurtów ma swoje podstawy teoretyczne stworzone na bazie praktyki klinicznej oraz badań. Psychoterapia psychodynamiczna skupia się na odkrywaniu mechanizmów, które wpływają na nasze zachowanie, podejmowanie decyzji czy tworzenie związków. Mechanizmów tych najczęściej poszukuje się we wczesnych etapach życia.
Terapia poznawczo-behawioralna to praca wokół myśli automatycznych i przekonań dotyczących siebie, ludzi i świata. Jeśli te myśli i przekonania są negatywne bądź utrudniają funkcjonowanie, terapeuta pokazuje, jak można je zmienić.
Nurt humanistyczny koncentruje się wokół relacji opartej na bezwarunkowej akceptacji. Terapeuta oddaje Pacjentowi decyzyjność i pomaga mu rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku.
Z kolei terapia systemowa bazuje na analizie wpływu różnych systemów (rodzinnego, rówieśniczego itd.) na obecne funkcjonowanie. Pomaga zmienić nieadaptacyjne schematy i usprawnić komunikację pomiędzy członkami rodziny.
Jak przebiega terapia psychologiczna i ile trwa?
Pacjenci często zastanawiają się, jak przebiega i ile trwa terapia psychologiczna. Spotkania z psychoterapeutą nieco różnią się w zależności od nurtu, jednak podstawą jest wywiad z Pacjentem i szczegółowe poznanie jego trudności, do odbywa się w trakcie pierwszych konsultacji. „Właściwa” psychoterapia opiera się na rozmowie (mniej lub bardziej ukierunkowanej) i relacji nawiązującej się w trakcie spotkań między Pacjentem_ką a psychoterapeutą_ką.
Czas trwania terapii jest różny i w dużej mierze zależy od nurtu, potrzeb Pacjenta i celów, jaki ten stawia sobie w terapii. Uogólniając, trwa ona najczęściej od 3 miesięcy do kilku lat.
Ośrodek terapii psychologicznej Warszawa — zapraszamy do PsychoMedic!
Nasz ośrodek terapii psychologicznej w Warszawie przyjmuje Pacjentów od godzin porannych aż do późnych godzin wieczornych, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nie musisz długo czekać na wizytę — wiemy, jak ważna jest szybka pomoc, kiedy czujesz, że potrzebujesz wsparcia w swoich trudnościach psychicznych.