Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeBlog6 najczęstszych wymówek mężczyzn, którzy zdradzają
6 najczęstszych wymówek mężczyzn, którzy zdradzają

6 najczęstszych wymówek mężczyzn, którzy zdradzają

Mężczyźni rzadko wykazują się tak wielką kreatywnością w swoich wypowiedziach, jak wtedy kiedy próbują wytłumaczyć się ze zdrady i szukają wymówek. Prędzej czy później osoba zdradzająca będzie pytała siebie: „Dlaczego to zrobiłem?”, a osoba zdradzana zapyta: „Dlaczego to zrobiłeś?”. Poniżej opisujemy 6 najczęstszych wymówek mężczyzn, które, pomimo że w ich głowach brzmią rozsądnie, są zwykle desperacką próbą uniknięcia odpowiedzialności i kontrolowania emocjonalnej niestabilności drugiej strony pałającej słusznym i zrozumiałym gniewem. Kobiety również nie pozostają bez winy i szukają różnych wymówek po zdradzie. W tym artykule zajmiemy się jednak mężczyznami i opiszemy najczęstsze wymówki mężczyzn. Oto one:

1. „Nie spodziewałem się, że zostanę złapany”

„To jej wina, że zaglądała do mojego telefonu. Chyba zasługuję na odrobinę prywatności?”

„Coś, o czym moja partnerka nie wie, nie może jej zranić”

Rzeczywistość: Zdradzani partnerzy zwykle wiedzą już wcześniej, że coś jest nie tak w związku, jeszcze zanim odkryją zdradę. Wyczuwają emocjonalny (a czasem fizyczny) dystans drugiej strony i to sprawia, że zaczynają szukać odpowiedzi. Zdradzane osoby czuja się więc zranione długo przed odkryciem zdrady.

2. „Gdybyś miał taką żonę jak ja, też byś ją zdradzał”

„Moja żona chce uprawiać seks tylko, kiedy jest w nastroju, a nawet wtedy leży jak kłoda”

„Moja partnerka też mnie zdradziła, więc dlaczego miałbym czuć się źle, robiąc to samo?”

„Po tym, kiedy urodziła dzieci, które chciała, przestałem dostawać seks, którego ja chciałem”  

Rzeczywistość: Ta wymówka może odzwierciedlać rzeczywistość przynajmniej częściowo, ale zdradzający rzadko próbują rozwiązać problem w zdrowy sposób (np. na terapii par), zanim zdecydują się na niewierność.

3. „To nic takiego. Nawet nie uprawialiśmy seksu”

„Flirtowanie to po prostu bycie miłym. Czy nie wolno już być miłym?”

„Tylko się pieściliśmy. Nigdy nie zdjęliśmy ubrań”

„W klubie ze striptizem jedynie zrobiła mi dobrze ręką. Nawet nie zapytałem o jej imię”

Rzeczywistość: Zdradzonego partnera bardziej bolą kłamstwa i sekrety związane z niewiernością niż samo zachowanie seksualne. Co więcej, zdradzeni partnerzy uważają, że flirtowanie, pieszczoty i formy seksu bez penetracji liczą się jako zdrada.

4. „To nic dla mnie nie znaczyło, więc nic się nie stało”

„Nic do niej nie czułem, więc partnerka nie powinna się martwić”

„Po to właśnie istnieją kluby ze striptizem, aby mężczyźni mogli trochę się zabawić bez prawdziwej zdrady”

Rzeczywistość: Choć zdrada, w której występuje aspekt emocjonalny (np. długotrwały romans) zwykle rani zdradzonych partnerów bardziej, nie oznacza to, że sam seks nie jest dla nich bolesny.

5. „Każdy facet zdradza”

„Społeczny konstrukt, według którego mężczyźni mają uprawiać seks tylko z jedną kobietą przez całe życie, jest głupi. To nienaturalne i nikt nie oczekuje, że będziemy się tego trzymać”

„Każdy mężczyzna zdradza. Jeśli facet mówi, że jest w 100% wierny, kłamie”

„Mężczyźni są stworzeni do uprawiania seksu z jak największą liczbą kobiet, więc kiedy pojawia się okazja do akcji na boku, korzystamy z niej”

Rzeczywistość: Nie wszyscy mężczyźni zdradzają. Zamiast tego zgadzają się na monogamiczny związek i trzymają się tej obietnicy. Jeśli pojawi się okazja do zdrady, myślą o tym, jak bardzo zraniliby tym swoją partnerkę i nie ulegają pokusie.

6. „Cały czas myślałem o żonie”

„Ona tak bardzo przypominała mi żonę, kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy, że nie mogłem się powstrzymać”

„Seks z moją partnerką jest tak fantastyczny, że sprawia, iż mam ochotę na seks z każdą”

„Mam ochotę na odrobinę perwersji i nie chcę obciążać tym żony”

Rzeczywistość: Szukanie sensownego wyjaśnienia powyższych zdań wydaje się po prostu niemożliwe. 

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz