Konsultacja psychiatryczna
Konsultacje psychiatryczne prowadzone przez doświadczonych Specjalistów
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499
Wbrew nadal panującej, obiegowej opinii, konsultacja psychiatryczna nie jest zarezerwowana tylko dla osób doświadczających bardzo poważnych trudności psychicznych czy dopiero tych w skrajnym kryzysie, które przysłowiowo „nie wstają z łóżka”. Wizyta u lekarza psychiatry to forma troski o swoje zdrowie, o której warto pomyśleć zawsze wtedy, gdy obserwujemy u siebie pogorszenie funkcjonowania, spadek sił do działania i poczucie, że to, czego doświadczamy, zaczyna nas przerastać. Nie musisz zostawać sam/a ze swoim cierpieniem. W klinikach PsychoMedic oferujemy konsultacje psychiatryczne doświadczonych, empatycznych lekarzy, którzy zdiagnozują Twój problem i zaproponują najskuteczniejszą formę pomocy.
Jesteśmy jedną z najbardziej uznanych sieci poradni zdrowia psychicznego w Polsce, która wsparła w wychodzeniu z kryzysu i leczeniu trudności psychicznych już tysiące Pacjentów. Działamy 7 dni w tygodniu, dzięki czemu każdej osobie, która się do nas zgłasza, jeszcze tego samego dnia zostaje zapewniona – w zależności od potrzeb – pomoc psychologiczna i/lub konsultacja psychiatryczna. Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań i Gdańsk to tylko niektóre lokalizacje naszej ogólnopolskiej sieci klinik, a lista naszych oddziałów stale się wydłuża. Osobom pochodzącym z pozostałych zakątków Polski i świata oferujemy równie skuteczną pomoc w formie konsultacji online, skype i telefonicznych.
Konsultacje psychiatryczne w PsychoMedic są prowadzone przez absolwentów najlepszych uczelni medycznych w kraju, z doświadczeniem zdobytym na oddziałach renomowanych szpitali psychiatrycznych. Nasi psychiatrzy konsultują osoby w każdym wieku – dzieci już od pierwszego roku życia, młodzież, dorosłych oraz seniorów.
W naszym Zespole zrzeszamy:
- zdolnych, młodych lekarzy rezydentów (w trakcie specjalizacji z psychiatrii),
- specjalistów psychiatrów (stanowiących większość spośród naszych lekarzy),
- oraz psychiatrów szczególnie doświadczonych – byłych i obecnych ordynatorów szpitali, z doktoratami i tytułami profesorskimi, specjalizujących się w tzw. przypadkach trudnych, niejasnych diagnostycznie, w pomocy osobom, które nie reagują na leki.
Zrzeszeni w naszej sieci Specjaliści to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w różnym wieku, specjalizujący się w różnych obszarach. Dzięki temu każdemu Pacjentowi jesteśmy w stanie zapewnić pomoc nie tylko psychiatry doświadczonego w leczeniu trudności, które ten przeżywa, ale i takiego, z którym Pacjent po prostu będzie się czuł w gabinecie. Wiemy, że często macie Państwo różne preferencje np. odnośnie wieku lekarza, który Państwa przyjmie. Nasz Zespół, dzięki swojemu zróżnicowaniu, jest w stanie odpowiedzieć na każdą z takich potrzeb – tym, co nas łączy, jest natomiast profesjonalizm, empatyczna postawa i poszanowanie dla ludzkiego cierpienia.
Kiedy warto pomyśleć o wizycie u psychiatry?
Konsultacja psychiatryczna jest wskazana, jeśli obserwujecie Państwo (u siebie lub swoich dzieci) takie objawy, jak między innymi:
- utrzymujący się powyżej 2 tygodni spadek nastroju;
- przewlekłe uczucie bliżej nieokreślonego niepokoju;
- silny, irracjonalny lęk przed jakimś bodźcem (fobie);
- powtarzające się ataki paniki;
- utrzymująca się bezsenność;
- poważne trudności z koncentracją i mobilizacją do działania – zwłaszcza w połączeniu z utratą zdolności do odczuwania przyjemności i spadkiem libido;
- zaburzona relacja z jedzeniem – np. silna potrzeba odchudzania się, epizody objadania się, po których następują próby wywoływania wymiotów;
- wrażenie, że inni ludzie słyszą nasze myśli albo że nasze myśli nie należą do nas (np. pojawiające wbrew woli myśli o zrobieniu krzywdy sobie lub komuś);
- trudności w codziennym funkcjonowaniu i czerpania z niego satysfakcji (także wtedy, gdy są spowodowane kryzysem życiowym – np. wskutek śmierci bliskiej osoby, rozstania, trudnej sytuacji zawodowej).
Nasi psychiatrzy obejmują opieką także osoby, które już wcześniej leczyły się z powodu trudności psychicznych u innych lekarzy. Skutecznie łagodzimy objawy i leczymy takie zaburzenia, jak:
- Depresja, dystymia;
- Choroba afektywna dwubiegunowa;
- Zaburzenia lękowe (tzw. nerwica): zaburzenie lęku uogólnionego, zespół lęku napadowego, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD), fobie i inne;
- Schizofrenia i zaburzenia urojeniowe;
- Zaburzenia odżywiania się – anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się;
- Zaburzenia adaptacyjne;
- Ostra reakcja na stres, zespół stresu pourazowego;
- Zaburzenia psychiczne typowe dla wieku podeszłego;
- Uzależnienia behawioralne oraz uzależnienia od substancji psychoaktywnych;
- Wypalenie zawodowe;
- Zaburzenia osobowości (leczenie farmakologiczne wspomagające psychoterapię);
- ADHD.
Obejmujemy także opieką osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi – np. zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną.
Jak wygląda konsultacja u lekarza psychiatry?
Konsultacje psychiatryczne opierają się przede wszystkim na rozmowie w komfortowej i przyjaznej atmosferze. Psychiatra będzie pytał Cię na pierwszej wizycie między innymi o:
- aktualnie doświadczane objawy, ich przebieg, o to, od jak dawna występują i czy nie pojawiały się już wcześniej;
- sytuację życiową – wiek, stan cywilny, zawód;
- ewentualne problemy i traumatyczne doświadczenia w dzieciństwie i młodości;
- historię rodziny pochodzenia (problemy ze zdrowiem psychicznym i samobójstwa w rodzinie);
- nawyki (czy pijesz alkohol, palisz);
- ogólny stan zdrowia – jeśli cierpisz na choroby przewlekłe i/lub przyjmujesz na stałe jakieś leki, warto przynieść ze sobą na wizytę ich listę oraz całą posiadaną dokumentację medyczną.
Wszystkie informacje, jakie podasz na wizycie, objęte są tajemnicą – jeśli sam/a nie postanowisz inaczej, zarówno psychiatra, jak i cały nasz personel jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy tak faktu, jak i informacji na temat przebiegu Twojego leczenia. Wszystkie pytania, jakie zadaje lekarz na wizycie, mają na celu pomóc mu zrozumieć Twój problem i jak najskuteczniej dobrać Ci leczenie – nigdy zaś oceniać!
Po przeprowadzeniu wywiadu, lekarz przedstawi Ci wstępne rozpoznanie i – jeżeli sytuacja tego wymaga – zaproponuje bezpieczne leczenie farmakologiczne (więcej o lekach od psychiatry napisaliśmy na naszym blogu). Może również zalecić Ci skorzystanie (obok lub zamiast terapii farmakologicznej) z innej formy specjalistycznej pomocy. W wielu przypadkach, do pełnej i trwałej poprawy stanu psychicznego, konieczne jest podjęcie psychoterapii, którą także oferujemy w naszych poradniach. Decyzja o tym, czy podejmiesz zaproponowane leczenie, każdorazowo należy jednak do Ciebie, a nasz lekarz nigdy nie będzie Cię do niczego zmuszał.
E-receptę otrzymasz w postaci kodu dostępu SMS-em- jeszcze w trakcie wizyty, natomiast ewentualne zwolnienie lekarskie (L4) zostanie przez nas automatycznie wysłane do Twojego pracodawcy oraz ZUSu. Nasi psychiatrzy mają również uprawnienia do wystawiania skierowań do szpitala psychiatrycznego, zaświadczeń i opinii lekarskich.
Wizytę możesz umówić online (patrz: wyszukiwarka na górze strony) lub telefonicznie, kontaktując się z naszym Działem Obsługi Pacjenta, który z przyjemnością doradzi i udzieli wszelkich dodatkowych informacji.
Stacjonarna konsultacja psychiatryczna – Warszawa, Łódź, Gdańsk i inne. Kliknij i sprawdź, gdzie jeszcze się znajdujemy!
Mieszkańców innych miast oraz osoby, które wolą skorzystać z formy zdalnej, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą gamą usług online.