Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Karolina Dyrda – Psycholog, Psychoterapeuta dzieci i dorosłych CBT

mgr Karolina Dyrda – Psycholog, Psychoterapeuta dzieci i dorosłych CBT

Psycholog, Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Karolina Dyrda

Psycholog, Psychoterapeuta
 
Psycholog, pedagog specjalny, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna pracująca z pacjentami od 2000r. Doktorantka trzeciego roku w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniczka szkolenia w Szkole Psychoterapii Centrum CBT-EDU. Ukończyła Psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Pedagogikę Specjalną na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji.
Specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej pacjentów (młodzież, dorośli) z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami lękowymi, depresją, innymi zaburzeniami emocjonalnymi, niską samooceną oraz zaburzeniami odżywiania.
Zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm dziecięcy, zespół Aspergera).

Od 2000 roku pracuje z dziećmi i osobami dorosłymi z autyzmem i Zespołem Aspergera, na początku w Krajowym Towarzystwie Autyzmu w Szczecinie, a następnie przez 12 lat w Fundacji SYNAPSIS.

Jest absolwentką dwuletniego Studium Pomocy Dzieciom Autystycznym i ich Rodzinom, organizowanym przez Fundację SYNAPSIS oraz Kursu Neurobiologicze Podstawy Integracji Sensorycznej przeprowadzonym w PSTIS. W Centrum CBT ukończyła także Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz Neuropsychologię Kliniczną Dziecka.

Brała udział w wielu szkoleniach związanych z diagnozą i terapią osób z autyzmem dotyczących m.in. diagnozy funkcjonalnej (PEP-R, AAPEP, TTAP, CCP), alternatywnej komunikacji, zachowań trudnych, treningu kompetencji społecznych, a także w dwuletnim cyklu szkoleń prowadzonych przez trenerów z Opleidingscentrum Autisme Theo Peeters z Belgii, uzyskując certyfikat koterapeuty Modelu TEACCH.

Wiedzę z zakresu terapii osób ze spektrum autyzmu zdobywała również podczas wizyt studyjnych w ośrodkach dla osób z autyzmem w Holandii i Danii.

Specjalizuje się w terapii grupowej dorosłych osób z zespołem Aspergera. Przez kilka lat realizowała w Fundacji projekty ”Samodzielność dorosłych osób z autyzmem lub zespołem Aspergera”. W latach 2011 – 2012 realizowała w Fundacji SYNAPSIS innowacyjny projekt aktywizacji społecznej i zawodowej osób z autyzmem i zespołem Aspergera „Zatrudnij Asa”.
W roku 2012 za skuteczne wprowadzanie programu wszechstronnego wsparcia dla dorosłych osób z zespołem Aspergera i przygotowania ich do podejmowania zatrudnienia, została wybrana Człowiekiem Roku Fundacji SYNAPSIS.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Danuta Wernicka-Juszczak

Vonesse 2019-06-12

To była moja pierwsza wizyta u psychiatry w życiu i cieszę się, że trafiłam do dr Danuty Wernickiej-Juszczak. Bardzo kompetentna Pani doktor, okazała mi zrozumienie i dobrze dobrała leki. Dzi...


dr n. med.  Marzena Przybył

Grażyna 2020-05-18

Pani doktor nie tylko chce pomóc pacjentowi, ale co równie istotne, potrafi!! Niezwykle szczegółowa i dociekliwa. Trudno w tych czasach o takiego lekarza. Mojej mamie pomogła odbić się od dna ...


mgr Monika Zareba

Ferensowicz 2020-07-30

Polecam.